Teknoloji

Devre Dışı Bırakılan Uygulamalar Nasıl Etkinleştirilir

Devre dışı bırakılan uygulamalar nasıl etkinleştirilir, Devre dışı bırakılan uygulamaları görme, Devre dışı bırakılan uygulamaları etkinleştirme nasıl yapılır, Telefonda devre dışı bırakılan uygulama nasıl açılır, Uygulamaları devre dışı bırakmak zararlımı işte detaylar.

Android cihazlarda bulunan uygulamalar otomatik olarak cihaz ile birlikte geldiği için silemezsiniz. Fakat telefonda yer kapladığı için ve herhangi bir kullanım olmadığından bunları kaldırmak isteyebilirsiniz. Çoğunlukla sistem uygulamayı kaldırmaya veya silmeye işletim sistemi izin vermeyebilir ama uygulamayı devre dışı bırakma işlemi sağlayabilirsiniz.

Devre Dışı Bırakılan Uygulamaları Görme

Devre dışı bırakılan uygulamaları görme işlemi eski telefonlarda görmek için sırasıyla yapmanız gereken;

  • Telefon menüsünden Ayarlar > Uygulamalar kısmına giriş yapın.
  • Uygulamalar > Uygulama yöneticisi kısmına giriş yapın
  • Uygulama yöneticisi içerisinde üst menüden Devre dışı uygulamalar kısmına girin

Devre dışı uygulamalar içerisinde etkinleştirmek istediğiniz uygulamanın üzerine tıklayarak Etkinleştir butonuna basmanız yeterlidir. Sonrasında cihazınızı yeniden başlatıp uygulamayı kullanabilirsiniz.

Telefonda Devre Dışı Bırakılan Uygulama Nasıl Açılır

Telefonda devre dışı bırakılan uygulama nasıl açılır. Güncel Android telefonlarda devre dışı bırakılmış uygulamayı açmak için iki yöntem vardur. Bunlardan ilki;

  • Telefonunuzun menü kısmından Ayarlar > Uygulamalar 
  • Uygulamalar içerisinde yüklü olan tüm uygulamalar gözükür bu uygulamaların yanında devre dışı olanlar yazar bunların üzerine tıklayarak alttaki butonlardan etkinleştir demeniz yeterlidir.

Bir diğer yöntem ise

  • Menüden Google Play Store girin.
  • Google Play Store girdikten sonra sağ üstte Profil simgesine tıklayın
  • Açılan menüden Uygulamaları ve cihazı yönet seçeneğini seçin
  • Bu kısımdan etkinleştirmek istediğiniz uygulamanın üzerine tıklayarak açılan sayfadan Etkinleştir butonuna tıklayın.

Bu işlemlerden sonra uygulamanın sağlıklı çalışması için cihazı yeniden başlatabilirsiniz.

Uygulamaları Devre Dışı Bırakmak Zararlımı

Uygulamaları devre dışı bırakmak zararlımı sorusunun cevabı. Uygulamaları devre dışı bırakmak demek sadece menüde görünmesini engellemektir. Yani ihtiyaç durumunda uygulama işletim sistemi tarafından kullanılır. istediğiniz zaman tekrardan etkinleştirebilirsiniz. Bazen de işletim sistemi otomatik olarak kullanılmayan uygulamaları devre dışı bırakır. Boşuna bellekte yer kaplamaması için bu işlem işletim sistemi tarafından yapılmaktadır yani herhangi bir zararı yoktur. Bu yazıda Devre dışı bırakılan uygulamaları etkinleştirme nasıl yapılır size kısa bir şekilde anlattık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu