Haber

Hamster Fiyatları 2022 Pet shop

Hamster fiyatları, suriye hamster fiyatı güncel fiyat bilgisi. Hamster satın almayı düşünenler için hamster fiyatları 2022 yılında ne kadar oldu detaylı bilgiler.

Hamster fiyatları 2022 araştırmasına başlamadan önce alacağınız hamster türünü de belirlemeniz gerekir. Sizin için güncel ve en doğru hamster fiyatı hakkında bilgi verebilmek için araştırma yaptık. Evcil hayvan olarak beslenen popüler hayvanlardan biri de hamsterlardır. Ancak kemirgen türlerden biri olduğu için farelerle sıkça karıştırılır. Peki zamlı hamster fiyatı 2022 yılında ne kadar oldu? Hamster fiyatı ne kadar? Burada güncel Hamster fiyatına dair bilgiler yer almaktadır.

Hamster Fiyatları

1. Gonzales Hamster Fiyatı 50 TL

Hamster fiyatları Gonzales Hamster

Gonzales hamsterlar oldukça şirin varlıklardır ömrü ise diğer hamsterlarla aynıdır. Ortalama olarak 2-2,5 yıl arasında yaşarlar. Gonzales hamsterlar kilo olarak maksimum 60 – 70 gram arasındadır. Büyüklük olarak diğer hamster türlerinden daha ufaktır, neredeyse yarısı kadardırlar, 10 cm’ye kadar da uzarlar. Gonzales Hamster Fiyatı 50 TL’dir.

2. Çin Hamsterı Fiyatı 60 TL

Çin Hamsterı

Boyları maksimum 7 cm olan Çin hamsterları, sosyal bir varlık değildir. Aşırı aktif olan bu hayvanlar çok sessiz hareket etmektedir. Kendi temizliklerini de sık sık yaparlar. Ömürleri 3 – 3,5 yıl civarındadır. Çin Hamsterı Fiyatı 60 TL’dir.

3. Avrupa Hamster Fiyatı 55 TL

Avrupa Hamsterı

Türdaşlarına göre boyut olarak daha büyüktür. Avrupa hamsterları, 30 cm boyuna kadar ulaşmaktadır. Büyük oluşu ve sürekli bir yerleri kemirmeleri nedeniyle evde beslenmeye pek uygun değildirler. Tarım alanlarına sürekli zarar verdiği bilindiğinden evde beslenmeleri çok tavsiye edilmez. Kafeste beslemeyi düşünüyorsanız diğer hamsterlara göre daha büyük bir alana ihtiyaç duyarlar. Genelde göğüs ve karın kısımları siyah, gövde yanları beyaz ve kahverengi tüylerle kaplıdır. Avrupa Hamsterı Fiyatı 55 TL’dir.

4. Roborovski Hamster 250 TL

Roborovski Hamster

Ömrü: 2 – 3 yıl olan fakat iyi bakılırsa 4 yıla kadar yaşayabilirler. Roborovski hamsterların kökeni doğu ve batı Moğolistan ile kuzey Çin olarak bilinmektedir. Büyüklüğü 4-5 cm kadar uzar. Sırtta kum sarısı rengi, beyaz karın bölgesi ve belirgin beyaz kaşları ile çok rahat ayırt edilebilir. Roborovski Hamster Fiyatı 250 TL’dir.

5. Suriye Hamsterı 30 TL

Suriye Hamsterı

Altın Hamster olarakta bilinen bu türün kuyruğu çık kısadır. Boyları yaklaşık 15 cm’e ulaşmaktadır. Altın renginde tüylere sahip oldukları gibi açık kahverengi türleri de mevcuttur. Suriye hamsterları, ülkemizde en çok tercih edilen türlerden biridir. Hem diğerlerine göre daha şirin hem de uygun fiyatlıdırlar. Bakımları kolay ve oyun oynamayı seven sosyal hayvanlardır. O kadar aktiflerdir ki gecenin bir yarısı oyun çarkında koşarken görebilirsiniz. Tercih edilmelerinin en önemli sebebi ele geliyor olmalarıdır. Suriye Hamsterı Fiyatı 30TL’dir.

6. Cüce Rus Hamsterı Fiyatları 75 TL

Cüce Rus Hamsterı

Diğer hamster türlerine göre boyları oldukça küçüktür bu nedenle Cüce Rus hamsterları olarak bilinirler. Pek sosyal sayılmayan bu hamster türünün insana alışması oldukça zordur. Kıvırcık tüylü türü de bulunan Cüce Rus hamsterları, oyuncakları ile çok fazla vakit geçirirler. Ortalama yaşam süreleri 2 yıldır. Cüce Rus Hamsterı Fiyatı 75 TL’dir.

7. Winter White Hamster Fiyatları 750 TL

Winter White Hamster

Sibirya Hamsterı ya da bir diğer adıyla Kış Beyazı olarak da bilinirler. Çok az bulunan bir hamster türüdür ve oldukça değerlidir. Görünüş olarak gözleri iri ve dışa doğru çıkıktır. Görme duyusu çok zayıftır, boyut olarak 10 cm boyuna ulaşırlar. Winter White Hamster Fiyatı 750TL’dir.

8. Campbell Hamster Fiyatları 1250 TL

Campbell Hamster

Cüce hamster cinsindendir. Campbell Hamsterları çok hızlı hareket etme özellikleriyle bilinirler. Şirin tüyleriyle bilinirler. Campbell Hamsterları’nın sırt kısmında karakteristik olarak köyü renk çizgileri bulunur. Gözleri normal boyutludur fakat çıkık bir görüntüsü vardır. Kulakları ise tavşanı anımsatır. Campbell Hamster Fiyatı 1250TL’dir. Güncel fiyatlara Genel kategorimiz altında yer verdik.

Hamster Fiyatları Petshop 2022

Hamster fiyatları petshop, bulunduğu il ve yere göre fiyat farklılığı gösterebilir. Örneğin Ankara ve İstanbul’da evcil hayvanların fiyatları aynı fiyat değildir. Bu nedenle hamster satın almadan önce birden fazla petshop ile görüşüp, ardından satın almanızı öneririz.

Ayrıca satın almadan önce hamster için yem, oyuncak kafes gibi gereçleri de alacaksanız petshop sahibinden indirim isteyebilirsiniz. Tabi ki kesinlikle indirim yapılır diyemeyiz ancak, birden fazla ürün satın aldığınız için doğal olarak satıcı indirim yapacaktır. Ek hatırlatmada bulunacak olursak ilk girdiğiniz petshop’dan satın almak zorunda değilsiniz. Öncelikle bütün petshop dükkanlarını gezip fiyat analizi yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Hamsterlar Ne Yer?

Hamster satın alındıktan sonra ise bakımını yapanların en çok merak ettiği şeylerden biri de hamsterlar ne yer sorusu oluyor. Hamster havuç, salatalık çikolata vs yer mi gibi sorular zaman zaman soruluyor. Hadi beraber hamsterların en sevdiği yiyecekler nelermiş bakalım.

 • Hamster’lar fındık, fıstık, leblebi ve iç cevizi oldukça severler
 • Sebze çeşidi olarak ıspanak, salatalık, havuç, mısır, taze fasulye ve brokoli.
 • Haşlanmış bezelye ve patates de verilebilir çiğ vermemeye dikkat edin.
 • Hamster’lar muz, çilek, erik, armut, ayva, elma, üzüm ve karpuza da bayılırlar.

Hamster İsim Önerileri

Hamster satın aldınız ancak bir isim seçmediyseniz buradaki hamster isimleri arasından birini kullanabilirsiniz. Seslenmesi kolay olması için basit isimler koymanızı öneririz.

 • Bıdık
 • Çilek
 • Kivi
 • Karpuz
 • Tonton
 • Pofuduk
 • Puffy
 • Şirin
 • Minnak
 • Minnoş
 • Peluş
 • Ponpon
 • Cilveli
 • Tırmık

Hamster sahiplenmeden önce ya da sahiplendikten sonra isim konusunda kafanız karışıksa yukarıdaki isimlerden birini yeni evcil hayvanınız için kullanabilirsiniz. Ayrıca eğlenceli hamster isimleri öneriniz varsa bunları da bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu