Teknoloji

Avans TL Açma Kapatma Nasıl Yapılır? 2024

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom Avans TL nasıl açılır? Eksi Bakiye açma ve kapatma nereden yapılıyor detayları.

Avans TL açma nasıl yapılır? Turkcell Eksi Bakiye Nasıl Açılır? Vodafone ve Türk Telekom Avans TL açma. Cep Avans nasıl açılır ve kapatma hakkında bilgiler.

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom avans TL açma ve kapatma servisleri çok önemlidir. Bazen faturasız hatlarda paket tanımlamak için yeterli bakiye olmaması durumunda eksi bakiye inmesi ile paket tanımlama işlemi yapmamızı sağlar operatörler tarafından hat sahibi talep ederse aktif duruma getirilir. Hattınıza TL yüklediniz ama paket tanımlanmadan yanlışlıkla mobil veriden biraz yedi ve tekrar yükleme yapacak durumunuz yok Avans TL hesabını aktif duruma getirerek paketin tanımlanmasını sağlayabilirsiniz.

Turkcell Avans TL Açma

Turkcell avans TL nedir, Turkcell avans TL nasıl alınır, Turkcell avans TL kapatma, Turkcell avans TL limiti gibi sorulara cevab olarak, öncelikle faturasız Turkcell hattınız olmalı ve aktivasyon süresi 3 aydan fazla olmalı. Avans TL hesabını aktif duruma getirmeniz için aylık bir ücret kesintisi yapılacaktır. Kullanmak istemediğiniz zaman SMS ile iptalini sağlayabilirsiniz. İptal ettiğinizde tekrar aktif duruma getirmek için 24 saat geçmesi lazım.

Bunları yerine getirdikten sonra Telefonunuzun mesajlar kısmından AVANS yazıp 2200 SMS gönderdiğinizde sizden bir ücret kesintisi olacaktır aylık olarak AVANS TL kullanım ücreti. Turkcell Avans TL limiti 15 TL avans bakiye hakkınız vardır. Kullanılan Avans TL’ler ilk lira yüklemenizde sizden kesilir.

Turkcell Avans TL İptal

Turkcell Avans TL iptal etmek yani Turkcell Avans TL kapatmak için Telefonunuzun mesajlar kısmından IPTAL AVANS yazıp 2200 SMS göndermeniz yeterli olacaktır. İptal olduğuna dair SMS gelmez ise Müşteri hizmetlerini arayıp destek alabilirsiniz. Bu şekilde aylık kullanım ücreti ödememiş olursunuz.

Avans TL iptal işlemi her bir operatör için farklıdır. Eğer sms göndermeden direkt olarak işlem yapmak isterseniz Dijital Operatör uygulamasından yada Müşteri Hizmetlerini arayarak iptal edebilirsiniz.

Vodafone Cep Avans Açma

Vodafone eski ismiyle Telsim ile cep avans açma, Vodafone cep avans iptali, Vodafone cep avans kapatma, Vodafone cep avans ile paket alınır mı, sorularının cevabı; Vodafon faturasız hatların olmazsa olmazıydı cep avans eksi bakiyeye inerek ek paket tanımlanması veya mevcut paketinizin tanımlanması için avans hesabını açmanız yeterli oluyor. Tabi artık cep avansı aktif duruma getirmeniz için belirli koşulları yerine getiriyor olmanız gerekecektir. Bu koşullar;

  • Vodafone üzerinize kayıtlı hiçbir hatta Kara veya Gri listede olmamanız gerekecektir. Eğer Kara veya Gri listede olursanız Cep avans Servisi aktif duruma gelmez.
  • Cep avans bakiyeniz bittiğine tekarar TL yüklemediğiniz süre boyunca Cep avansı kullanamazsınız.
  • Cep avans bakiyenizi sadece mevcut paket tanımlamasında kullana bilirsiniz. Transfer veya özel servislerde kullanılamaz.
  • İlk bakiye yüklediğinizde otomatik olarak kullanmış olduğunuz bakiye silinir. Servis iptal edilmediği sürece kullanılır.
  • Cep avans limiti 6 TL’dir.
  • Cep avans kullanmak için aylık ücret ödersiniz.

Telefonunuzun mesajlar kısmından CEPAVANS yazıp 7000 SMS göndererek servisi aktif duruma getire bilirsiniz.

Vodafone Cep Avans Kapatma

Vodafone cep avans kapatma, Vodafone cep avans iptali nasıl yapılır ve Vodafone cep avans sorgulama. Cep avans sevisini kullanmak istemiyorsanız ve kapatmak için Telefonunuzun mesajlar kısmından AVANS IPTAL, IPTAL CEPAVANS veya AVANSIPTAL yazarak 7000 SMS göndermeniz yeterli olacaktır. Bu SMS i gönderdikten sonra iptal olduğuna dair bir SMS almanız gerekir. Eğer iptal SMS gelmez ise müşteri hizmetlerini arayarak iptalini talep edebilirsiniz.

Türk Telekom Avans TL

Türk Telekom eksi bakiye açma, Türk Telekom avans açma, eski ismi ile Avea avans TL servisini aktif duruma getirmek için yapılması gerekenler şöyle. Türk Telekom faturasız hat kullanıcıları Avans TL servisini ile başka bir Faturalı hattan TL isteyebilirler. Faturalı kullanan kişi mesajı onaylar ise talep edilen ücret faturasına yansıyacaktır ve servis ücreti olarak bir kesintide yapılır.

Türk Telekom Eksi Bakiye Açma

Avea eksi bakiye açma servisi bulunmamaktadır. Türk Telekom da yani Avea da cep avans servisi bulunmuyor bundan kaynaklı Avea eksi bakiyeye düşmezsiniz. Bunun yerine Faturalı bir hattan Avans TL talep edebilirsiniz.

Türk Telekom Avans TL Sevisi

Türk Telekom Avans TL servisi ile faturalı kullana bir tanıdığınızdan TL talep edebilirsiniz. Bu işlem için yapmanız gereken telefonunuzun mesajlar kısmından 9235 servisine TL talep ettiğiniz numarayı bir boşluk talep ettiğiniz TL miktarını yazıp göndermeniz yeterlidir. Gönderilen mesaja karşı taraf E yazıp cevap verirse Talep edilen miktar sizin bakiyenize yüklenir. Faturalı hat kullanıcısının faturasına yansıtılır.

Türk Telekom eksi bakiye, Avea eksi bakiye açma, Avea eksiye düşme açma , Türk Telekom Avans açma maalesef bulunmamaktadır. Sadece Avans TL talep edilebilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu