Haber

ALPAYSIGRTA E-Devlet Adınıza Tanımlı Para Mesajı, Dolandırıcı mı?

ALPAYSIGRTA isimli bir gönderici bazı vatandaşlara e-Devlet ile ilgili tanımlı bir para miktarının olduğunu ve bunu almak için gönderdikleri link ile e-devlet sistemine giriş yapmamızı istiyor. Peki bu mesaj dolandırıcılardan mı geliyor? İnsanların ekonomik anlamda zorluklar yaşadığı bu dönemde bazı dolandırıcılar bu tür yöntemler ile insanları olta denilen taktik ile dolandırmaya çalışıyorlar. Yani bu mesajı binlerce kişiye göndererek inanacak kişileri arıyorlar. Gönderdikleri mesaj tam olarak aşağıdaki şekildedir.

ALPAYSIGRTA Mesaj Geldi

ALPAYSIGRTA isimli biri insanlara aşağıdaki şekilde bir mesaj gönderiyor. Linki bilerek kullanılmaz hale getirdik. Çünkü insanların bu link ile e-devlet sistemine giriş yapıp bilgilerini çaldırmasını istemiyoruz.

e-DEVLET Adınıza Tanımlı 6084 TL Kredi Kart Aidat İadenizi Almak İçin https://asd/vsvsvs Linkinden e-DEVLETINIZE Giriş Yapın. B002

  • Bizler boşta olan bir cihazdan güvenli bağlantı yapabilmek için Linki açtık. E-devlet sayfasına benzer bir sayfa oluşturulmuş. Ancak Link detayına baktığımızda rakamlardan oluşan bir site adresi ve e-devletle alakası olmayan bir sayfa görünüyor.

ALPAY Sigorta Dolandırıcı mı?

ALPAYSIGRTA E-Devlet mesajı giden insanlar direkt olarak Alpay Sigorta’nın kim ya da kimler olduğunu araştırıyorlar. Google’da arama yaptığımızda karşımıza bir internet sitesi çıkıyor. Ancak bu internet sitesi ile gelen mesajın alakası olduğunu düşünmüyoruz. Çünkü mesaj Alpay Sigortadan değil ALPAYSIGRTA’dan geliyor. Bilinçli olarak insanları manipüle edebilmek için bu isim seçilmiş olabilir.

ALPAYSIGRTA Şikayetvar

ALPAYSIGRTA e-DEVLET Adınıza Tanımlı 6084 TL Kredi Kart Aidat İadenizi Almak İçin memsajı gönderdiğinden insanlar bunun bir dolandırıcılık yöntemi olup olmadığını şikayetvar gibi platformlarda araştırıyorlar. Ancak henüz konu ile ilgili bir başlık açılmamış.

Özetle: Bağlantı güvenli bir bağlantı değil, linke tıklamayın.

ALPAYSIGRTA Telefon Numarası

İnsanlara giden mesajda herhangi bir telefon numarası değil, direkt olarak ALPAYSIGRTA ismi ile mesaj iletiliyor. Yani iletişim için herhangi bir telefon numarası da bırakılmamış.

ALPAYSIGRTA telefon numaramı nereden aldı diye merak ediyorsanız, günlük alışverişlerimizde çeşitli indirimler alabilmek için telefon numaralarımız ile kayıtlar oluşturuyoruz. Genelde bu kayıtlarda bulunan datalar satın alınarak ya da çalınarak telefon numaramıza ulaşılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu