Güncel Bilgiler

Adidas Orjinal Ürün Sorgulama 2022 Ayakkabı Barkod Sorgulama

Adidas orjinal ürün sorgulama, adidas orjinallik sorgulama yöntemleri ile yapılabilir. Adidas barkod sorgulama.

Adidas barkod sorgulama, Koşu, Outdor ayakkabı, Tenis ayakkabısı, Sweatshirt, Tişört, Eşofman altı, Tayt, Şort, Elbise ve etek, Çanta ve Sırt Çantası gibi ürünler alındığında yapılmaktadır. Ürünün orjinalliği konusunda şüpheye düşen kullanıcılar ürünün orjinal olup olmadığını sorgulamak istemektedir.

Adidas ürünlerinin orjinalliğinin anlaşılabilmesi için farklı yöntemler bulunmaktadır. Örneğin Adidas süperstar orjinal olup olmadığını analiz etmek çok kolaydır. Ayakkabıda bulunan ve ayakkabı kutusunda bulunan etiketleri karşılaştırarak bunu birkaç dakika içinde öğrenebilirsiniz.

Bir ayakkabı satın aldığınızda örneğin Trendyol’da resmî sitedeki fiyata göre çok daha uygun fiyata satıldığını görmüşsünüzdür. Buna benzer bir örnek verecek olursak orjinal Adidas mağazasında 1750 TL olan ayakkabının farklı bir mağazada 800 – 1000 TL civarında satıldığıyla da karşılaşmışsınızdır. Genelde bu fiyat farkları defolu ürünlerde olsa da bazen sahte ayakkabı satıcıları tarafından da uygun fiyata adidas markalı ayakkabı satıldığı iddia edilmektedir. Peki, Adidas orjinal ürün sorgulama nasıl yapılır?

Adidas Orjinal Ürün Sorgulama

Adidas orjinal ürün sorgulama için farklı yöntemler kullanılabilir. Adidas ayakkabının orjinal olup olmadığını anlamak çok kolaydır. Yapmanız gerekenler ise ayakkabı dilinde bulunan etiket numaraları ile kutusundaki numaraları eşleştirmektir. Orjinal bir adidas ayakkabı alıp almadığınızı ayakkabıların sağ ve sol çiftlerinin altında yer alan farklı seri numaralarından kontrol edebilirsiniz. Ayakkabı dilinin altında bulunan seri numarası tamamen aynıysa bu ayakkabı orjinal değildir. Örnek bir çift ayakkabının numaralarını aşağıda görsel olarak ekledik.

Adidas Orjinal Ürün Sorgulama nasıl yapılır

Adidas Ayakkabı Orjinallik Sorgulama

Adidas orjinallik sorgulama genelde ayakkabı ve eşofmanlarda yapılıyor diyebiliriz. Ayakkabı satın aldıktan sonra ya da almadan önce orjinal olup olmadığını kontrol etmek gerekir. Eğer bir ürünün orjinal olduğundan emin değilseniz o mağazadan satın almayın. Bunun yerine direkt olarak adidas resmi internet sitesinden ya da adidas mağazalarından alışveriş yapabilirsiniz. Daha öncesinde satın aldığınız ayakkabının orjinal olup olmadığını kontrol etmek ise oldukça basittir. Ayakkabının dilinin altındaki etikette yazan bilgiler ve yine ayakkabı kutusunda bulunan bilgileri karşılaştırarak orjinalliği kontrol edilebilir.

Diğer markaların aksine Adidas orjinal ayakkabılarının dilinde ya da içerisinde bulunan kodları aynı tutmaz. Ayakkabının diğer çiftinde her zaman farklı bir kod yazar. Özetle yukarıdaki başlıkta da anlattığımız ve görselde de gösterdiğimiz gibi olur.

Adidas Barkod Sorgulama

Adidas Orjinal ürün sorgulama yapılırken barkod sorgulama yöntemi de çok sık kullanılmaktadır. Bir ürünü satın alırken mağaza çalışanı tarafından satışının yapılabilmesi için barkod okutulduğunu görmüşsünüzdür. Bu sayede o ürünün fiyatı ve bilgileri ekrana yansır. Elinizde bir barkod okutma sistemi olmayacağından dolayı yine ayakkabıda bulunan QR kod okutarak ayakkabı hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sahte ayakkabı satın almamak için adidas orjinal ürün sorgulamadan önce güvenilir mağazalardan alışveriş yapmaya özen gösterin. Değeri 1000 TL olan bir ayakkabıyı kimse 300 TL’ye satmaz. Eğer daha öncesinde satın aldığınız bir ayakkabı varsa ve orjinalliğini merak ediyorsanız buradaki yöntemler ile kontrol edebilirsiniz. Adidas markalı eşofman, şoft, mont ve diğer ürünlerin orjinalliğini bu yöntem sayesinde çabucak öğrenebilirsiniz.

Adidas Süperstar Orjinal Sorgulama

Adidas Süperstar orjinallik sorgulama adımları için yine ayakkabı kutusu ve ayakkabının dilinin altında bulunan kodlara gereksinim duyarız. Ayakkabı dilinin altında bulunan ve yine kutusunda da yazan bu kodlar adeta ayakkabının kimliği niteliğindedir. Örneğin Adidas Made in Vietnam orjinal mi sorusu sık kgelen sorulardan biridir. Ancak güvenilir bir yerden satın aldıysanız ayakkabı orjinaldir. Çünkü adidas birden fazla ülkede üretim yapmaktadır.

Adidas Made in Cambodia orjinal mi sorusu da ayakkabı dilinde bu ibareyi görenler tarafından merak ediliyor. Nedendir bilinmez Adidas denince herkes sadece tek bir ülkede üretildiğini düşünüyor ancak birden fazla ülkede üretimi yapılmaktadır.

MarkaSorgulama Yöntemi
AdidasBarkod Sorgulama
Adidas Süper StarQR Sorgulama
AdidasEtiket Sorgulama

Adidas Ürün Sorgulama

Adidas ürün sorgulama nasıl yapılır? Adım adım anlatacak olursak:

  • Adidas ayakkabı dilindeki etikette yer alan seri numarası ile Adidas çağrı merkezi numarasını arayıp sorgulama yapılabilir.
  • Adidas seri numarası kullanarak resmi internet sitesinden sorgulama yapılabilir.
  • Adidas mağazasına giderek ürün sorgulaması yapılabilir.

Son yıllarda büyük spor üreticisi markaların sahte ürünleri yapılmakta. Bu durumda satın alacak ya da satın alan kişiler de çeşitli sorgulamalar yapıyorlar.

Adidas Ürün Sorgulama

Adidas ürün sorgulama ekranını kullanarak orjinal olup olmadığını kontrol edin. Yukarıdaki bağlantıyı ziyaret ederek ayakkabının, eşofmanın ya da tişörtün orjinal olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde sorgulama yapıp satın aldığınız ya da satın alacağınız ürünün orjinalliği sorgulanabilir. Direkt olarak adidas resmi internet sitesinden ya da güvenilir mağazalardan satın alarak çakma ürün alma gibi problemler yaşamazsınız.

Adidas orjinal ürün sorgulama yöntemine gereksinim duymamak için güvenilir yerlerden alışveriş yapmalısınız. Burada anlattığımız yöntemler genelde ayakkabı satın alanalar tarafından araştırılıyor. Aldığınız ayakkabının gerçek olup olmadığından şüphe duyuyorsanız siz de bu yöntemi kullanabilirsiniz. Fakat bu tür durumlarla uğraşmamak adına en mantıklısı güvenilir mağazadan alışveriş yapmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu