Haber

Bim Cips Fiyatları 2023

Bim cips fiyatları 2023 ve Bim Patito cips fiyatı ne kadar? Bim Party Cips fiyatları, Bim kataloğunda bulunana cips fiyatları. İşte detaylar.

Arkadaşlarınızla otururken veya Aileniz yada sevgilinizle otururken atıştırmalık bir şey denince ilk akla gelen atıştırmalık cipslerdir. Cipsler o kadar çok tercih edilir ki cips kola artık ayrılmaz ikili gibi gelmektedir. Birçok Cips markası olmasına rağmen fiyatları yüksek olduğundan daha çok Bim Cipsleri tercih edilmekte. Bim de diğer cips markaları da satılsa da en çok kendi markası olan Patito ve Party cipsleri tercih edilmektedir. Tadı diğer ünlü markalardan hiçte eksik olmayan Patito ve Party fiyatında değişiklik olsa da diğer markalara göre her zaman daha uygun fiyatlıdır.

Patates Cipsi Kaç Kalori

Patates cipsi kaç kalori sorusu da en çok merak edilen sorulardan biridir. Sağlık bakımından pekte faydalı olmayan patates cipsi hem yağlı yüksek bir kalorisi vardır. 28 gr ağrılığındaki küçük paketlerdeki patates cipsinin yaklaşık olarak 153 kcal buna göre hesaplarsak 100 gr bir patates cipsi 536 kcal eder.

Güncel Bim Cips Fiyatları

Güncel Bim Cips Fiyatları

Güncel Bim cips fiyatları aşağıdaki gibi olsa da bu fiyatlar değişiklik gösterebilir. Aşağıdaki fiyatları ortalama bir fiyyat olarak düşünebilirsiniz. Birçok marka olduğunu söylemiştik Bim de bazı markalar şu şekildedir. Lays, Patito, Party, Star Krak, Çerezza, Ruffles, Doritos gibi birçok cips markası Bim de satılmakta.

Patito Kaşık Cips Çeşitleri 9.40 TL
Pringles Patates Cipsi 130 G 21.50 TL
Doritos Mısır Cipsi Çeşitleri 113 G 9.35 TL
Tombi Mısır Çerezi Fıstık/Peynir 8.50 TL
Star Krak Krock Mısır Cipsi Çeşitleri 48 G 4.50 TL
Lays Cips 107 G 12.25 TL
Ruffles Patates Cipsi 107 G 12.50 TL

Evde Patates Cipsi Nasıl Yapılır?

Evde patates cipsi tarifi ile hazırladığınız cipsler diğer cipslere göre daha sağlıklı olacaktır. Fabrikasyon ürünlerde kullanılan yağlar genelde yanmış yağ olduğu için sağlığınıza etki edebilir. Ama evde yaptığınız cipslerde tek kullanımlık yağ kullandığınızdan daha sağlıklı olacaktır.

  • Patateslerinizin büyük ve bol nişastalı kızartmalık patatesten olması gerekiyor, 10 adet büyük boy patates,
  • Patatesleri güzelce soyun ve sonra yıkayın.
  • Patatesleri ince ince dilimleyin (Mandolin sebze dilimleyici ile)
  • Dilimlenen patatesleri bol su ile yıkayın (süzüp tekrar yıkayın)
  • İçi su olan kaba bırakıp içerisine bir yemek kaşığı sirke koyup bir süre bekletin.
  • Beklettiğiniz patatesleri bol su ile yıkayın
  • Temiz kağıt havlu üzerine serip suyunu iyice bırakmasını sağlayın
  • orta boy bir tencerede ay çiçek yağı koyarak kaynatın
  • Patatesleri yağın içerisine tek tek atın (toplu olarak atmayın birbirine yapışır)
  • Kızardıktan sonra çıkarıp soslaya bilirsiniz.

Soslama işlemi: 1 kırmızı biber, yarım çay kaşığı pul biber, yarım çay kaşığından az kara biber, tuz bir buzdolabı poşetine koyup patatesleri de içerisine koyup patatesleri kırmadan karıştırıyoruz.

Artık ev yapımı sağlıklı patates cipsi yemeye hazır. Bim Cips fiyatları ile ilgili en güncel bilgiyi Bim marketlerinden inceleyebilirsiniz. Satın alırken Bim Cips fiyatları için marketteki etiket fiyatı geçerlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu