Güncel Bilgiler

Asel İsminin Anlamı Nedir? Asel Kuran’da Geçiyor mu? Asel Ne Anlama Gelir?

Asel isminin anlamı nedir? Asel ismi Kuran’da geçiyor mu? Asel ne anlama gelir? Asel ne demek? Yeni doğacak çocuğunuza koymak istediğiniz isimlerin ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorsanız makalemize göz atabilirsiniz. İçeriğimizde Asel isminin anlamını sizin ile paylaştık.

Yeni çocukları olacak anne ve babalar doğumdan önceki en tatlı telaşlarından biriside isim araştırmasıdır. Çocuğunuza koyacağınız ismin anlamını, diminizce caiz olup olmadığını ve çocuğunuzun ilerde o ismi sevip sevmeyeceğini araştırarak isim bulmak gerekir.

Son dönemde yeni doğan kız çocuklarına çokça konulmaya başlayan bir isim olan Asel kulağa hoş gelen bir isimdir. Asel isminin ne demek olduğunu dinimizce caiz olup olmadığını ve kökenini sizin için paylaştık.

Asel İsminin Anlamı Nedir?

Asel isminin anlamı nedir? Son dönemde ailelerin tercih etikleri isimler arasında bulunan Asel isminin oldukça güzel bir anlamı vardır. Son dönemlerde ailelerin kız çocuklarına koydukları ve oldukça sevilen bir isim olan Asel isminin anlamı da oldukça güzeldir. Arapça kökenli bir isim olan Asel’in anlamı Cennet’teki dört ırmaktan biri olan Bal Irmağı’dır. Yani “Bal Irmağı” veya “Bal” anlamına gelmektedir.

Asel Lina İsminin Anlamı?

Asel ismi de Lina ismi de Kuran’da geçen isimlerdir. Modern isimlerden olan ve sıkça kullanılan iki isim olan Asel ve Lina isimlerinin anlamları; Arapça kökenli olan Asel isminin anlamı Bal’dır ve Arapça kökenli olan Lina isminin anlamı ise Hurma Fidanıdır.

Asel İsminin Analizi

Asel ismini taşıyan kişiler genelde oldukça pozitif insanlardır. Çevrelerine huzur ve neşe saçan kişilerdir. İsim olumlu bir numerolojiye sahip olduğundan negatif enerjiyi dağıtan ve pozitif enerji yayan bir isimdir. Asel ismine sahip kişiler sanatsal bir düşünce yapısına ve yaratıcı bir kişiliğe sahip olurlar. Bulundukları ortamlarda kendilerini belli eder ve çok sevilirler.

Asel Kuran’da Geçiyor mu?

Asel Kuran’da geçiyor mu? Kız çocukları için sevilen bir isim olan Asel Kur’an-ı Kerim’de Muhammed Suresi 15. Ayette gedmektedir. Sözü edilen ayette Asel kelimesi Cennette bulunan bal ırmağı sözcüğündeki Bal yerine kullanılmıştır.

Müttakîlere vâdolunan cennetin durumu şöyledir: İçinde bozulmayan sudan ırmaklar, tadı değişmeyen sütten ırmaklar, içenlere lezzet veren şaraptan ırmaklar ve süzme baldan ırmaklar vardır.  (Muhammed, 47/15)

Asel İsminin Koymak Caiz midir?

Asel ismi Kuran’da da geçtiğinden ve çok güzel bir anlamı olduğundan konulmasında herhangi bir sakınca yoktur. Dinimizce manası çok derin ve güzel olduğundan kız çocuklarınızda bu ismi kullanabilirsiniz. Asel ismi dinimizce caizdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu