Güncel Bilgiler

Haç İşareti Kopyala Yapıştır, Haç Emojisi

Haç işareti kopyala yapıştır nasıl yapılır? Haç emojisi kopyala yapıştır ile çeşitli alanlarda kullanılabilir. Bu emojiyi kopyalamak isteyenler aşağıdaki tablodan kopyalayıp istedikleri yerde kullanabilirler. Haç Emojisi Instagram, Twitter, Whatsapp, Telegram, Facebook ve buna benzer çeşitli platformlarda kullanılabilir.

Haç emojisi kopyala, haç birbirini dik açı ile kesen iki çizgi ya da çubuktan oluşan sembole verilen isimdir. Şekildeki çizgi sembolleri birbirini ortadan keser. Artı şeklinde ya da çarpı şeklinde sembol olarak da gözlemlenmektedir. Yüzyıllardır haç sembolü farklı dinlerde ve inanışlarda kullanılmaktadır.

Alt kısımda bulunan tabloda en bilinen ve en fazla kullanılan haç işaretleri listelenmiştir. İşaretleri kopyala yapıştır yöntemi ile kolayca mobilden ya da bilgisayardan kopyalayıp istediğiniz herhangi bir alanda kopyalayabilirsiniz.

Haç İşareti Kopyala

Haç İşareti Kopyala

Haç işareti kopyala yapıştır işlemi için aşağıdaki tabloyu kullanabilirsiniz. Bu tabloda Ortodoks Haç İşareti, Haçlı Kalkan Emojisi, Latin Haçı Emojisi ve buna benzer çeşitli haç işaretleri listelenmiştir.

İŞARETİŞARETİN ADIKISAYOLU
Ortodoks Haç İşaretiALT+09766
Haçlı Kalkan EmojisiALT+09960
Latin Haçı EmojisiALT+010013
Gölgeli Latin Haçı İşaretiALT+010014
Dışı Çizgili Latin Haçı EmojisiALT+010015
Malta Gamalı Haçı İşaretiALT+010016
Lorraine Haçı EmojisiALT+09768
Kudüs Haçı EmojiALT+09769
Bizans Haçı (küçük) SembolüALT+05869
Yunan Haçı SembolüALT+010010
Havari Andreas’ın Haçı İşaretiALT+010799
Batı Süryanileri Haçı EmojiALT+09840
Doğu Süryanileri Haçı EmojisiALT+09841
Düz Haç İşaretiALT+08224
Ters Haç EmojisiALT+011832
Ankh Nil’in Anahtarı EmojiALT+09765

Haç Emojisi Kopyala Yapıştır

Haç Emojisi Kopyala Yapıştır

Haç emojisi kopyala, emoji olarak kopyalamak isteyenler ise aşağıdaki sembolleri kopyalayabilirler. Şuanda emoji menüsünde bütün telefonlarda toplamda 3 farklı haç emoji sembolü bulunmaktadır. Bu ham emojileri ise;

✝️ ☦️ ⛪

Yukarıdan haç emoji kopyala yapıştır işlemi için kopyalamak istediğiniz emojiyi seçip kopyalamanız gerekmektedir.

Haç Sembolü Kopyala

haç işareti kopyala

Haç sembolü aşağıdaki görselde de gördüğünüz gibi çeşitli türlerdedir. Dini sembol olarak da kullanılan haç sembolü kopyala yapıştır işlemi için aşağıdaki sembolleri de kullanabilirsiniz.

✝ ✞ ✟ ☦ ☨ ❌

Haç İşareti Kopyala Yapıştır, Haç Emojisi kopyala yapıştır işlemi için yukarıdaki tabloları kullanabileceğiniz gibi aşağıdaki başlıklarda bulunan sembolleri de kullanabilirsiniz.

Semboller dini inanışlarda da yer bulmaktadır. Hristiyanlık dininde de haç işareti sıklıkla kullanılır. Dini ritüellerde ya da Hristiyan ibadethanelerinde sıklıkla bu sembollerle karşılaşabilirsiniz. Online oyun oynayan bazı oyuncular bu sembolü nicklerinde de kullanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu