Güncel Bilgiler

Eşimin Beni Aldattığını Nasıl Anlarım?

Eşimin beni aldattığını nasıl anlarım? Bazı insanlar aldatıldığını düşündüğü için aldatıldığımı nasıl anlarım gibi soruların yanıtını arıyorlar.

Aldatıldığımı hissediyorum ve sevgilimden şüpheleniyorum ama elimde ne bir kanıt ne de elle tutulur bir şey var. Sevgilime/eşime soruyorum fakat o da aldatmadığını saçmaladığımı söylüyor. Sevdiğim kişide aldatma belirtileri var mı yok mu bilmiyorum ama aldatılıyor olduğumu düşünüyorum.

Sevgiliniz sizi aldatıyor mu? Tam anlamıyla emin değilsiniz fakat bazı şeyleri sezdiğinizi mi düşünüyorsunuz. O halde bu burada listelenen bazı işaretlerin sevgilinizde ya da eşinizde olup olmadığına dikkat edin.

Aldatıldığımı Nasıl Anlarım?Eşimin Beni Aldattığını Nasıl Anlarım?
İlgisizlikİlgisizlik
Davranış DeğişikliğiDavranış Değişikliği
Yalan Söylemelerin ArtmasıYalan Söylemelerin Artması

Eşimin Beni Aldattığını Nasıl Anlarım?

Aldatılmanın belirtileri kişiden kişiye değişebilir ve her zaman açıkça görülmeyebilir. Ancak, bazı ortak belirtiler aşağıdaki gibi olabilir:

 1. Eşinizin davranışlarında değişiklikler: Eşinizin davranışlarında ani değişiklikler olabilir, örneğin daha önce ilgilenmediği şeylerle ilgilenmeye başlaması, arkadaş çevresinde değişiklikler, daha önce ilgilenmediği gibi kendine daha fazla önem verme gibi.
 2. İletişimde azalma: Eşinizle iletişimde azalma olabilir, özellikle özel konuların konuşulmasında. Ayrıca, eşinizin telefon görüşmelerini ve mesajlarını gizlemeye çalışması da aldatılmaya işaret edebilir.
 3. Cinsel yaşamda değişiklikler: Eşinizle cinsel yaşamınızda değişiklikler olabilir, örneğin daha az ilgi göstermesi veya cinsel isteklerinizi yerine getirmeyen davranışlar göstermesi.
 4. Eşinizin yalan söylemeye başlaması: Eşinizin yalan söylemeye başlaması, aldatılma işaretlerinden biri olabilir.

Bu belirtiler, aldatılmayı doğrulayan kesin deliller değildir ve tek başına aldatılma ile ilgili bir karar vermek için yeterli değildir. Ancak, eşinizle iletişiminizi iyi tutarak ve birbirinize dürüst olmaya çalışarak, aldatılmayla ilgili bir şüpheniz olması durumunda konuyu açıklığa kavuşturmanıza yardımcı olabilir.

Eğer aldatılma şüpheniz varsa ve bu konuda endişe ettiğinizi düşünüyorsanız, bir sağlık profesyoneline danışmanız yararlı olabilir. Sağlık profesyoneli, size yardımcı olabilir ve size güvenli bir ortamda konuyu nasıl açıklığa kavuşturabileceğinizi öğretebilir.

Aldatıldığımı Nasıl Anlarım?

 1. Sevgiliniz -ilk dönemlerde- ne isterseniz ve ne deseniz genelde ılımlı yaklaşım sergiler. Çünkü aldatılan kişiye karşı suçluluk duygusu duymaktadır.
 2. Suçluluk duygusu ile çok fazla sürpriz yapmaya başlayabilir.
 3. Kendi için farklı hobiler bulur ve daha bakımlı olmaya başlar.
 4. Suçluluk duygusunu atlattığında her şeyden problem üretmeye başlar.
 5. Beraber vakit geçirmemeye özen gösterir.
 6. Genelde umursamaz olmaya başlar.
 7. Uyku saatlerinde farklılık gösterir.
 8. Kendinde çeşitli dğeişiklikler yapmaya başlar.
 9. Ayna başında daha fazla vakit geçirmeye başlar.
 10. İlişkinize dair her şeyi sorgulamaya başlar.
 11. Kendini eleştiriye kapatır ve sürekli sizi eleştirmeye başlar.
 12. Dışarıda normalden daha fazla vakit geçirmeye başlar. Geceleri eve geç gelmeyi normalleştirir.
 13. Size dikkat etmez.
 14. Yaptığınız şeyleri fark etmez.
 15. Size karşı kullandığı sevgi sözleri tükenir.
 16. Yaptığınız sürprizlere ve hediye almalarınıza burun kıvırır.
 17. Kendini sık sık başka kişilerle yarıştırmaya başlar.
 18. Telefon, tablet ya da bilgisayarında şüphe verici mesajlar ile karşılaşabilirsiniz.
 19. Sizden çok dışarıda başkalarıyla vakit geçirmeye başlar.
 20. Aldatılan kişiye karşı şefkati ve içten duygularını yitirir.
 21. Sizinle birlikte plan kurmayı bırakır.
 22. Film izlemek, sinema ya da dışarıda gezmek onun için daha büyük önem taşır.
 23. Sizinle temas kurmaktan kaçınır.
 24. Espri anlayışı size karşı alaya dönüşür.
 25. Sizinle alay etmeye başlar ve kırıldığınızda şaka yaptığını söyler.
 26. Kendine özel alan oluşturur ve buna sizi asla dahil etmez.

Ancak bütün bunlar eşinizin sizi aldattığı anlamına da gelmez. Çünkü insanlar kendilerine özel alan oluşturmak isteyebilir. Aynı zamanda yaşadığımız dönemde ekonomik ve çeşitli sosyal zorluklar var. Bundan dolayı da sizden uzaklaşmış olabilir.

Eğer aldatıldığınızı düşünüyorsanız bunu sakin bir şekilde eşinizle konuşarak çözmeniz daha mantıklı olacaktır. Çünkü artık bana seni seviyorum demiyor kesin aldatıyor düşüncesine kapılmak oldukça bencil ve saçma bir düşüncedir.

Aldatıldığımı Hissediyorum, Ne Yapmalıyım?

Aldatıldığınızı hissediyorsanız aklınıza ilk gelen şey muhtemelen “ne yapmalıyım?” sorusu olacaktır. Bu konuda bilgisi olmayanlar tereddüt ve şüphesi olanlar için önerilerde bulunduk. Fakat bu önerilere göre ilişkinize yön vermemenizi öneririz.

Aldatılıp aldatılmadığımı nasıl anlarım ya da öğrenirim diye merak ediyorsanız buradaki bazı basit yöntemleri deneyebilirsiniz.

 • Ağzını yoklayın
 • Hareket ve tavırlar dikkat edin
 • Telefonu masaya koymak ters düz.
 • Telefonunu kontrol edin

Haberimizde Aldatıldığımı Nasıl Anlarım? Aldatma Belirtilerini merak edenler için bazı açıklamalarda bulunduk. Fakat insanlar bazen psikolojik olarak sorunlar yaşayabilirler. Bu durumda aldatıldığımı nasıl anlarım yerine eşinizle ya da sevgilinizle konuşarak problemleri çözmeniz daha yararınıza olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu