Teknoloji

Azar Hesap Silme Nasıl Yapılır? iPhone,Android

Azar, sosyal medya uygulamalarından biridir. Görüntülü konuşmalar yapılabilir. İsterseniz Azar hesap silme işlemini yaparak üyeliği iptal edebilirsiniz.

Azar, bir mobil uygulama veya bir web sitesi olarak kullanılabilecek bir görüntülü sohbet ve iletişim platformudur. Azar, kullanıcıların birbirleriyle rastgele olarak eşleştirilerek görüntülü sohbet yapmalarına olanak verir. Bu, kullanıcıların dünya çapında farklı ülkelerden ve kültürlerden insanlarla tanışmalarını sağlar. Azar aynı zamanda dil öğrenme amacıyla da kullanılabilir, çünkü kullanıcılar farklı dil konuşan insanlarla sohbet edebilirler. Azar, mobil cihazlarda ve web tarayıcılarında kullanılabilir ve çeşitli dil seçenekleri sunar.

Azar hesap silme iPhone ve Android cihazlar için aynıdır. Azar uygulamasında da diğer sosyal uygulamalarda olduğu gibi hesap silme özelliği bulunmakta. Bu özellik sayesinde hesabınızı istediğiniz zaman tam anlamıyla silebiliyorsunuz.

1) İlk olarak “Mesajlar” sekmesine gidip ekranın sağ üst kısmındaki “Ayarlar” çarkına tıklayın.

2) “Azar Hakkında”ya giriş yapın.

3) Daha sonrasında ekranın alt tarafındaki “Hesabı sil” seçeneğine dokunun.

4) Bunu yaptıktan sonra, hesap silme şart ve koşulları görüntülenerek hesabınızı sildiğinizde tüm arkadaş listenizin, değerli taşlarınız varsa bunların ve mesajlarınızın kalıcı olarak silineceği hatırlatılır. Eğer hesabınızı halen daha silmek istiyorsanız ve eminseniz, “Tamam” seçeneğine dokunun, bu sayede hesap silme işlemi gerçekleşmiş olacaktır.

Azar Hesap Silme iPhone

Azar hesap silme iPhone cihazlarda da diğer cihazlarda yapıldığı gibidir. Yani izlemeniz gereken adımlar aynıdır. Özetle yapmanız gerekenler:

 • Mesajlar menüsüne giderek ekranın sağ üst kısmında bulunan Ayarlar bölümüne giriş yapın,
 • Ardından Azar hakkında bölümüne girin,
 • Ardından burada ekranın alt kısmındaki Hesabı Sil seçeneğine dokunun.

Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra hesabınızı sildiğinizde neler olacağına dair küçük bir metin gelir. Bunu okuduktan sonra onaylayıp Tamam butonuna dokunarak hesabınızı tamamen silebilirsiniz.

Azar Silinen Hesabı Geri Alma

Azar silinen hesabı geri alma nasıl yapılır sorusu da araştırılmaktadır. Hesabınızı sildiyseniz, silinen hesabın geri alınamadığını söyleyebiliriz. Bu konuda Azar yetkilileri de sizlere yardımcı olamayacaktır.

Hesabınızı silerken, tüm arkadaşlarınızın, değerli taşlarınızın ve mesajlarınızın kalıcı olarak silineceğini gösteren bir onay penceresi açılır. Eğer bunu kabul edip hesabınızı silerseniz, yapılacak pek de bir şey kalmıyor.

Bu durumda yapmanız gereken tekrardan yeni bir Azar hesabı oluşturmaktır. Azar hesap silme ile ilgili adımları burada detaylı şekilde anlattık.

Azar Hesap Silme Linki

Azar hesap silme linki de çoğu kullanıcı tarafından aranmaktadır. Ancak Azar için herhangi bir hesap silme linki bulunmamaktadır. Hesap silme işlemlerini uygulama içinden yapabiliyorsunuz. Facebook, Instagram ya da Twitter gibi hesap kapatma linki bulunmamaktadır.

Uygulama üzerinden Azar hesabınızı sildiğinizde ise tekrar geri açamıyorsunuz. Zaten Azar bunun uyarısını hesabınızı kapatırken sizlere yapıyor. Azar hesap silme işlemi yapıldıktan sonra o hesap ile ilgili bütün veriler silinir ve hesaba tekrar giriş yapılamaz.

Azar Nedir?

Azar, çevrenizdeki ve dünyadaki milyonlarca insanla anında bağlantı kurmanı sağlamaya yarayan bir tür görüntülü sohbet uygulamasıdır. Android ve iOs işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilir. Azar’da kimlerle karşılaşacağını bilemezsin.

Azar kullanarak canlı görüntülü sohbet yoluyla arkadaş edinebilirsin. Live kısmından da hergün paylaşılan videoları izleyebilirsin.

Görüntülü sohbet, internet üzerinden yapılan bir sohbet yöntemidir, ancak bu sohbetlerde kullanıcılar arasında görüntülü bir bağlantı da bulunur. Bu, kullanıcıların birbirlerini görmesine ve konuşurken yüz ifadelerini de görmesine olanak sağlar. Görüntülü sohbetler, genellikle bir web kamerası ve mikrofon kullanılarak yapılır ve internet tarayıcısı veya özel bir sohbet uygulaması aracılığıyla gerçekleştirilir. Görüntülü sohbetler, çeşitli amaçlar için kullanılabilir, ancak en yaygın olarak iletişim ve sohbet amacıyla kullanılır.

Azar Chat Hangi Özelliklere Sahip

Görüntülü sohbet uygulaması olarak Azar chat birden fazla özelliğe sahip bir uygulamadır. Bu özellikleri sıralarsak:

 • Ücretsiz
 • Trend
 • Dünyada 100 milyondan fazla kullanıcı
 • Kaliteli
 • Eğlenceli
 • Dinamik
 • Anlık çeviri
 • Kolay kullanım ve ara yüz
 • Uluslararası ağda eşleşme olanağı
 • Filtre, mesaj ve stickler ile sohbet edebilme

Uygulamada cinsiyet seçimi de yapılabiliyor. Ekranın sol üst kısmındaki “Cinsiyet ve Dengeli” seçeneğinden Keşfet sekmesine giriş yapın veya ekranın alt tarafındaki “Cinsiyet ve Bölge” seçeneğine dokunun tanışmak istediğiniz kişilerin cinsiyet ve bölgelerini bu ekrandan ayarlayın.

Ayrıca uygulama içinde Değerli Taş satın alarak normal kullanıcılara göre premium özelliklere de sahip olursunuz. Değerli Taş satın almak için gerçek para ödemeniz gerekmektedir. Google Play ya da App Store’dan indirdiğiniz Azar uygulaması için değerli taş satın alma işlemini banka kartı ya da kredi kartı ile yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu