Haber

Çimento Fiyatı 2024 Mayıs 50 Kg Torba

Çimento Fiyatı ve Bi Torba Çimento Fiyatı ne kadar 50 kg torbalarda bulunan çimentonun fiyatı nedir. Torba Kireç Fiyatları 15 Mayıs 2024 çimento fiyatı ne zaman düşer işte detayları.

Çimento fiyatı 2024 yılı içinde oldukça artış göstermiştir. İnşaat sektörü ile ilgilenenler son bir kaç yıl içerisinde bu artışı fark etmişlerdir.

Çimento inşaat yapımında kullanılan en önemli maddelerden biridir. İnşaat yapımında uygun kum ile karıştırılıp harç yapımında kullanılan çimento, inşaatçılar tarafından sürekli kullanılmaktadır. Genellikle inşaat sektörünün olmazsa olmazlarından olan çimento fiyatları da her üründe olduğu gibi artış göstermektedir.

Çimento Nedir Ne işe Yarar?

Çimento çok kısıtlı alanlarda tek başına kullanılmaktadır. Genelde kum ve çakıl gibi malzemelerin birbirini tutma görevini üstlenir. Harç yapımında kullanılmaktadır. Çimento aşağıdaki malzemeler ile karıştırılırsa;

  • İnce agrega ile karıştırılan çimento duvarcılıktaki harç için kullanılır.
  • Eğer çimentoya kum ve çakıl gibi maddeler eklenirse beton harcı elde edilmiş olur. İnşaat temellerinde, tavanda ve tuğla aralarında harç betonu kullanılmaktadır. Çevremizde gördüğümüz bütün binalarda çimento kullanılmıştır.

15 Mayıs 2024 1 Torba Çimento Fiyatı

çimento fiyatı

1 Torba çimento fiyatı olarak net bir fiyat verilememektedir. Bunun sebebiyse tek bir çimento türü yoktur. Çimento pek çok sektörde kullanıldığından kullanım alanlarına göre çimento çeşitleri bulunmaktadır.

Çimento fiyatlarını çimento çeşidi dışında torba çimentonun ağırlık oranları da farklılık gösterir. Çimento kilogram olarak büyük firmalar 50 kilo tercih ediyor olsalar da, daha küçük kiloluk torbaları da tercih edenler için daha düşük kg torbalar mevcuttur.

Çimento Fiyatları 2024

Beyaz Çimento Fiyatları:

  • 1 Kg Beyaz Çimento (42,5) 12,00 ₺
  • 3 Kg Beyaz Çimento (42,5) 30,00 ₺
  • 5 Kg Beyaz Çimento (42,5) 45,00 ₺
  • 50 Kg (1 Torba) Beyaz Çimento (42,5) 275,00 ₺

Gri Çimento Fiyatları

1 Kg Gri Çimento (42,5) 9,50 TL
3 Kg Gri Çimento (42,5) 12,00 TL
5 Kg Gri Çimento (42,5) 19,00 TL
50 Kg (1 Torba) Gri Çimento (42,5) 115,00 TL

Torba Kireç Fiyatları 2024

Torba kireç fiyatları 2024 yılında en az çimento kadar pahalandı diyebiliriz. Kireç ürünü de sektörel bir üründür ve inşaat malzemeleri arasında en çok kullanılanlar arasındadır.

Kireçte yine çimento gibi bağlayıcı malzemeler arasında yer almaktadır. Kireç yapısal bakımdan, kireç taşının çeşitli sıcaklıkta pişirilmesi sonucu elde edilir.

Kasım ayı itibariyle fiyatlara güncelleme geldikçe burada yayınlanacaktır. Çimento Fiyatı – 50 Kg Torba fiyatları ile alakalı aklınıza takılanları alt kısımdan yorum olarak yazmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu