Güncel Bilgiler

Gönül Dağı Nerede Çekiliyor? Gönül Dağı Nerede? Gönül Dağı Yozgat’ta mı Çekiliyor?

TRT ekranlarında karşımıza çıkan ve sıcak ortamları ile izleyicileri kendine bağlayan Gönül Dağı nerede çekiliyor? Gönül Dağı gerçekten var mı? Gönül Dağı Yozgat’ta mı çekiliyor? gibi en çok sorulan soruları sizin için makalemizde yayınladık.

2020 yılında yayın hayatına başlayan ve hikayesiyle Anadolu insanının sıcaklığını hissettiren dizinin konusu Gönül dağının içinde bulunduğu Gedelli kasabasında yaşayan mucit olan 3 amca çocuğunun başından geçen ilginç ve komik hikayeyi anlatıyor.

Gönül Dağı Nerede Çekiliyor?

Dizi ile ilgili en çok merak edilen sorulardan biri Gönül Dağı nerede çekiliyor sorusudur. Gönül Dağı dizisinin çekimleri Eskişehir’in ilçesi olan Sivrihisar’da çekiliyor. Tamamen hayal ürünü olan dizide anlatılan bölge ise Niğde’nin Ulukışla ilçesine bağlı bir köy olan Gedelli köyüdür.

Gönül Dağı Nerede?

Gönül Dağı dizisinde anlatılan dağ gerçekte bulunmamaktadır. Ayrıca dizide anlatılan ilin Niğde olmasına rağmen plakalar 66 ile başladığından çoğu izleyici dizinin Yozgat’ta çekildiğini sanıyordu. Dizideki karakterlerin ve olayların yaşandığı yerler tamamen hayal ürünü olmasına rağmen sıcak köy ortamı ve eğlenceli hikayesi nedeniyle izleyicilerin oldukça beğendiği bir hikayeye sahip.

Gönül Dağı Dizisinin Konusu?

Dizi hikaye yazarı Mustafa Çiftçi’nin Bozkır Öykülerinden uyarlanarak yapılmıştır. Dizinin sloganı da “Bozkırda bir Anadolu masalı” olarak fragmanlarda ve afişlerde gözükmektedir. Dizinin konusu Niğde de bulunan bir kasaba olan Gedelli’de yaşayan üç kuzenin çocukluktan beri teknolojiye çok düşkün oldukları için yaptıkları icatları ve bunları yaparken yaşadıkları olaylar ile aileleri ile yaşadıkları komik hikayeleri konu almaktadır. Bu hikayeler sadece 3 kişi üzerinde değil her bölümde farklı bir karakter üzerinde şekillenmektedir.

Gönül Dağı Oyuncuları

Taner Kaya (Berk Atan): Küçük yaşata babasını Almanya da bir maden kazasında kaybeden ve bu yüzden annesi ve ablasını yalnız bırakmamak için köyden ayrılmayan bir gençtir. Çok zeki ve hayalperest biri olan Taner bu kendisini yeni teknolojik icatlar bulmaya adamıştır.

Dilek Akgün Kaya (Gülsim Ali): Jeoloji mühendisi olan Dilek Taner’in çocukluk aşkıdır. Küçük yaşta annesi öğretmen olduğu için Gedelli’ye gelmiştir. Taner ile aynı sınıfa gitmiş fakat annesinin tayini çıkınca köyden taşınmışlardır. Yıllar sonra Gönül Dağındaki jeolojik olaylar nedeni ile tekrar Gedelli’ye gelmiştir.

Zahide Kaya Arslan (Ecem Özkaya): Taner’in ablası olan Zahide de genç yaşta evlenmiş fakat evlilikleri düzgün gitmediği için 3 çocuğu ile birlikte tekrar Gedelli’ye gelmiştir. Sonrasında kasabanın en iyi kalpli kişisi olan sefer ile evlenmiştir.

Sefer Arslan (Ferdi Sancar): Yetimhanede büyüyen ve sonrasında evlatlık verilen Sefer tüm kasabalının sevdiği çok dürüst, namuslu biridir. Elinden geldiği kadar herkese yardım etmeyi seven ve çok masum biridir. Zahide’nin kocasıdır.

Ramazan Kaya (Cihat Süvarioğlu): Dizinin en komik karakterlerinden biri olan Ramazan Kasabanın belediye başkanı olan Münir başkanın kızına aşıktır ve onunun gönlünü kazanmak için çok çabalamaktadır. İnsanları ve hayvanları çok seven Ramazan, Taner ve Veysel’in amcaoğludur.

Veysel Kaya (Semih Ertürk): Küçük yaşta yaşadığı yanlış anlamalar yüzünden ilk okuldan babası tarafından alınan Veysel bir araba kaportacısının yanına çırak olarak verilir. Okumak içinde hep ukde olarak kalan Veysel çok çabuk sinirlenen bir mizaca sahiptir. Taner ve Ramazan’ın amca oğludur.

Cemile Kaya (Nazlı Pınar Kaya): Veysel’in karısı ve Dişçi Musa’nın kızı olan Cemile çok cana yakın ve kasaba tarafından çok sevilen bir karakterdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu