Güncel Bilgiler

Alt Tire Nasıl Yapılır?

Alt Tire Nasıl Yapılır? Alttan tire işareti, Alt tre işareti, Alt çizgi nasıl yapılır, Tire işaretleri nasıl yapılır işte detaylar.

Alt tire “_” veya alttan tire işareti, orta tire “-” nasıl yapılır. Birçok sembolü yazılarımızda ve mesajlarımızda sıkça kullanıyoruz. Hatta bazı semboller mail adreslerinin içerisinde ve şifrelerimizde yer alır. Genelde birçok sembol klavyede yer alsa da bazı klavyelerde gözükmeme gibi sıkıntılar yaşanabilir. Bu sembollerin gözükmemesi klavye üzerinden bunu yapamayacağımız anlamına gelmemektedir.

Bazı farklı kombinasyonlar ile ve birkaç tuşa aynı anda basarak bu sembolleri yapabiliriz. Bilgisayar kullanımında acemi olanlar internette arattığı ve merak ettiği Alt Tire nasıl yapılır, işte detaylar.

Türkiye’de en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows ve kullanılan klavye genel olarak Q klavyedir. Bu sebepten kaynaklı Windows için oldukça basit olan Alt Tire sembolünün nasıl yapıldığını sırası ile inceleyelim.

Orta tire işareti için yapmanız gereken sadece klavyeniz üzerindeki sayıların sonunda yer alan işaretlere bakmanız yeterlidir. ” ” işareti dikkatinizi çekecektir. Genel olarak “Backspace” tuşunun hemen solunda bulunan tuştur.

Alttan Tire İşareti Nasıl Yapılır

Alttire işareti nasıl yapılır. Alttre işareti için aynı anda iki tuşa basmanız gerekecektir. Öncelikle “shift” tuşu ile orta çizgi ” – ” tuşuna aynı anda basmanız gerekecektir. shift + orta çizgi olarak kombinasyon ile Altre işaretini çıkarabilirsiniz. Shift tuşu enter tuşunun hemen altında genel olarak bulunur.

Ayrıca Windows işletim sistemi kullanıyorsanız sadece klavye üzerinden değil farklı yöntemler ile Alt çizgi işareti çıkarabilirsiniz. Bu yöntem için öncelikle arama kısmına ” karakter eşlem ” yazmanız gerekir. Açılan uygulamada kullanabileceğiniz tüm sembolleri göreceksiniz arasından Alt Tre işaretini ” _ “ arayıp bularak kopyalayabilirsiniz. Alt re işareti bilgisayarda bu şekilde bulnur.

Eğer Alt Tire işaretini bulamadıysanız klavyenizin dili ile ilgili bir bir problem olmuş olabilir. Bunu düzeltmek için yapmanız gereken sırası ile Ayarlar > Zaman ve Dil > Dil > Klavye >Türkçe olarak seçerek tekrardan deneyebilirsiniz. Mobil cihazda ise sadece klavye üzerinden “?123” basarak Alttan tire işaretini bulamamız yeterlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu