Teknoloji

Arkadaşlarla Oynanacak Oyunlar Mobil, Pc 2024

Arkadaşla oynanacak oyunlar, Arkadaşla oynanacak mobil oyunlar, Arkadaşla oynanacak PC oyunlar ve Arkadaşla oynanacak online oyun önerileri yazımızda işte detaylar.

Arkadaşlarla oynanacak oyunlar konusunda oyun özellikle Arkadaşlarla oyanınca daha bir eğlencedir. Bu tip eğlenmeler sadece çocuklar için değildir. Yetişkin bireylerde iş ve günün streslerini atmak için arkadaşları ile oyun oynayarak atmalıdır. Bu bazen mobil bazen PC üzerinden online oyun olabilir. Bu yoğun zamanlarda hepimizin ihtiyaç duyduğu bir şey olan aklımızdaki sıkıntılardan biraz olsun kurtulmak için ve stresinizle başa çıkabilmemiz için arkadaşlarımızla bu tip etkinlikler düzenlemeliyiz.

Bazen de yeni arkadaşlıklar kurmanıza ve ya eski ve çok uzakta olan arkadaşınızla buluşma ortamı olarak hem eskileri yad edip hem de oyun oynayabilirsiniz. Bunun yanı sıra yeni bir sosyal çevre edinmiş olursunuz hem de oyun içerisinde stresinizi atıp rahatlamış olursunuz. Arkadaşlarla Oynanacak Oyunları iki kategoriye ayıra biliriz mobil ve bilgisayar olarak.

Çoklu Oyunlar

Çoklu oyunlar, arkadaşlarınızla ya da tanımadığınız kişilerle oynayabileceğiniz Multiplayer oyunlardır. Buradaki listemizde yer verdiğimiz çoklu oyunlar ise;

  • Among Us
  • PUBG Mobile
  • Fortnite
  • Asphalt 9: Legends
  • League Of Legends: Wild Rift
  • Overwatch 2
  • Rocket League
  • Counter-Strike: Global Offensive
  • Far Cry 4
  • Call of Duty Warzone

Arkadaşlarla Oynanacak Oyunlar Mobil

Arkadaşlarla Oynanacak Oyunlar Mobil

Arkadaşlarla Oynanacak Oyunlar mobil oyunlar başta gelmektedir. Mobil oyunlar daha çok tercih edilen oyunlar arsındadır. Artık cep telefonları neredeyse bir bilgisayar kadar güçlü olduğundan arkadaşınız ile aynı ortamda olsanız da arkadaşlarınızla eğlence amaçlı mobil oyunlar ile vakit geçire bilirsiniz. Hatta bazen sadece oyun oynamak için bile bir araya gelinebilir. Tabi oynayacağımız oyun online oyun ve takım olarak oynanabilecek multiplayer oyunlar olmalı. En beğenilen arkadaşlarınızla oynanabilecek mobil oyunlar;

1. Among Us

Arkadaşlarla oynanacak en iyi mobil oyunlardan biri Among Us piyasaya sürülmesinden sonra o kadar hızlı bir şekilde popüler oldu ki birçok oyunu geride bırakmayı başardı. Among Us 2018’de piyasaya sürüldü, ancak COVID-19 salgını oyunu bir hit yaptı. Oyunun şu anda birden fazla platformda 90 milyondan fazla indirmesi var.

Among Us, 10 oyuncunun uzaylı bir uzay gemisine, gökyüzü karargahına veya gezegen üssüne düştüğü ve her oyuncunun bir “crewmate” ve bir “imposter” olarak özel bir rolü olduğu çok oyunculu bir oyundur. Bu çevrimiçi çok oyunculu bir sosyal kesinti oyunudur ve bir oyuncu crewmate veya imposter olabilir. Oyunu çevrimiçi veya yerel WiFi üzerinden seçilen arkadaşlarıyla oynayabilirsiniz.

Temel olarak, tüm imposter’ı oylamanız ve tüm görevleri tamamlamanız ve imposter’un tüm mürettebatı öldürmesi veya kazanmak için belirlenen görevleri tamamlamalarını durdurması gereken bir hayatta kalma oyunudur. Crewmate olarak atandıysanız, göreviniz imposter’ı bulmaktır. Tabii ki, bir imposter olmak, arkadaşlarınıza ihanet edip öldürebildiğiniz için çok daha eğlenceli. En az dört kişilik ve en fazla 10 kişilik bir parti oluşturabilirsiniz. Tek kötü yanı Sesli sohbetin olmaması.

2. PUBG Mobile

Arkadaşlarla oynanacak oyunlar arasında hem mobil hemd e PC için PUBG Mobile, şüphesiz  en iyi çevrimiçi çok oyunculu oyunların başında gelmekte. Özellikle gençler arasında oldukça popüler olan oyunun hem yeni arkadaşlar bulmak için hem de arkadaşlarınızla eğlenceli vakit geçirmek için çok yerinde bir oyun olacaktır. Oyunu en iyi tarafı karakterlerin tamamı aynı güçte olması. Tamamen iyi oynayanların kazandığı bir oyun (Hileler olmasa belki :))

Oyuna gelince, 100 oyuncunun silah toplamak için bir adaya atlar ve ayakta kalan son adam (veya takım) olmak için savaştığı bir battle royale oyunudur. Oyunun bir  solo modu, bir ikili modu ve bir takım modu vardır, böylece arkadaşlarınızla takım kurabilir ve bir birincilik için savaşabilirsiniz. Birden fazla yeni harita ve daha fazlası var. Ayrıca oyun içinde her zaman eğlenceli yeni etkinlikler oluyor. Her yeni sezonda tekrardan en üst seviyeye ulaşmak için oynana oyun en çok aktif çevirim için oyuncuya sahip oyun. Her sezon yenilikler geldiği için oyundan sıkılma da az oluyor. Birçok Youtube, Twitch yayıncısı tarafından da oynandığı için eskimiyor.

3. Fortnite

Arkadaşlarla oynanacak online oyunlardan biride Fortnite. Bu aynı zamanda diğer oyunculara karşı çevrimiçi oynamak gerçekten eğlenceli olan en iyi battle royale oyunlarından biridir . Fortnite, PUBG’den oldukça farklıdır. benzer yanları tabi vardır; Oyuncular küçük bir adaya paraşütle atlarlar, alan daralırken fazla silah aramak zorundalar. Oyuncular elendiğinde, oyun alanı da küçülür, yani oyuncular birbirine daha yakın hale gelir. Grafikler ve karakterler bakımından diger oyunlardan çok farklıdır.

Tek oyunculu veya takım olarak zombi benzeri yaratıklarla savaşmayı içerir. Ancak Fortnite’ın en popüler modu ücretsiz çok oyunculu platformu Fortnite Battle Royale’dir; burada 100’e kadar oyuncu çevrimiçi bir oyuna girer, bireysel olarak veya en fazla dört kişilik ekipler halinde rekabet eder ve içinde kalan son oyuncu olur.

4. Asphalt 9: Legends

Asphalt 9: Legends, piyasadaki en iyi mobil yarış oyunlarından biridir ve çevrimiçi çok oyunculu modda da oynayabilirsiniz. Hala harika olan Asphalt 8 Airborne’un mirasını taşımak hiçbir zaman kolay bir iş olmadı, ancak Asphalt 9: Legends bunu stil, daha fazla içerik, ek özelleştirme seçenekleri ve her zamankinden daha fazla hiper araba ile başarıyor. Oyun pürüzsüz, grafik daha çarpıcı bir görünüm ve genel deneyim ile rakipsiz. ‘Asphalt 9: Legends’, Mobilde ortalama 1.5 GB indirme boyutuna sahip, neredeyse önceki oyunla aynı. Ancak yeni bir hikaye, mevsimler ve kontroller getiriyor. İki oyun modu vardır – çevrimiçi çok oyunculu ve kariyer. Kariyer modu, etkinlikler ve görevlerle farklı mevsimlere sahiptir. Çok oyunculu mod, ancak başarıyla tamamlanmış 20 kariyer bayrağınız olduğunda oynanabilir.

5. League Of Legends: Wild Rift

League of Legends: Wild Rift, dünyanın en popüler oyunu League of Legends’ın yeni bir mobil versiyonudur. Riot Games, Summoners Rift’i (şimdiki adıyla Wild Rift) mobil cihazlar için tamamen yeniden oluşturdu ve oyunun en popüler şampiyonlarının ve görünümlerinin çoğunu yeniden tasarladı.

Oyun hala 5v5 MOBA aksiyonudur, ancak benzersiz bir mobil dönüşe sahiptir. Harita biraz daha küçük, çift çubuklu kontrollerle yetenekler kullanıyorsunuz ve maç süreleri mobil uyumlu 15 dakika. Çevirim için arkadaşlarınızla seçtiğiniz şampiyon ile rakiplerinizi alt edip orman görevlerini yapıp seviyeniz yükselterek eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Bilgisayardan Arkadaşla Oynanacak Oyunlar PC

Bilgisayardan arkadaşla oynanacak oyunlar PC, Arkadaşlarla Oynanacak Oyunlar akıllı telefonlarının aynı tadı vermediği bazı oyunlar vardır. Özellikle çevirim içi oynana oyunlar. Bu oyunları oynamak için kendinize zaman ayarlarsınız ve takım arkadaşlarınız ile oyuna bir başlarsınız sonra bir bakmışsınız ki kaç saat geçmiş ve siz fark etmemişsiniz bile o kadar ki eğlencelidir Bilgisayarda arkadaşlar ile oynana oyunlar. Bilgisayarda oynana online oyunlar çok fazla popüler olanı var. Bunların bazıları mobilde de oynandığı için onları Pubg, Fortnite, LoL gibi bunları mobil kısmında bahsettiğimiz için burada diğer oyunlardan bahsedeceğiz. Bilgisayar üzerinden oynan oyunlar gelen olarak ücretli olduğu için belirli bir ücret ödemeniz gerekecektir.

1. Overwatch 2

Arkadaşlarla oynanacak oyunlar arasında Overwatch çok tercih edilenlerindendir. En büyük oyun şirketlerinden biri olan Blizzard tarafından yapılan son derece popüler bir oyundur. Özetlemek gerekirse, karakterlerinin her biri için çok çeşitli mekaniklere sahip birinci şahıs nişancı oyunudur.

Arkadaşlarınızla çevrimiçi oynamak için en iyi oyunlardan biri, hızlı maçları, rekabetçi oyunu ve Arcade modunda daha da alternatif bir oynanışı var. Overwatch yıl boyunca özel etkinlikler düzenler ve ücretsiz olarak yeni karakterler ve görünümler eklemeye devam eder.

2. Rocket League

Rocket League benimde en sevdiğim oyunlardan biridir. Arkadaşlarınızla çevrimiçi oynamak için en iyi oyunlardan biridir. Çok basit bir önermesi var: Bu bir futbol oyunu ama insan oyuncuları kontrol etmek yerine bir arabayı kontrol ediyorsunuz. Steam’de oynaması en eğlenceli oyunlardan biri olduğu kesin ve arkadaşlarınızla oynamak için harika bir oyun. Bir kez oynamaya başlayınca kendinizi almayacaksınız. Gol atabilmek için arabalar ile çeşitli akrobatik hareketler yapıp rakibinizi yenmeye çalışın. Maçlar 5 dakika sürüyor. Normal eğlence listesinde 1 v 1’den 4 v 4’e kadar takım kurup maç yapabilirsiniz.

3. Counter-Strike: Global Offensive

CS:GO bilmeyeniz yoktur. Çevirimi içi olarak arkadaşlarınızla oynaya bileceğiniz en iyi oyunlardan biri. Terörist ve Anti terörist olarak kurduğunuz takımlarda rakipleriniz alt etmek için birlikte hareket etmeniz gerekecek. Dünyanın her yerinden oyuncular hedefleri tamamlamak veya düşmanı ortadan kaldırmak için birlikte çalışabilirler. Her oyuncu, belirli bir tur için anti terör ekibine veya terörist ekibine katılabilir, her takımın kendine özgü özellikleri veya silahları vardı. Oyuncular öldürüldükten sonra hemen yeniden dirilemezler ancak tekrar oynayabilmek için bir sonraki tura kadar beklemeleri gerekir.

4. Far Cry 4

Far Cry serisindeki oyunlar gerçekten harika, ancak Far Cry 4’te arkadaşlarınızla çok oyunculu modda çevrimiçi oynamak için açık ara en iyi oyunlardan biri olarak kabul edilebilecek bir şeye sahibiz. Oyunun kendisi, ne yazık ki sizi öldürmek için ellerinden geleni yapan insanlarla dolu bir cennet adasında geçen bir nişancı oyunudur. Yanınızda stratejiler oluşturmanıza ve uygulamanıza yardımcı olan bir arkadaşınızla, daha da eğlenceli hale geliyor

5. Call of Duty Warzone

Call of Duty Kalitesini bilmeyen yoktur. Savaş oyunlarının en iyisi olan Call of Duty Warzone online olarak oynaya bileceğiniz en iyi ücretsiz  Battle Royale oyunudur. Arkadaşlarınızla çok eğlenceli bir savaş deneyimi için PC üzerinden online olarak Call of Duty Warzone hem de çoklu oyuncu (multiplayer) içeriğiyle beğeni toplayan ve milyonlarca oyuncu tarafından oynanan oyun için bir battle royale oyunudur. Oyun içindeki modlar Battle Royale ve bu modda 150 oyuncu takımlar halinde karşı karşıya geliyor, en son hayatta kalan takım zafere ulaşıyor. İkinci seçenek Plunder’da yine 150 oyuncu takımlar halinde karşı karşıya geliyor ve bu maçlarda ölünce tekrar tekrar hayata dönülüyor. Plunder’daki amaç 30 dakikalık maç boyunca haritanın dört bir yanında turlayıp toplam 1 milyon dolar para toplamak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu