Güncel Bilgiler

Adidas Orjinal Ürün Sorgulama Barkod Sorgulama 2024

Satın aldığınız üründen şüpheleniyorsanız Adidas orjinal ürün sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Buradaki adımları uygulayarak kısa sürede ürünün orjinallik sorgulamasını yapın. Ürünü satın almadan önce de güvenilir bir satıcı olduğundan emin olun. Bildiğiniz gibi gelen zamlarla birlikte ayakkabı fiyatları da oldukça yükseldi. Bu nedenle her orjinal diyen kişiye inanmamalısınız.

Adidas barkod sorgulama, Koşu, Outdor ayakkabı, Tenis ayakkabısı, Sweatshirt, Tişört, Eşofman altı, Tayt, Şort, Elbise ve etek, Çanta ve Sırt Çantası gibi ürünler alındığında yapılmaktadır. Ürünün orjinalliği konusunda şüpheye düşen kullanıcılar ürünün orjinal olup olmadığını sorgulamak istemektedir.

Adidas ürünlerinin orjinalliğinin anlaşılabilmesi için farklı yöntemler bulunmaktadır. Örneğin Adidas süperstar orjinal olup olmadığını analiz etmek çok kolaydır. Ayakkabıda bulunan ve ayakkabı kutusunda bulunan etiketleri karşılaştırarak bunu birkaç dakika içinde öğrenebilirsiniz.

Bir ayakkabı satın aldığınızda örneğin Trendyol’da resmî sitedeki fiyata göre çok daha uygun fiyata satıldığını görmüşsünüzdür. Buna benzer bir örnek verecek olursak orjinal Adidas mağazasında 1750 TL olan ayakkabının farklı bir mağazada 800 – 1000 TL civarında satıldığıyla da karşılaşmışsınızdır. Genelde bu fiyat farkları defolu ürünlerde olsa da bazen sahte ayakkabı satıcıları tarafından da uygun fiyata adidas markalı ayakkabı satıldığı iddia edilmektedir. Peki, Adidas orjinal ürün sorgulama nasıl yapılır?

Adidas Orjinal Ürün Sorgulama Nasıl Yapılır?

Adidas orjinal ürün sorgulama sayfasındaki yöntemler gibi buradaki yöntemler de işinize yarayabilir. Adidas ayakkabının orjinal olup olmadığını anlamak çok kolaydır. Yapmanız gerekenler ise ayakkabı dilinde bulunan etiket numaraları ile kutusundaki numaraları eşleştirmektir. Orjinal bir adidas ayakkabı alıp almadığınızı ayakkabıların sağ ve sol çiftlerinin altında yer alan farklı seri numaralarından kontrol edebilirsiniz. Ayakkabı dilinin altında bulunan seri numarası tamamen aynıysa bu ayakkabı orjinal değildir. Örnek bir çift ayakkabının numaralarını aşağıda görsel olarak ekledik.

Adidas Orjinal Ürün Sorgulama nasıl yapılır

Adidas Ayakkabı Orjinallik Sorgulama

Adidas orjinallik sorgulama genelde ayakkabı ve eşofmanlarda yapılıyor diyebiliriz. Ayakkabı satın aldıktan sonra ya da almadan önce orjinal olup olmadığını kontrol etmek gerekir. Eğer bir ürünün orjinal olduğundan emin değilseniz o mağazadan satın almayın. Bunun yerine direkt olarak adidas resmi internet sitesinden ya da adidas mağazalarından alışveriş yapabilirsiniz. Daha öncesinde satın aldığınız ayakkabının orjinal olup olmadığını kontrol etmek ise oldukça basittir. Ayakkabının dilinin altındaki etikette yazan bilgiler ve yine ayakkabı kutusunda bulunan bilgileri karşılaştırarak orjinalliği kontrol edilebilir.

Diğer markaların aksine Adidas orjinal ayakkabılarının dilinde ya da içerisinde bulunan kodları aynı tutmaz. Ayakkabının diğer çiftinde her zaman farklı bir kod yazar. Özetle yukarıdaki başlıkta da anlattığımız ve görselde de gösterdiğimiz gibi olur.

Adidas Barkod Sorgulama

Adidas Orjinal ürün sorgulama yapılırken barkod sorgulama yöntemi de çok sık kullanılmaktadır. Bir ürünü satın alırken mağaza çalışanı tarafından satışının yapılabilmesi için barkod okutulduğunu görmüşsünüzdür. Bu sayede o ürünün fiyatı ve bilgileri ekrana yansır. Elinizde bir barkod okutma sistemi olmayacağından dolayı yine ayakkabıda bulunan QR kod okutarak ayakkabı hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sahte ayakkabı satın almamak için adidas orjinal ürün sorgulamadan önce güvenilir mağazalardan alışveriş yapmaya özen gösterin. Değeri 1000 TL olan bir ayakkabıyı kimse 300 TL’ye satmaz. Eğer daha öncesinde satın aldığınız bir ayakkabı varsa ve orjinalliğini merak ediyorsanız buradaki yöntemler ile kontrol edebilirsiniz. Adidas markalı eşofman, şoft, mont ve diğer ürünlerin orjinalliğini bu yöntem sayesinde çabucak öğrenebilirsiniz.

Adidas Süperstar Orjinal Sorgulama

Adidas Süperstar orjinallik sorgulama adımları için yine ayakkabı kutusu ve ayakkabının dilinin altında bulunan kodlara gereksinim duyarız. Ayakkabı dilinin altında bulunan ve yine kutusunda da yazan bu kodlar adeta ayakkabının kimliği niteliğindedir. Örneğin Adidas Made in Vietnam orjinal mi sorusu sık kgelen sorulardan biridir. Ancak güvenilir bir yerden satın aldıysanız ayakkabı orjinaldir. Çünkü adidas birden fazla ülkede üretim yapmaktadır.

Adidas Made in Cambodia orjinal mi sorusu da ayakkabı dilinde bu ibareyi görenler tarafından merak ediliyor. Nedendir bilinmez Adidas denince herkes sadece tek bir ülkede üretildiğini düşünüyor ancak birden fazla ülkede üretimi yapılmaktadır.

MarkaSorgulama Yöntemi
AdidasBarkod Sorgulama
Adidas Süper StarQR Sorgulama
AdidasEtiket Sorgulama

Adidas Ürün Sorgulama

Adidas ürün sorgulama nasıl yapılır? Adım adım anlatacak olursak:

 • Adidas ayakkabı dilindeki etikette yer alan seri numarası ile Adidas çağrı merkezi numarasını arayıp sorgulama yapılabilir.
 • Adidas seri numarası kullanarak resmi internet sitesinden sorgulama yapılabilir.
 • Adidas mağazasına giderek ürün sorgulaması yapılabilir.

Son yıllarda büyük spor üreticisi markaların sahte ürünleri yapılmakta. Bu durumda satın alacak ya da satın alan kişiler de çeşitli sorgulamalar yapıyorlar.

Adidas Ürün Sorgulama

Adidas ürün sorgulama ekranını kullanarak orjinal olup olmadığını kontrol edin. Yukarıdaki bağlantıyı ziyaret ederek ayakkabının, eşofmanın ya da tişörtün orjinal olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde sorgulama yapıp satın aldığınız ya da satın alacağınız ürünün orjinalliği sorgulanabilir. Direkt olarak adidas resmi internet sitesinden ya da güvenilir mağazalardan satın alarak çakma ürün alma gibi problemler yaşamazsınız.

Adidas orjinal ürün sorgulama yöntemine gereksinim duymamak için güvenilir yerlerden alışveriş yapmalısınız. Burada anlattığımız yöntemler genelde ayakkabı satın alanalar tarafından araştırılıyor. Aldığınız ayakkabının gerçek olup olmadığından şüphe duyuyorsanız siz de bu yöntemi kullanabilirsiniz. Fakat bu tür durumlarla uğraşmamak adına en mantıklısı güvenilir mağazadan alışveriş yapmaktır.

Adidas Hakkında Kısa Bilgi

Adidas, Almanya merkezli bir spor giyim ve aksesuar markasıdır. Adidas, 1923 yılında Adolf “Adi” Dassler tarafından kurulmuştur ve bugün dünya çapında tanınan bir markadır. Adidas, çeşitli spor dalları için giyim ve aksesuar üretir ve ayrıca ayakkabı ve koşu bandı gibi ürünler de üretir.

Adidas, kaliteli ve performans odaklı ürünler üretir ve bu nedenle, çeşitli spor dallarında profesyonel sporcu ve oyuncular tarafından tercih edilir. Adidas, ayrıca sokak modasına yönelik ürünler de üretir ve bu ürünler, sadece spor yapmayı değil, aynı zamanda günlük kullanım için de tercih edilir.

Adidas, dünya çapında satış noktalarına sahiptir ve ürünlerini online olarak da satışa sunar. Adidas, sürdürülebilirlik ve doğayı koruma konularına da önem verir ve bu nedenle, sürdürülebilir ürünler de üretir. Eğer kaliteli ve performans odaklı spor giyim ve aksesuarları arıyorsanız, Adidas’ı düşünebilirsiniz.

Adidas Orjinal Ürün Nasıl Anlaşılır?

Adidas orijinal ürünleri, taklit ürünlere göre daha kaliteli malzemelerden yapılmıştır ve özenle tasarlanmıştır. Aşağıdaki ipuçları, Adidas orijinal ürünlerini taklitlerinden ayırt etmenize yardımcı olabilir:

 • Adidas Logosu: Adidas marka ürünlerde logo , iki ters üçgenin birleşiminden oluşur ve üç çizgi olarak görünür. Üründeki logo çizgileri özenli ve simetrik görünmelidir. Aynı zamanda, logosu dikili olan ürünlerde, logo etiketindeki Adidas yazısı kesinlikle yatay şekilde olmalıdır.
 • Üründeki Kalite: Adidas orijinal ürünler için kalite büyük önem taşır. Gerçek olan ürünler kaliteli ve özenle tasarlanır. Örneğin dikiş izleri düzenlidir. Ayrıca ürün iç kısmı da bir o kadar kaliteli malzemeden üretilir.
 • Fiyat: Adidas orijinal ürünlerde fiyat taklit yani çakma ürünlere göre daha yüksektir. Eğer biri Adidas mağazasına göre ürünü çok daha ucuza satıyorsa o ürün sahtedir.
 • Ürün Etiketi: Adidas ürünlerinin içinde, ürün ile ilgili birçok bilginin bulunduğu bir etiket olur. Orjinal ürünlerde bu etiket varken çakma ürünlerde çoğu zaman bunu göremezsiniz.
 • Ürünü Satan Yer: Adidas orijinal ürünlerini yetkili satıcılardan almak en mantıklı yoldur. Aksi halde dolandırılma ihtimaliniz var.

Satın aldığınız ürünün fiyatını resmi yani orjinal markanın sitesinden karşılaştırarak da orjinal olup olmadığı hakkında az çok fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca orjinal ayakkabılarda her bir ayakkabı için özel kutu üretilir. Yani herhangi bir kutu ile değil, o ayakkabı çiftine özel üretilmiş kutuda olması gerekir. Kutu dizaynı da en az ayakkabı gibi detaylı ve incelikli olmalıdır. Patlak, yırtık ayakkabı kutusunda teslim edilmez.

Bir Yorum

 1. Adidas orjinal ayakkabı sorgulama
  Adidas orjinal ürün sorgulama satın aldığı ürün ile ilgili şüpheye düşen hemen hemen herkesin yaptığı uygulamalardan biridir. Bu yöntem sayesinde satın alınan ayakkabı, eşofman, tişört, şort ve daha birçok ürünün gerçek mi yoksa sahte mi olduğu anlaşılabiliyor. Fakat yukarıda da yazıda belirtildiği üzere kesinlikle güvenilir yerlerden alışveriş yapın. Letgo, Trendyol ya da Instagram sayfalarında orjinal ürün satıyoruz yarı fiyatına gibi ilanları dikkate almayın. Çünkü günümüzde kimse bir ürünü ederinin yarısı fiyatına satmaz. Bununla birlikte garantisi benim yeğenim diyen ayakkabıcı dayılardan da uzak durun. Sattığı ayakkabı hem sahte hem de gereksiz yere çöp bir ayakkabıya fazladan para vermiş olursunuz. Adidas orjinal ürün sorgulamak için:

  Barkod
  QR Kod
  Fiyat karşılaştırması
  Ayakkabıyı satan mağazanın anlaşmalı bir mağaza olup olmadığına bakmak gibi yöntemler kullanılabilir.

  Adidas Ürün Sorgulama
  Adidas orjinal ürün sorgulama işlemi için yukarıdaki dört farklı adım kullanılabilir. Fakat hiç bunlarla uğraşmamak adına yapılması gereken şey; resmi internet sitesinden, anlaşmalı mağazalardan ya da direkt olarak Adidas mağazasından alışveirş yapmaktır. Instagram ya da benzeri sosyal medya platformlarında satılan ürünler genelde sahte olduğundan uygun fiyata satılıyor. Bazı satıcılar, birinci kalite vs gibi ekler ekleyebiliyor. Ancak bu ürün yine de orjinal olmuyor. Bununla beraber, Letgo vb uygulamalarda da sahte ayakkabı satışı olabilir buna da dikkat etmek gerekir.

  Adidas Orjinal Ürün Sorgulamadan Önce
  Direkt olarak Adidas mağazasından ya da anlaşmalı mağazalardan birinden alışveriş yapacak olursanız da dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Buna örnek vermem gerekirse; ayakkabı defolu olabilir. Ürünün içini, dışını, dikişlerini ve daha birçok yerini incelemenizi öneriyorum. Eğer ayakkabıda direkt olarak gördüğünüz bir anormallik varsa satıcıya aynı model farklı bir ayakkabı almak istediğinizi ve ilgili ürünün defolu olduğunu iletmeyi unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu