Haber

Görünmez Boşluk Kopyala

Boşluk kopyala ve görünmez boşluk kopyalama nasıl yapılır? Whatsapp görünmez mesaj gönderme işlemi için boşluk kopyala.

Boşluk kopyala yapıştır, aracını kullanıp istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Whatsapp boş mesaj gönderme ya da Instagram boş mesaj göndermek için bu özel karakter boşluğu kullanmaya ne dersiniz? Çeşitli oyunlarda nickinizin arasına boşluk bırakmak için ya da görünmez yorumlar yapmak için bunu kullanabilirsiniz. Whatsapp, Facebook, Messenger, Twitter, Instagram, Telegram, Snapchat ve Tinder gibi platformlarda bu boşluk sayesinde boş mesajlar gönderebilirsiniz.

Boşluk kopyala yapıştır yöntemi ile kullanabilir. Ancak daha çok bilgisayardan işe yarıyor. Örneğin Whatsapp boş mesaj göndermek isterseniz telefondan bu yöntem olmasa da bilgisayardan web Whatsapp üzerinden yapabilirsiniz.

Bilgisayardan Görünmez Boşluk Kopyalama Nasıl Yapılır?

Görünmez boşluk kopyalama işlemi yapmak için klavyeden tuşlama yapabilirsiniz. Ayrıca yine burada yayınlanmış olan butona dokunarak bu boşluk simgesini hemen kopyalayabilirsiniz. Kopyaladığınız boşluğu mesaj ya da yorum yapmak için isterseniz de Whatsapp’ta adınızı ve durumunuzu gizlemek için kullanabilirsiniz. Klavyeden aşağıdaki tuşlamaları yapıp görünmez boşluk oluşturun.

  • Alt + 255 tuşlarına asıp boşluk yapılabilir.
  • Normal bir boşluğa ihtiyaç duyuyorsanız klavyedeki Space yani klavyenin alt kısmındaki en uzun tuşa dokunarak boşluk bırakabilirsiniz.

Yine yukarıdaki Kopyala butonuna dokunarak görünmez boşluk kopyalayabilirsiniz. Kopya butonuna dokununca görünmez boşluk simgesini kopyalayabilirsiniz.

Boşluk Kopyala

Boşluk kopyala yapıştır sistemini yukarıdaki sistem sayesinde uygulayabileceğiniz gibi yine bu başlık altında belirttiğimiz yöntemi kullanarak yapabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarında ya da farklı alanlarda kullanmak için aşağıdaki özel boşluk karakterini kullanabilirsiniz.

‏‏‏‏‏‏‏‏   

Yukarıda bulunan sarı kutucuk içerisindeki boşluğu kopyalayıp Instagram öne çıkanlar açıklamasında, Whatsapp adınızda ya da hakkımda kısmına yapıştırarak açıklama kısımlarını gizleyebilirsiniz. Daha çok sosyal medya ve oyunlarda kullanılan görünmez boşluk ile ilgili daha fazla bilgiye aşağıdaki başlıklardan da ulaşabilirsiniz.

Instagram Öne Çıkanlar Boşluk Kopyala

Instagram öne çıkanlar boşluk kopyala yöntemi ile Öne Çıkanlar kısmına herhangi bir açıklama yazmanıza gerek yok. Normalde sosyal medya ve oyunlar boşluk karakterini kabul etmiyor. Ancak burada yer alan boşluk özel bir karakter olduğu için Instagram öne çıkanlar kapağında kullanılabilir.

Ayrıca yine bu boşlukları kullanarak boş yorum, mesaj ve isim yazmanız yeri görünmez boşluk ile tamamlayabilirsiniz.

Boşluk Kopyala Yapıştır

Boşluk kopyala yapıştır yöntemi ile isterseniz bu başlık altında verilen boşluğu da kopyalayabilirsiniz. Hem sosyal medya hem de çeşitli sohbet sitelerinde kullanıcı adını boşluk yapmak isteyenler kopyalayabilirler. Tek yapmanız gereken aşağıdaki parantez içerisinde bulunan özel boşluk karakterini kopyalamak.

  • (‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎ ‏‏‎‏‏‎) soldaki parantez içerisinde olan boşluğu kopyalayın.

Kopyaladıktan sonra Telegram, Messenger, Whatsapp, Snapchat, Instagram gibi uygulamalarda kullanabilirsiniz. Ancak Whatsapp uygulamasından boş mesaj göndermek için bu boşluğu bilgisayardan kopyalayıp web Whatsapp üzerinden göndermeniz gerekebilir.

Pubg Boşluklu Nick İsim Yazma

Pubg Mobile boşluklu isim yazma yöntemi ise oyuncular tarafından sık aranıyor. Bazı oyuncuların nicklerinin arasında boşluk olduğunnu fark etmişsinizdir. Bazı oyuncular ise tamamen boş nick oluşturabiliyorlar. Peki bu nasıl oluyor? Yapmanız gereken oldukça basit. Tabi isim değiştirebilmek için isim değiştirme kartı sahibi olmalısınız. Ardından aşağıdaki özel karakteri kopyalayıp boşluk bırakmak istediğiniz yere yapıştırın. Bu sayede nickinizde boşluk bırakabilir ya da tamamen boş nick oluşturabilirsiniz.

  • Oyunda adınızı değiştirmek için ilgili menüye girin.
  • Sonrasında ” Ħ ” tırnak işareti içindeki özel simgeyi kopyalayın.
  • Pubg Mobile bu simgeyi tanımlayamayacağından dolayı o kısmı boş gösterecektir.
  • Bu sayede siz de oyunda boşluklu isim yazabilirsiniz.

Telegram Boş Mesaj Gönderme

Telegram uygulamasından boş mesaj göndermek isterseniz yine yukarıdaki özel boş mesaj karakterini kopyalayabilirsiniz. Bilgisayardan ya da telefondan mesajlaşırken arkadaşlarınızla eğlenmek için boş mesajlar gönderebilirsiniz.

Boş mesaj göndermek için özel boşlukları kopyalamanız gerekir. Bunun dışında telefondan boşluk bırakarak gönderemezsiniz. Android ve iOs telefonlar boşluk mesaj göndermeye izin vermiyor. Fakat buradaki özel karakter kullanılarak gönderilebilir. Sen de buradaki boşluk kopyala sonra istediğin yerde kullan.

Boş Metin Kopyala

Boş metin kopyalama yöntemi ile çeşitli sosyal medya platformlarında boş mesaj gönderebilir ya da isminizin yazması zorunlu olduğu yerlerde boşluk bırakabilirsiniz. Aşağıdaki sarı kutucuğun içerisindeki boşluğu kullanıp herhangi bir yerde kullanabilirsiniz.

‏‏‏‏‏‏‏‏   

Örnek verecek olursak, Whatsapp‘ta adınızı yazmanız zorunludur. Eğer silerseniz en azından nokta işareti koymanız gerekir. Ancak buradaki boşluğu bilgisayardan kopyalayıp yine bilgisayardan Whatsapp web üzerinden adınızın olduğu yere yapıştırırsanız adınız görünmez. Boşluk kopyala ile ilgili bütün bilgiler burada.

Free Fire oyununda da boş nick yapmak isteyenler buradaki yöntemi kullanabilirler. Örneğin bizler deneyerek Whatsapp’taki adımızı gizlemeyi başardık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu