Haber

Ella Ertesi Gün Hapı Fiyatı 2022 – Ella 30 Mg

Ella Ertesi Gün Hapı fiyatı nedir? Ella 30 Mg Ertesi Gün Hapı ne işe yarar, Ella Ertesi Gün Hapı nerede satılır? Ella Ertesi Gün Hapı Reçetesiz satılır mı?

Ella Ertesi Gün Hapı; doğum kontrol hapı olarak karşımıza çıkar. Oldukça etkili bir haptır. İstenmeyen gebelikleri önleme bire bir etkili bir haptır. Korunmasız ilişki sonrasında gebelik oluşumunu engellemek amacıyla 120 saat içerisinde kullanılması gerekir. Ne kadar erken kullanılırsa başarılı olma olanağı daha çok artmaktadır. Ertesi gün hapları içerisinde Ella en çok kullanılan haplardır. Ella Ertesi Gün Hapı fiyatı 2022 yılı itibariyle farklı seçenekler halinde karşımıza çıkar.

Ertesi gün haplarına günümüzde kişiler oldukça yoğun şekilde talep gösterir. Ertesi gün hapları arasında en az yan etkisi bulunan haplardan birisi Ella hapıdır. Ella hapını en yakın eczaneden reçetesiz olarak satın alabilirsiniz. İlaç genellikle tek bir tablette satılır. 120 saat sonrasında yani tam olarak 5 saat sonrasında ilaç alındığında etkisini yitirmektedir.

Korunmasız cinsel ilişki, ilişki esnasında içe boşalma, prezervatif yırtılması, prezervatif kayması gibi sorunlarda kullanılır. Ella ertesi gün hapının fiyatı piyasada sürekli olarak değişkenlik gösterir. Eczacılar hap konusunda çok az miktarda da olsa fiyatlarda farklılık olur. Ella ertesi gün hapının günümüz de sabit bir fiyat aralığı bulunmamaktadır. Ertesi gün haplarını mutlaka eczaneden almanız gerekir.

Ertesi gün hapı kullanan kişilerde midede bulantı, akıntı gibi yan etkiler olabilir. Bu etkiler genellikle hap içildikten 3 saat sonra gerçekleşir. Ertesi gün hapları aynı zamanda baş ağrısı, karın ağrısı, adet düzensizliği, adet gecikmesi de yapar. Aynı zamanda kişilerin duygu durumunda da bozukluklar yaratır. Ella Ertesi Gün Hapı fiyatları söz konusu olduğu zaman gayet olağan olarak farklı seçenekler karşımıza çıkar.

Ertesi Gün Hapı Nedir?

ella

Ertesi gün hapı istenmeyen gebelik durumlarından kişileri koruyan oldukça etkili bir doğum kontrol hapı olarak karşımıza çıkar. Kişilerde prezervatif yırtılması başta olmak üzere ilişki sırasında prezervatif düşmesi gibi durumlarda istenmeyen gebelik durumları meydana gelebilir. Bu gibi istenmeyen gebelik durumlarını önlemenin en etkili yolu ertesi gün hapı kullanmaktan geçer.

Ertesi gün hapları ne kadar erken sürede alınırsa koruyuculuk oranı o denli artış gösterir. İlk 10 saatte alınan ilaçlar kişilere %98 oranında koruyuculuk oranı verir. 72 saat sonrasında alınan ilaçların koruyuculuk oranı daha da düşer.

72 saat sonrasında alınan ertesi gün haplarının koruyuculuk oranı yaklaşık %80 %75 koruyuculuk civarlarına düşüş olur. Ertesi gün hapları kullanıldığında kişilerde adet bozuklukları yaratabilir. Bu gibi durumların hepsi gececidir. 1 ay içerisinde tamamen adet döngünde düzelme oluşacaktır.

Ertesi Gün Hapı Markaları

Ertesi gün hapı markaları, günümüz farmakoloji alanında birçok ertesi gün hapı eczanede kişilere hizmet verir. Ertesi gün hapları acil durumlarda kişilerin en çok başvurduğu ilaç türlerindendir. Dolayısıyla piyasa satışı yoğun düzeyde yapılan bir ilaç olma özelliğine sahiptir. Ertesi gün hap markaları çeşitliliği bakımından oldukça zengin bir konumdadır. Ertesi gün hapları kişileri istenmeyen gebeliklerden koruyan en önemli ilaçlardır.

Preven acil doğum hapı günümüzde en çok kullanılan ertesi gün hapı markalarından birisidir. Aynı zamanda ertesi gün hapı deyince kişilerin aklına ilk gelen haplardan birisi de Ella ertesi gün hapıdır. Ella yaklaşık olarak 120 saat içerisinde kullanıldığı takdirde gebelikleri tamamen önlemektedir. Norlevo ertesi gün hapı da piyasada yoğun bir şekilde talep gören haplardır. Ertesi gün hapları mutlaka uzman bir doktorun ve uzmanın görüşü doğrultusunda kullanılması gerekir.

Norlevo Ertesi Gün Hapı Fiyatı 2022

Ertesi gün hapları içerisinde en çok satın alınan haplardan birisi de Norlevo ertesi gün hapıdır. Norlevo Ertesi Gün Hapı 72 saat içerisinde etki sağlayan bir ilaçtır. Prezervatif kayması, prezervatif yırtılması, cinsel ilişki sırasında içine boşalma gibi durumlarda kişileri istenmeyen gebeliklerden kurtarmaktadır. Acil korunma yöntemi olarak karşımıza çıkan Norlevo Ertesi Gün Hapı piyasada oldukça talep gören bir haptır.

Norlevo ertesi gün hapı eczanelerden satın alınır. Fiyatları her bölgede her eczanede farklılık gösterebilir. Eczane dışında hiçbir yerden satın alınmaması gerekir. Norlevo ertesi gün hapının fiyatı sürekli değişkenlik göstererek yukarı doğru artış gösterir. İlaç fiyatları Sağlık Bakanlığının talimatları doğrultusunda belirlenerek, oluşturulur.

Norlevo ertesi gün hapının kullanımı oldukça kolay ve basittir. Norlevo ertesi gün hapı tek tablet halinde piyasada satılmaktadır. Su ile içilmesi önerilmektedir. 3 gün içerisinde kullanılması gerekir. Norlevo ertesi gün hapı kişilerde adet düzensizliği yapar. İlaç alındıktan sonra ilişkiye girmeniz durumunda gebelikleri önlemez. Dolayısıyla ilaç alındıktan sonra kişiler cinsel ilişki sırasında tekrar korunması gerekir.

Norlevo ertesi gün hapı kişilerde bazı yan etkiler yaratabilir. Bu yan etkiler arasında en sık gözlemlenen yan etkiler karın ağrısı, baş ağrısı, kusma gibi etkilerdir. Bu yan etkiler kısa bir zaman aralığında geçer. Norlevo ertesi gün hapı kişilerin duygu durumunda bozukluk yapar. Aynı zamanda kişilerin adet döngüsünü de bozar.

Kişiler de aynı zamanda kas ağrısı oluşmaktadır. Yorgun ve halsizlik durumu da ilacın verdiği yan etkile arasındadır. Norlevo ertesi gün hapının aç ya da tok alınmasının bir önemi bulunmaz. Her iki durumda da kullanılabilir. İlaç ağız yoluyla alınır. İlacı ağzınızda fazla tutmadan yutmanız gerekir.

Norlevo ertesi gün hapı ilk 72 saat içerisinde alındığın yaklaşık olarak %97 oranında bir güven sağlar. 72 saatte alındığında ise kişilere %89’luk bir güven sağlar. İlaç ne kadar erken alınırsa o kadar işlevseldir. Norlevo Ertesi Gün Hapı fiyatı 2022 yılı itibariyle farklı kriterlere göre farklı ücret seçeneklerinden oluşmaktadır.

Sosyal Haberler için sayfamızı sürekli takipte kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu