Güncel Bilgiler

Aziz Dizisi Nerede Çekildi, Hangi İlde ve İlçede Çekiliyor, Aziz Dizisinin Konusu

Yapımcılığını O3 Medya’nın üslendiği ve Show TV ekranlarında yayınlanan ilk bölümden itibaren reyting rekorları kıran Aziz dizisi ile ilgili en çok merak edilen sorular olan Aziz dizisi nerede çekildi, Aziz dizisi hangi ilde ve ilçede çekimleri yapılıyor, Aziz dizisi bitti mi? Yazımızda Aziz dizisi ile ilgili merak edilen soruların cevaplarını sizinle paylaştık.

Başrollerini Murat Yıldırım, Damla Sönmez ve Simay Barlas‘ın paylaştığı dönem dizisi olan Aziz Show TV’de 5 Kasım 2021 tarihinde yayınlanmaya başladığı günden itibaren hem hikayesi hem de oyuncuları nedeniyle devamlı gündemde olmayı başarmıştır.

Aziz Dizisinin Konusu

Aziz dizisinde Antakya’nın en zengin ailelerinden birinin oğlu olan Aziz çok rahat bir hayat sürmektedir. Bir gece sokakta bir kıza saldıran Fransız delegesi Mösyö Pierre’nin oğlu Teğmen Andre’yi engeller ve kızı kurtarır. Buna sinirlenen Andre silahını çıkarır ve Aziz’i vurmak ister ondan önce davranan Aziz Teğmen Andre’yi öldürür.

Bu olaydan sonra Antakya’yı terk eden Aziz iki yıl sonra tekrardan geri gelir ama hiçbir şey eskisi gibi değildir. Sevdiği kız amcasının oğlu ile nişanlanmış ve her şeyini kaybetmiştir. Aziz her şeye yeniden ve sıfırdan başlamak zorunda kalmıştır. Aziz’in hayat mücadelesi ve gerçek aşkı bulmasının anlatıldığı dizi 28 bölüm sürmüştür.

Aziz Dizisi Nerede Çekildi

Aziz dizisi nerede çekildi, Reyting rekorları kıran dönem dizisi Aziz, 3 Haziran 2022 tarihinde yayınlanan 28. Bölüm ile birlikte ekranlara veda etti. Aziz dizisinin çekimleri ise Antakya, Sakarya ve İstanbul’da kurulan özle bir platoda yapıldı.

Aziz Dizisi Bitti mi, Neden Bitti?

Birçok izleyicinin merak ettiği bir diğer soru ise Aziz dizisi bitti mi? ve Aziz neden bitti? sorularıdır. 3 Haziran 2022 yayınlanan 28. bölüm itibari ile sezon finali yapan dizinin resmi sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımla bittiği duyuruldu. “Aziz dizimizi sonlandırma kararı aldık. Bizi hiç yalnız bırakmayan siz sevenlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz” şeklinde paylaşımla dizinin final yaptığı söylendi.

Murat Yıldırım ise Aziz dizisi ile ilgili yaptığı açıklamada ise dizinin bitme sebebi için şu paylaşımı yaptı “Aziz’in bitme nedenini soranlar içinhikayesinin bitmiş olması ve devam senaryosunun kanal dahil kimsenin içine sinmemiş olmasıdır.

Aziz Dizisi Oyuncuları

Murat Yıldırım: Aziz Payidar – Edip Payidar’ın oğlu.

Damla Sönmez: Dilruba Paşazadeoğlu – Paşazade torunu.

Simay Barlas: Efnan – Halıcı bir köylü kızı.

Ahmet Mümtaz Taylan: Galip Payidar – Payidarların reisi. Adem ve Maksude’nin babası, Aziz’in amcasıdır.

Fırat Tanış: Delege Pierre Martin – Antakya’da görev yapan Fransız delege.

Güven Murat Akpınar: Adem Payidar – Galip Payidar’ın tek oğlu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu