Haber

Hamster Fiyatları Petshop 2024

Güncel, illere göre Hamster fiyatları 2024, araştırmasına başlamadan önce alacağınız hamster türünü de belirlemeniz gerekir. Sizin için güncel ve en doğru hamster fiyatı hakkında bilgi verebilmek için araştırma yaptık. Evcil hayvan olarak beslenen popüler hayvanlardan biri de hamsterlardır. Ancak kemirgen türlerden biri olduğu için farelerle sıkça karıştırılır. Peki zamlı hamster fiyatı 2024 yılında ne kadar oldu? Hamster fiyatı ne kadar? Burada güncel Hamster fiyatına dair bilgiler yer almaktadır.

Hamster fiyatları değişkenlik gösterir ve farklı faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bazı hamster türleri diğerlerine göre daha nadir ve popülerdir, bu nedenle bu türlerin fiyatı daha yüksek olabilir. Ayrıca, hamsterlerin sağlık durumu, yaşları, cinsiyetleri ve yetiştirildikleri yer gibi faktörler de fiyatlarını etkileyebilir.

Sağlıklı ve genç hamsterler genellikle daha yüksek fiyatlara satılırken, yaşlı ve hasta hamsterler daha düşük fiyatlara satılabilir. Ayrıca, bazı yetiştiriciler veya pet shoplar, özel genetik özelliklere sahip hamsterler üretirler ve bu özellikler de fiyatı arttırabilir. Örneğin, belirli bir renk veya desenli hamsterler daha yüksek fiyatlarla satılabilir.

Hamster Fiyatları 2024 Ne Kadar?

Hamster fiyatları kaç TL merak edenler için Hamster türlerini ve fiyatlarını alt başlıklarda yayınladık. Buradan inceleyebilirsiniz.

1. Gonzales Hamster Fiyatı 150 TL

Hamster fiyatları Gonzales Hamster

Gonzales hamsterlar oldukça şirin varlıklardır ömrü ise diğer hamsterlarla aynıdır. Ortalama olarak 2-2,5 yıl arasında yaşarlar. Gonzales hamsterlar kilo olarak maksimum 60 – 70 gram arasındadır. Büyüklük olarak diğer hamster türlerinden daha ufaktır, neredeyse yarısı kadardırlar, 10 cm’ye kadar da uzarlar. Gonzales Hamster Fiyatı 50 TL’dir.

2. Çin Hamsterı Fiyatı 260 TL

Çin Hamsterı

Boyları maksimum 7 cm olan Çin hamsterları, sosyal bir varlık değildir. Aşırı aktif olan bu hayvanlar çok sessiz hareket etmektedir. Kendi temizliklerini de sık sık yaparlar. Ömürleri 3 – 3,5 yıl civarındadır. Çin Hamsterı Fiyatı 60 TL’dir.

3. Avrupa Hamster Fiyatı 150 TL

Avrupa Hamsterı

Türdaşlarına göre boyut olarak daha büyüktür. Avrupa hamsterları, 30 cm boyuna kadar ulaşmaktadır. Büyük oluşu ve sürekli bir yerleri kemirmeleri nedeniyle evde beslenmeye pek uygun değildirler. Tarım alanlarına sürekli zarar verdiği bilindiğinden evde beslenmeleri çok tavsiye edilmez. Kafeste beslemeyi düşünüyorsanız diğer hamsterlara göre daha büyük bir alana ihtiyaç duyarlar. Genelde göğüs ve karın kısımları siyah, gövde yanları beyaz ve kahverengi tüylerle kaplıdır. Avrupa Hamsterı Fiyatı 55 TL’dir.

4. Roborovski Hamster 250 TL

Roborovski Hamster

Ömrü: 2 – 3 yıl olan fakat iyi bakılırsa 4 yıla kadar yaşayabilirler. Roborovski hamsterların kökeni doğu ve batı Moğolistan ile kuzey Çin olarak bilinmektedir. Büyüklüğü 4-5 cm kadar uzar. Sırtta kum sarısı rengi, beyaz karın bölgesi ve belirgin beyaz kaşları ile çok rahat ayırt edilebilir. Roborovski Hamster Fiyatı 250 TL’dir.

5. Suriye Hamsterı 30 TL

Suriye Hamsterı

Altın Hamster olarakta bilinen bu türün kuyruğu çık kısadır. Boyları yaklaşık 15 cm’e ulaşmaktadır. Altın renginde tüylere sahip oldukları gibi açık kahverengi türleri de mevcuttur. Suriye hamsterları, ülkemizde en çok tercih edilen türlerden biridir. Hem diğerlerine göre daha şirin hem de uygun fiyatlıdırlar. Bakımları kolay ve oyun oynamayı seven sosyal hayvanlardır. O kadar aktiflerdir ki gecenin bir yarısı oyun çarkında koşarken görebilirsiniz. Tercih edilmelerinin en önemli sebebi ele geliyor olmalarıdır. Suriye Hamsterı Fiyatı 30TL’dir.

6. Cüce Rus Hamsterı Fiyatları 75 TL

Cüce Rus Hamsterı

Diğer hamster türlerine göre boyları oldukça küçüktür bu nedenle Cüce Rus hamsterları olarak bilinirler. Pek sosyal sayılmayan bu hamster türünün insana alışması oldukça zordur. Kıvırcık tüylü türü de bulunan Cüce Rus hamsterları, oyuncakları ile çok fazla vakit geçirirler. Ortalama yaşam süreleri 2 yıldır. Cüce Rus Hamsterı Fiyatı 75 TL’dir.

7. Winter White Hamster Fiyatları 750 TL

Winter White Hamster

Sibirya Hamsterı ya da bir diğer adıyla Kış Beyazı olarak da bilinirler. Çok az bulunan bir hamster türüdür ve oldukça değerlidir. Görünüş olarak gözleri iri ve dışa doğru çıkıktır. Görme duyusu çok zayıftır, boyut olarak 10 cm boyuna ulaşırlar. Winter White Hamster Fiyatı 750TL’dir.

8. Campbell Hamster Fiyatları 1250 TL

Campbell Hamster

Cüce hamster cinsindendir. Campbell Hamsterları çok hızlı hareket etme özellikleriyle bilinirler. Şirin tüyleriyle bilinirler. Campbell Hamsterları’nın sırt kısmında karakteristik olarak köyü renk çizgileri bulunur. Gözleri normal boyutludur fakat çıkık bir görüntüsü vardır. Kulakları ise tavşanı anımsatır. Campbell Hamster Fiyatı 1250TL’dir. Güncel fiyatlara Genel kategorimiz altında yer verdik.

Hamster Fiyatları Petshop 2024

Hamster fiyatları petshop, bulunduğu il ve yere göre fiyat farklılığı gösterebilir. Örneğin Ankara ve İstanbul’da evcil hayvanların fiyatları aynı fiyat değildir. Bu nedenle hamster satın almadan önce birden fazla petshop ile görüşüp, ardından satın almanızı öneririz.

Ayrıca satın almadan önce hamster için yem, oyuncak kafes gibi gereçleri de alacaksanız petshop sahibinden indirim isteyebilirsiniz. Tabi ki kesinlikle indirim yapılır diyemeyiz ancak, birden fazla ürün satın aldığınız için doğal olarak satıcı indirim yapacaktır. Ek hatırlatmada bulunacak olursak ilk girdiğiniz petshop’dan satın almak zorunda değilsiniz. Öncelikle bütün petshop dükkanlarını gezip fiyat analizi yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Hamsterlar Ne Yer?

Hamster satın alındıktan sonra ise bakımını yapanların en çok merak ettiği şeylerden biri de hamsterlar ne yer sorusu oluyor. Hamster havuç, salatalık çikolata vs yer mi gibi sorular zaman zaman soruluyor. Hadi beraber hamsterların en sevdiği yiyecekler nelermiş bakalım.

 • Hamster’lar fındık, fıstık, leblebi ve iç cevizi oldukça severler
 • Sebze çeşidi olarak ıspanak, salatalık, havuç, mısır, taze fasulye ve brokoli.
 • Haşlanmış bezelye ve patates de verilebilir çiğ vermemeye dikkat edin.
 • Hamster’lar muz, çilek, erik, armut, ayva, elma, üzüm ve karpuza da bayılırlar.

Hamster İsim Önerileri

Hamster satın aldınız ancak bir isim seçmediyseniz buradaki hamster isimleri arasından birini kullanabilirsiniz. Seslenmesi kolay olması için basit isimler koymanızı öneririz.

 • Bıdık
 • Çilek
 • Kivi
 • Karpuz
 • Tonton
 • Pofuduk
 • Puffy
 • Şirin
 • Minnak
 • Minnoş
 • Peluş
 • Ponpon
 • Cilveli
 • Tırmık

Hamster sahiplenmeden önce ya da sahiplendikten sonra isim konusunda kafanız karışıksa yukarıdaki isimlerden birini yeni evcil hayvanınız için kullanabilirsiniz. Ayrıca eğlenceli hamster isimleri öneriniz varsa bunları da bizimle paylaşabilirsiniz.

Hamster Hakkında Detaylı Bilgi

Hamsterlar, küçük, sıcakkanlı ve sevimli evcil hayvanlar olup, çeşitli cinslerine sahiptir. Özellikle çocuklar tarafından sevilirler ve genellikle farklı renklerde, boyutlarda ve tüylerde olabilirler. Hamsterlar, çoğunlukla geceleri aktif olup, gündüzleri dinlenirler ve uyurlar. Hamsterların çok hareketli olmaları nedeniyle, onlar için yeterince büyük bir kafes ve oyun alanı sağlamak önemlidir.

Hamsterların genellikle tüyleri kısa ve yumuşak olup, beyaz, siyah, kahverengi ve gri gibi renklerde olabilir. Hamsterların vücutları, genellikle 4 ila 8 inç (10 ila 20 cm) arasında değişir ve ağırlıkları da genellikle 1 ila 2 ons (30 ila 60 gram) arasında değişir. Hamsterların ömürleri genellikle 2 ila 3 yıl arasında değişir.

Hamsterlar, genellikle kuru yiyecekler, meyve, sebze ve çok az miktarda ek gıda olarak kuru yulaf ezmeli mamaları yerler. Hamsterların su içme ihtiyaçlarını karşılamak için, onların kafeslerine su kapları veya sulukları konur. Hamsterların içinde yaşadıkları ortamların temiz ve sağlıklı olması çok önemlidir ve sık sık temizlenmelidir.

Hamsterlar, evcil hayvan olarak tercih edilmelerinin yanı sıra, aynı zamanda çeşitli laboratuar deneylerinde de kullanılırlar. Ancak, hamsterların bakımı ve ihtiyaçları çok önemlidir ve bu nedenle, onları almadan önce hamsterların bakımı hakkında bilgi sahibi olmak ve gerekli bakımı sağlamak önemlidir.

Hamster insanı ısırır mı?

Hamsterın ısırmasının nedeni savunma içgüdüsünden dolayıdır. Hamster savunma aracı olarak dişlerini kullanır. Korktuğunda ya da ürktüğünde karşısındaki nesneyi ya da canlıyı ısırabilir. Ele aldığınızda çok sıkarsanız ya da rahatsız edici bir şekilde tutarsanız ısırabilir.

Hamster koku yapar mı?

Hamsterların sadece idrarları kokar, kakaları kuru olduğu için pek koku yapmaz. Bu nedenle eğer kafeste bir koku varsa hamster çişini yaptığı için kokuyordur. Bu durumda kafesi belirli aralıklarla temizlemenizi ve yıkamanızı öneriyoruz.

Hamster bir fare mi?

Hamster Fare midir? Hamsterler genel anlamda halk arasında fareye benzetilmektedir, fare olarak isimlendirilmiş olsa da aslında farklı bir türdür.

Hamster ne yerse ölür?

Badem: Kavrulmamış, çiğ acıbademler fazla tüketilmesi halinde içindeki siyanür hamsterınızın zehirlenmesine neden olabilir. Sarımsak: Hamsterlarda kan rahatsızlığı ve hazımsızlığa sebep olabilir. Çiğ Fasulye ve Barbunya: Bu yiyecekler hamsterlar için zehirlidir; çiğ şekilde verilmemesi gerekir.

3 Yorum

 1. Ben de evde hamster beslemeyi düşünüyorum. Ama annemi halen ikna edemedim. İnşallah ikna edince bir çift alacağım. Çok şirin duruyorlar.

 2. Nisa ben de babamı ikna edemiyorum. Koku yapar falan diyor. Ama ısrar ediyorum inşallah ikna edeceğim ben de.

 3. SAFKAN Yavru Avrupa Hamster Fiyatı: 300 TL
  SAFKAN Yetişkin, Damızlık (Doğurgan Anaç) Avrupa Hamster Fiyatı: 600 TL

  SAFKAN Yavru Çin Hamster Fiyatı: 400 TL
  SAFKAN Yetişkin, Damızlık (Doğurgan Anaç) Çin Hamster Fiyatı: 800 TL

  SAFKAN Yavru Gonzales Hamster Fiyatı: 450 TL
  SAFKAN Yetişkin, Damızlık (Doğurgan Anaç) Gonzales Hamster Fiyatı: 900 TL

  SAFKAN Yavru Suriye Hamster Fiyatı: 350 TL
  SAFKAN Yetişkin, Damızlık (Doğurgan Anaç) Suriye Hamster Fiyatı: 700 TL

  SAFKAN Yavru Raborovski Hamster Fiyatı: 1200 TL
  SAFKAN Yetişkin, Damızlık (Doğurgan Anaç) Raborovski Hamster Fiyatı: 3000 TL

  SAFKAN Yavru Winter White (Sibirya) Hamster Fiyatı: 2500 TL
  SAFKAN Yetişkin, Damızlık (Doğurgan Anaç) Winter White (Sibirya) Hamster Fiyatı: 5000 TL

  SAFKAN Yavru Campbell Hamster Fiyatı: 3500 TL
  SAFKAN Yetişkin, Damızlık (Doğurgan Anaç) Campbell Hamster Fiyatı: 7000 TL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu