Güncel Bilgiler

DC Ne Demek?

Dc ne demek, oyunda dc en demek, birisi sana dc yapalım derse ne anlama gelir, sc ne demek instagram da işte detaylar.

Online oyun ve uygulamaların artması ve bunların hayatımızın bir parçası olmasına başladığından beri birçok kelime günlük konuşmalarımıza entegre oldu. Ayrıca oyun içerisi veya uygulama içerisindeki konuşmalarımıza da yeni kelimeler ve yeni kısaltmalar eklemeye başladık. Bu kısaltmalar ve kelimeler Türkçe ya karşılığı yoktur yada Türkçe karşılığı oldukça uzun olduğundan değiştirilmeden kullanılması daha kolay olduğundan o şekilde kullanılmaya devam edilmiştir. Online oyun yelpazesi arttıkça birçok oyun hayatımızın ayrılmaz bir parçası oldu. LoL, Pubg, CS:GO gibi birçok oyun oynarken bazen konuşmalarda bilmediğimiz kısaltmalar ile karşılaşırız. Bu kısaltmalardan bir olan d.c. ne demek.

D.C Ne Demek Oyun

Dc ne demek oyun için farklı anlamda kullanılırken normal mesajlaşmalarda farklı anlamda kullanılabiliyor. Oyunda dc ne demek olduğu konusunda bağlantı kopmasından kaynaklı oyundan düşülmesinde bu kısaltma sıklıkla kullanılmaktadır. Kısaltılmamış haliyle Disconnect dc oyunu nedir sorusunun cevabıdır.

Ayrıca dc oynamak ne demek sorusunun cevabı Disconnect olarak oynamak yani internet bağlantısının kopması veya oyun serverlarında bir hata oluşmasından kaynaklı oyun bağlantınızın kopması anlamına gelmektedir.

Dc ne demek: Disconnect (Oyuncunun bağlantısının oyundayken kopması)

DC Ne Demek

Oyun dışında dc yazılırsa bu discord un kısaltması olarak kullanılır yani birisi dc üzerinden yazışalım veya dc yapalım derse discord ile konuşalım anlamına gelmektedir. SC ne demek instagram sorusunun cevabı ise Silent chuckle “Sessiz güldüm” anlamına gelmektedir. Bunun gibi birçok kısaltma artık günlük yaşantımızda ve oyunlar içerisinde hayatımıza gün geçtikçe girmekte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu