Teknoloji

Huawei mi Samsung mu? 2022 Hangisi Daha İyi Yorumlar

Huawei mi? Samsung mu? Hangisi Daha iyi? Samsung mu Huawei mi 2022

Huawei mi Samsung mu? Hangisi Daha iyi? Samsung mu Huawei mi 2022 yılında akıllı telefon alacak kişiler tarafından sıklıkla sorulan sorulardan biri oldu.

Huawei ile Samsung, son yılların en çok konuşulan teknoloji devlerinden oldu. Akıllı cep telefonu sektöründe de rakiplerine karşı üstünlük sağlamaya çalışıyorlar. Yeni bir cep telefonu almayı düşünenlerin aklına gelen ilk sorulardan biri “Huawei mi Samsung mu?” sorusu oluyor. Peki, telefon alırken neye göre marka ve model seçimi yapılmalı?

Huawei mi Samsung mu? Hangi Telefonu Almalıyım?

Huawei mi Samsung mu almalıyım? Her iki marka hem cep telefonu sektöründe hem de farklı teknoloji alanlarında rekabet halindeler. Ancak en çok çekişme akıllı telefon sektöründe oluyor. Sürekli yeni modeller çıkararak olası müşterilerini memnun etmek için hem tasarımsal hem de özellik bakımından en işlevsel telefonu üretmeye çalışıyorlar.

Genel satış rakamlarına baktığımızda Samsung daha fazla satış yapmış durumda. Satış rakamlarının yüksek oluşunun nedeni, yüksek segment, orta segment ve giriş segmentinde cihazlar üretip satıyor olması. Bununla beraber, ülkemizde uzun yıllardan beri tanınıyor oluşu da Samsung’a ekstradan güven oluşmasına olanak sağlıyor.

Samsung’un Huawei‘ye göre daha fazla satış yapmasının nedeni ise her bütçeye uygun akıllı telefonlar üretiyor olması. Bu yarışta ikinci sıradaki akıllı telefon markası ise Huawei. Uzun bir süre Apple telefonlar listede 2. sırada yer alıyordu. Fakat Huawei’nin sektöre giriş yapmasıyla ikinci sırayı kaybetti.

  • Samsung 2021 Yılı Pazar Payı: 19%
  • Huawei 2021 Nisan Pazar Payı: 21.4%

Bu veriler dünya geneli baz alınarak yayınlanmıştır. Yukarıdaki listede Huawei’nin pazar payının daha yüksek olduğu gözlemlense de bu veri Nisan 2021 için geçerlidir. Yıl bazında Samsung 1. sıradadır.

Huawei mi Samsung mu Almalıyım?

Teknoloji haberleri kategorimizde yer alan Huawei mi Samsung mu başlığı için samimi yorumlar yapmak gerekirse, ihtiyacınıza uygun olan telefonu almalısınız. Yani sadece markaya para ödemeyin, ürünü alırken özelliklerini de incelemenizde fayda var. Buradan direkt olarak kesinlikle Samsung yada direkt olarak Huawei alın demek oldukça saçma olacaktır. Zira bütçeniz ve alacağınız telefonun özellikleri ön planda tutulmalı.

Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Telefon alırken Samsung ve Huawei arasında kalanlar aşağıdaki maddelere dikkat ederlerse en doğru seçimi yapacaklardır.

  1. Bütçe belirleme,
  2. Ayrılan bütçelere uygun fiyatta Huawei ve Samsung cihaz araştırıp bulma,
  3. Cihazları bulduktan sonra özellik karşılaştırma,
  4. Kullanıcı yorumları,
  5. Garanti hizmet durumları ve kalitesi.

Günümüzde sayısı belirsiz olmakla birlikte bütün akıllı cihazları teknoloji mağazalarından inceleyebiliyoruz. Cihazın kamerasına yada hızına önem veriyorsanız, aynı zamanda ekran kalitesini de test etmek isterseniz kafanızda belirlediğiniz cihazı bir teknoloji mağazasına giderek inceleyin. Zira cihazların özelliklerini her ne kadar karşılaştırırsak karşılaştıralım kullanım deneyimini tam olarak aktarmak imkansızdır.

Bu nedenle teknoloji mağazalarından her iki markanın da almayı düşündüğünüz cihazını inceleyin. Dokunun menü ve özellikleri test edin. Özetle ölçüp tartın, sonrasında hangi cihazı alacağınızda gönül rahatlığıyla karar verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu