Haber

Alkol Oranı En Yüksek 10 İçki Markası 2024

Alkol oranları en yüksek içki markası hangisi? Haberimizden Alkol oranı en yüksek içki markalarını inceleyebilirsiniz.

Alkol kullananların ve kullanmayanların zaman zaman merak ettiği şeylerden biri de alkol oranı en yüksek içkilerdir. Peki en yüksek alkol oranına sahip viski hangisi? Rakı’nın alkol oranı ne kadar? Tekila Alkol oranı gibi sorularınızın yanıtına buradaki listeden ulaşabilirsin.

1. ABSENT Alkol Oranı

Absent Alkol Oranı

Alkol oranı yüksekliği nedeniyle satışı birçok ülkede yasaktır. Tabi bu ülkeler arasında Türkiye’de yer alıyor. Satışı yasak olan absent %75 alkol oranıyla birinci sırada yer alıyor.

2. CORUBA ROM Alkol Oranı

CORUBA ROM

Listede 2. olarak ise küba yapımı bir rom yerini alıyor. Rom denince muhtemelen Karayip Korsanlarını izleyenlerin aklına Kaptan Jack Sparrow gelmiştir. Zira filmde çokça rom tükettiğini söylüyor . %74 alkol oranıyla CorubaRom genelde ada ülkelerinde üretilmesi ile biliniyor.

3. CHARTREUSE ELİXİR VEGETAL LİKÖR Alkol Oranı

CHARTREUSE ELİXİR VEGETAL LİKÖR alkol oranı, birden fazla aromalı türü bulunan bu alkol listede 3. olarak yerini alıyor. %68 alkol oranıyla bir Fransız üretimi bir Likör olan  Chartreuse Elixir Vegetal oldukça etkilidir.

4. ALTINBAŞ RAKI Alkol Oranı

ALTINBAŞ RAKI

Diğer rakı türlerine göre %50 alkol oranıyla en yüksek alkol Altınbaş rakıda bulunuyor. Bu sayede listemizde 4. sırayı almaya hak kazanıyor.

5. GILBEY’S CİN

GILBEYS CİN

İçerisinde kişniş, tahıllar,  ardıç meyvesi,  melekotu ve kökü,  meyankökü, rezene, tarçın gibi bitkilerin birlikte damıtılarak üretilen renksiz, pürüzsüz, yoğun aromalı bir içkidir. Gilbey’s Cin % 47,5 oranla 5. sırada alkol oranı ile yerini aldı.

6. CALVADOS KONYAK

CALVADOS KONYAK

Fransa’nın cognac kasabasında yetişen bağlardaki üzümlerden yapılan şarabın damıtılması ve fıçılarda yıllandırılmasıyla elde edilir. Konyaklar kategorisinde en yüksek alkol oranı %46 ile Calvados’a aittir.

7. YENİ RAKI Alkol Oranı

Yeni Rakı Alkol Oranı

Yeni rakı alkol oranı nedir, aromasını 20 farklı üzümün karıştırılmasıyla alan Yeni Rakı %45 alkol oranına sahiptir. Alkol oranı ile 7. sırada yer alıyor.

8. Tekirdağ Rakı Alkol Oranı

Tekirdağ Rakı Alkol Oranı

Tekirdağ Rakı Alkol Oranı, %45’lik alkol oranı ile listemizde 9. sırayı alan Tekirdağ rakının ana maddesi üzümdür.

9. CHİVAS REGAL VİSKİ

CHİVAS REGAL VİSKİ Alkol Oranı

CHİVAS REGAL VİSKİ Alkol Oranı, Viski denince akla ilk gelen markalardan biridir. %40 alkol oranı ile bir viski markası olan Chivas Regal oldukça etkili alkol türlerinden biridir.

10. ABSOLUTE VODKA

 ABSOLUTE VODKA

İçerisinde çavdar, buğday ve benzeri tahıl olan ve %40 alkol oranına sahip Absolute vodka içen kişinin bünyesine bağlı olarak kısa sürede sarhoş edebiliyor.

11. Martell XO

Martell XO

Farklı bir viski markası olan Martell XO %40’lık alkol oranı ile listemizde 10. sırayı almıştır.

12. Ketel One

Ketel One

Vodka türlerinden biri olan Ketel One %40 alkol oranı sayesinde ülkemizde pek bilinmese de dünya genelinde üne sahip bir alkoldür.

13. Ciroc

Ciroc

Ciroc alkol oranı olarak %40’lık bir alkole sahiptir. Bir vodka türü olan Cîroc Vodka, Fransa’nın Charente-Maritime bölgesindeki üzümlerden yapılan bir votka türüdür.

14. OLMECA TEKİLA

OLMECA TEKİLA

Listede 14. sırada %38 alkol oranıyla Olmeca Tekila bulunuyor. Alkollü bir Meksika içkisi olarak bilinen Tekila adını Jalisco eyaletine bağlı kasabalardan biri olan Tequila’dan almıştır.

15. Smirnoff Gold

Smirnoff Gold

Adında da geçtiği gibi altınla bezeli bir votka. 24 ayar altın varak parçaları şişede yüzerken görmek mümkün, nasıl başarılıyorsa da dibe hiç çökmüyor. Alkol oranı ise %37,50 ‘dir. Alkol Oranı En Yüksek 10 İçki Markası başlıklı makalemizde toplamda 15 adet alkol markasına yer verdik.

Unutmayın ki Alkol sağlığınıza zararlıdır!

Bir Yorum

  1. Alkol oranı en yüksek 4 içki

    Damıtılmış alkoller: Damıtılmış içkiler, genellikle yüksek alkol içeriğine sahiptir. Örneğin, viski, votka, rom gibi içkiler yüksek alkol oranına sahiptir.

    Rakı: Rakı, genellikle alkol oranı yüksek olan bir içkidir. Standart bir rakı genellikle %40 ila %50 arasında alkol içeriğine sahiptir.

    Tekila: Tekila, Meksika menşeli bir içkidir ve genellikle %38 ila %50 arasında alkol içeriğine sahiptir.

    Cin: Cin, genellikle %35 ila %50 arasında alkol içeriğine sahiptir. Ancak, cin markaları ve çeşitleri arasında alkol oranı değişiklik gösterebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu