Teknoloji

Bitexen Para Çekme Nasıl Yapılır?

Bitexen para çekme, Bitexen’in sahibi kim? Bitexen hangi ülkenin borsası, Bitexen coin, Bitexen borsası hangi bankalar ile anlaşmalı, Bitexen’e en az kaç TL gönderilir? sorularınızın cevaplarını içeriğimizde bulabilirsiniz. Bitexen borsası ile ilgili merak edilenler işte detaylar.

Bitexen Türkiye’nin güvenilir kripto para borsalarının başında gelmektedir. 2019 yılında kurulan borsa yapmış olduğu kampanyalar ve dağıtmış olduğu hediyeler ile kullanıcı sayısını son dönemde oldukça arttırdı. Büyük kuruluşlar tarafından devamlı olarak denetlenen ve 7/24 canlı destek alabileceğiniz bir borsa olduğundan oldukça güvenilirdir.

Reklamlarda ve Sporcuların sponsor firmaları arasında devamlı olarak gördüğümüz bir firma olan Bitexen yeni kayıt olan kullanıcılarına hemen kullanabilecekleri hediye coin ve parada vermektedir. Bu kampanyalarını web siteleri üzerinden devamlı olarak kontrol edebilirsiniz.

Bitexen’in Sahibi Kim

Bitexen’in sahibi kim ve hangi tarihte kuruldu en merak edilen konulardan biri Bitexen 4 Mayıs 2018 yılında kurulan Murat Çelik, M. Fatih Bilgin, Mutlu Dağdelen ve A. Kürşat Duygulu tarafından kurulan Bitexen borsasında 100’den fazla altcoin ve Bitcoin alım satım işlemlerini sağlayabilirsiniz. Birçok futbol kulübü ve spor oyunlarında sponsorluk anlaşması yapan Bitexen oldukça güvenilir bir kripto para borsasıdır.

Bitexen Hangi Ülkenin

Bitexen Para Çekme
Bitexen Para Çekme

Bitexen hangi ülkenin sorusu da internette oldukça aratılan sorular arasında bulunuyor. Bitexen Türkiye’de kurulan bir firmadır. Bitexen İTÜ ARI Teknokent teknoloji geliştirme bölgesinde kurulmuştur. Yani Türk firmasıdır.

Bitexen Coin

Bitexen borsasının kendine ait bir tokeni bulunmaktadır. Bu token Exen Coin (BTXN)’dir. 2018 yılında borsaya kayıt olan kullanıcılara toplamda 2.000.000 BTXN dağıtıldı. Sınırlı sayıda üretilen bir Token olduğundan ve borsa komisyonları için kullanıldığından oldukça istikrarlı bir grafiğe sahip.

Ayrıca alım satım işlemlerinde kesilen komisyonlarda hesabınızda 10 BTXN ve üzeri olanların ödediği komisyonun %10’u, 20 BTXN ve üzeri olanların %20’si, 30 BTXN ve üzeri olanların %30’u, 50 BTXN ve üzeri olanların %40’ı, 100 BTXN ve üzeri token bulunan hesaplardan alınan komisyonun %50’si haftalık olarak geri iade edilir.

Bitexen Hangi Bankalarla Anlaşmalı

Bitexen hangi bankalarla anlaşmalı, Kripto para borsalarında en önemli konulardan biride anlaşmalı olduğu banklar ve hangi saatler arasında bankalardan para çekip gönderebileceğimiz konusudur. Kripto para dünyası ile ilgilenen herkes bilir ki günün her saati borsaya para yükleyebilmek veya geri çekmek gerekebilir. Bu nedenle anlaşmalı olduğu banka sayısı ve mesai saatleri oldukça önemlidir.

Bitexen anlaşmalı olduğu bankalar; Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, Akbank, Şekerbank,  Golden Global Bank, FibaBanka, Türkiye Finans Katılım Bankası gibi bankalarda hesabınız var ise günün her saati para çekim ve yatırım işlemi yapabilirsiniz. Bu bankalar dışında bankalarda hesabınız varsa EFT ile mesai saatleri içerisinde para yatırma ve çekme işlemleri sağlanabilir.

Bitexen’e En Az Kaç TL Yüklenir

Anlaşmalı olan bankalar üzerinden Bitexen’e gönderebileceğiniz minimum tutar 1 TL’dir. Bir gün içerisinde gönderebileceğiniz en yüksek tutar ise 2.000.000 TL’dir. Aylık olarak ise 10.000.000 TL hesabınıza gönderebilirsiniz. Aynı şekilde çekebileceğiniz en yüksek tutar günlük 2.000.000 TL aylık olarak 10.000.000 TL’dir.

Bitexen Para Çekme

Bitexen’e kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra üst kısımda yer alan Hesaplarım sekmesine tıklayınız. Açılan sayfada sol tarafta Varlıklarım kısmı içerisinde varlıklarınızın listesini göreceksiniz. En üstte TRY satırında Çek butonu bulunur. Çek butonuna tıkladıktan sonra IBAN girebileceğiniz sayfa karşınıza çıkacaktır. Bu sayfada IBAN numaranızı girebilirsiniz, Rumuz kısmını isterseniz boş bırakabilir veya isim yazabilirsiniz.

Ardından ne kadarlık bir tutar çekmek istiyorsanız Miktar kısmına yazabilirsiniz. Çekme işlemlerinde komisyon çekildiği için çekeceğiniz tutarı komisyon tutarını hesaplayarak belirlemeniz gerekir. Çekmek istediğiniz tutarı belirleyip yazdıktan sonra, TRY Çek butonuna basarak işlemenizi gerçekleştirmiş olursunuz. Karşınıza çıkacak uyarı butonlarını dikkatli okumanız gerekir. Bu uyarılarda eksik kısımlar veya yapmanız gereken diğer adımlar paylaşılmış olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu