Haber

Fatih internet Şifresi 2023 Fatih Okul Şifresi

Fatih internet Şifresi 2023 Fatih Okul Şifresi. Fatih sistemi eğitimde teknoloji kullanımını artırmayı desteklemek amacı ile geliştirilen bir bilgi ağı projesidir. Tam adı Fırsatları Arttırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi Projesi. Milli Eğitim Bakanlığı Fatih Projesi ile okullarda akıllı tahta ve öğrencilere tablet vererek eşit şartlarda eğitim şansı verilmesi için 2010 yılında hayata geçirilmiştir. Bu proje ile öğrenciler ve öğretmenler interneti kolay ve herhangi bir ücret ödemeden kullanmaktadır. Fatih Projesi kapsamında akıllı tahta uygulamasına bağlanmak için Fatih projesi Wi-Fi şifresini bilmemiz gerekir.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Fatih Projesi Teknoloji kullanarak öğrencilerin daha fazla duyu organına hitap ederek öğrenmelerini kolaylaştırmak ve derslerin daha akılda kalıcılığını artırmak, Öğrenmenler için ise öğretme kısmından daha fazla görsel ve işitsel uyaranları kullanarak daha kolay ve eğlenceli bir eğitim süreci yaşatmalarını sağlamak için hazırlanmıştır.

Fatih Projesi sayesinde sadece öğrencilerin değil öğretmenlerinde hayatı kolaylaşmış olacaktır. Eski düzende sadece kitaplarda bağlı kalarak anlatılan dersler hem görsel hem de işitsel etkenlerle daha fazla akılda kalıcı şekilde öğrencilere aktarılabilmektedir. Okul öncesi eğitimden başlayarak lise son sınıfa kadar öğrencilerin eğitim hayatında yer tutacak olan proje teknolojinin hayatımıza tam anlamı ile entegre olmasını da sağladı.

Güncel Fatih Wi-Fi Şifresi 2023

Güncel Fatih Wi-Fi şifresi, Ülkemizde bulunan her okulda aynı şifreler kullanılmaktadır. Öğretmenlerin ders anlatımlarında ve öğrencilerin tabletlerini internete bağlayabilmesi için aynı şifreler kullanılmaktadır. Fatih şifresi ile internete bağlanabilmek için sırasıyla yapmanız gereken birkaç adım bulunmaktadır.

 • sertifika.meb.gov.tr adresine girilerek sitede bulunan sertifikanın indirilmesi gerekecektir. Bu sertifika Win 7 ve üzeri işletim sistemlerine uyumlu olarak hazırlandığından daha eski bir işletim sisteminiz var ise sorun yaşayabilirsiniz. Eğer XP benzeri bir işletim sisteminiz var ise İnternet Explorer 7 ve üzeri bir tarayıcı indirmeniz gerekecektir. Win 7 ve üzeri işletim sistemlerinde sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. arıca telefon ve tablette yükleyecekseniz güncel bir tarayıcı ile indirmelisiniz.
 • Sertifikayı yükledikten sonra tablet ve telefondan “Ayarlar” sekmesine gelin
 • Wi-Fi sekmesine geldiğinizde “F@tih” ağı bulunur bu ağa tıklayarak belirteceğimiz şifrelerden birini girin. Şifreyi yazarken büyük küçük harf ve noktalama işaretlerine dikkat edin.

Fatih internet Şifresi 2023

Sertifikayı doğru bir şekilde yükledikten sonra aşağıda bulunan şifreleri girerek ağa bağlanabilirsiniz.

 • verdijm@n1453
 • !1qaz2WSX3edc4RFV%56
 • @U)eeAC&J8?p3#
 • f1@2t34ih5
 • 1234
 • ,Gu5%P5&?4#P~w
 • {1!ASR$UAN*BG#AUC\RAL]YUI&9}
 • F@M2015i#Eb23TC
 • 34i3s0t00
 • T1F0@7T1IH1Y4E5G3IMTEEBKC!0+R%U^9M£C

Fatih Okul Şifresi

Bu şifreleri girmenize rağmen Fatih ağına bağlantıda sorun yaşarsanız. DNS ayarlarını güncellemeniz gerekebilir. DNS adreslerindeki değişiklik Ağa bağlanmanızı sağlayacaktır. Girmeniz gereken DNS adresleri;

 • 195.175.37.137
 • 195.175.37.138
 • 195.175.39.39
 • 195.175.39.40

Bu adresleri deneyerek Wi-Fi ağına rahat bir şekilde bağlanabilirsiniz.

Fatih Wifi Şifresi 2023

Fatih ağına bağlandığınızda Milli Eğitim Bakanlığı kontrolündeki bir ağa bağlandığınızı unutmayın bu ağ üzerinden Sosyal medya platformlarına ve bazı sitelere giriş yapamayabilirsiniz. MEB izin verdiği sitelere sadece erişim olacaktır. Ayrıca cihazınızın tarih ve saati doğru olmalıdır. Aksi taktirde bağlantı problemi yaşarsınız.

Ayrıca Sertifikayı yükledikten sonra cihazınızı kapatıp açmanız sertifikanın sorunsuz bir şekilde çalışmasında yardımcı olacaktır. Böylelikle Fatih Projesi kapsamından ücretsiz internet kullanımı sağlayabilirsiniz. Bunları yapmanıza rağmen halen sorun yaşıyorsanız. Bilgisayar için internet bağlantı kablolu ise kablonuzu kontrol edin ve kullandığınız tarayıcının online olup olmadığını da kontrol edin. Herhangi bir problem olmamasına rağmen internet kullanımı sağlayamıyorsanız 0 312 296 94 00 telefon numarasından 9725 dahiliyesine bağlanarak destek alabilirsiniz.

Fatih Projesi Tablet Giriş Şifresini Unuttum

Fatih Projesi tablet giriş şifresini unuttum, Fatih projesi kapsamında öğrencilere verilen tabletlere herkes erişim sağlamasın diye şifre konulur. Bu şifreyi unutabilir veya şifremizi kaybedebiliriz. Böyle bir durumda yapmanız gereken birkaç yöntem vardır bu yöntemler.

MEB tarafından size verilen Tabletinizin şifresini hatırlamadığınız durumunda öncelikle şifrenizi sıfırlamak için Tabletinize Fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Fabrika ayarlarına döndürme işleminin kötü tarafı içerisindeki tüm bilgilerin silinmesidir. Eğer bir yedek almadıysanız önceki programları tekrardan yüklemeniz gerekecektir. Fabrika ayarlarına döndüğünüzde yeni şifre belirleyebilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise Tabletinizin Gmail şifresini aktif duruma getirerek şifreleri senkronize et seçeneğini çalıştırmak olacaktır. Böylelikle Gmail hesabınıza tanımladığınız şifre tablet şifreniz yerine geçecektir.

Bunlardan hiçbirini yapmak istemiyorsanız Tabletinizi garantiye gönderebilirsiniz. Garanti servisi TELPA da olduğundan orasıyla iletişime geçerek cihazınızı garantiye gönderebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu