Güncel Bilgiler

Afara Ne Demek?

Günümüzde çeşitli kelimelerin anlamları aranmaktadır. Bu kelimelerden biri de Afara’dır. Afara ne demek merak edenler buradan detaylı açıklamalara bakabilirler.

Afara, Türkçe’de “dışarı” anlamına gelen bir kelimedir. Bu kelime, bir yerin içinden dışarı çıkışını ya da dışarıda bulunan bir yeri ifade etmek için kullanılır. Örneğin, “Bu sabah afara çıktım” cümlesinde “afara” kelimesi, kişinin evinin dışına çıktığını belirtir. Ayrıca, “Afara bak” demek, birini dışarıya bakmaya davet etmek anlamına da gelebilir. Afara kelimesi, Türkçe dilinin sık kullanılan kelimelerinden biridir ve genellikle günlük konuşmalarda sıkça kullanılır.

Afara Ne Demek?

Afara kelimesi, Harman alanında toprağa karışarak orada kalan taneler anlamında da kullanılır. Diğer bir anlamına bakılacak olursak, bahçe ve bostanda kalıntı, bir şeyin en son kalan yani sona kalan anlamına gelmektedir. Tütün tozu ve ufalanmış tütün tozu olan anlamında da kullanılır.

Afara Farklı Anlamları

Afara, Arapça’da “özgürlük” anlamına gelen bir kelimedir. Türkçe’de ise “özgür” anlamında kullanılabilir. Örneğin, birisi için “O afaradır” demek, onun özgür olduğunu veya serbest olduğunu belirtmek anlamına gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu