Güncel Bilgiler

Arapça Besmele Yazılışı Kolay – Arapça Bismillahirrahmanirrahim بسم الله الرحمن الرحیم

Arapça Bismillahirrahmanirrahim بسم الله الرحمن الرحیم nasıl yazılır? Arapça besmele yazılışı kolay bir şekilde kopyala yapıştır.

Arapça Bismillahirrahmanirrahim yazılışı ve Arapça Besmele okunuşu nasıl olur bilmeyenler için burada detaylıca anlattık. Ayrıca Besmelenin anlamını ve Euzü besmelenin de anlamını yine aşağıdaki başlıklardan kontrol ederek öğrenebilirsiniz.

Besmele Okunuşu ve Türkçe Anlamı

Besmele yani “Bismillahirrahmanirrahim”: “Rahman ve Rahîm olan Allah’ın adıyla” anlamına gelir. Euzü Besmele ise yani “Euzübillahimineşşeytanirracim”: “Kovulmuş şeytanın şerrinden Allah’a sığınırım” anlamına gelir.

  • Kuran-ı Kerimde Besmele Neml süresinin 30. âyetinde ve Fatiha süresinin başında geçmektedir.

Arapça Besmele Kopyala Yapıştır

Bu başlık altında çeşitli platformlarda ve alanalrda Arapça Besmele kopyala yapıştır işlemi yapılabilir. Aşağıdan direkt kopyalayarak Arapça Bismillahirrahmanirrahim kopyalama işlemi gerçekleştirilebilir.

Aynı zamanda yine aşağıdaki kopyala butonuna dokunarak da kopyalama işlemi yapılabilir.

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

Yukarıdan seçerek kopyalayabileceğiniz gibi aşağıdaki kopyala butonuna dokunarak da kopyalama işlemi yapılabilir.

Bismillahirrahmanirrahim sözü Arapça بسم الله الرحمن الرحیم şeklinde yazılmaktadır. Aşağıdaki Kopyala butonuna dokunarak bu yazıyı bilgisayar ya da mobil cihazdan kopyalayabilirsiniz. Sonra istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Mobil cihazlarda yapıştırmak istediğiniz yere basılı tutun, sonrasında Yapıştır seçeneği gelecektir. Bu seçeneğe dokunarak yapıştırabilirsiniz. Ctrl + V tuşları ise bilgisayardan yapıştırmanıza olanak sağlar.

Yukarıdaki kopyala butonuna dokunarak Arapça Bismillahirrahmanirrahim yani Besmele kopyalanabilir. Kopyaladıktan sonra Instagram, Facebook ya da Whatsapp gibi sosyal medya platformlarında durum olarak paylaşılabilir ya da biyografi sözü olarak da yazılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu