Güncel Bilgiler

İlk Buluşmada Ne Konuşulur

İlk buluşmada ne konuşulur? İlk buluşmada bir erkekle ve kızla ne konuşulur. İlk buluşmada konuşulacak konular.

İlk buluşmada sorulacak sorular ve ilk buluşmada konuşulacaklar nelerdir? Biriyle tanıştıktan sonra buluşmaya karar verdiniz fakat ilk buluşma esnasında neler yapılır bilmiyor musunuz? İlk buluşma anında yapılması gerekenler kadar konuşulacak şeyler de büyük önem taşır.

Yeni tanıdığınız biriyle ilk defa buluştuğunuzda küçük de olsa muhabbet açmak ve bir konu bulmak oldukça zor. Yeni tanıştığınız kişi ile ilk buluşmaya geldiyseniz muhabbet etmek için konu bulmak bir hayli zordur. İlk buluşmalarda genel anlamda insanlar yeni biri ile tanıştıklarından dolayı stresli olurlar. Bunun üzerine bir de “Ne konuşacağım?” sorusu eklenince daha da stres oluyor. Fakat bu kadar zorlanmanıza gerek yok.

Sorulacak olan sıradan sorular bir zaman sonra muhabbeti sıkıcı hale gelebilir. Böyle durumlarda da ortamı bir sessizlik kaplar ve ilk buluşma daha da sıkıcı bir hal alır. Sıkıcı sorular yerine samimi bir muhabbet oluşturacak konular arıyorsanız doğru yerdesiniz.

İlk Buluşma Nasıl Olmalı?

lk olarak buluşmanın nasıl bir ortamda olması gerektiğine değinelim. Hem sizin hem de buluşacağınız kişinin rahat edebileceği bir yer seçin. Bu nedenle yer seçimine dikkat etmelisiniz. Örnek verecek olursak: o, seni bir kafeye davet etmiştir fakat sen oradaki ortamdan hoşlanmıyorsundur. Bu teklifi kabul etmek yerine kendini rahat hissedebileceğin bir yeri teklif edebilirsin. Bu sayede bulunduğunuz ortamda sıkılıp gerilmemiş olursunuz.

Belki buluştuğunuz kişi ile hayatınızı birleştireceksiniz belki de kafanız uyuşmayacak. Bunu buluşmadan ve konuşmadan bilemezsin. Siz kendinizi ne kadar doğru ifade ederseniz ve rahat hissederseniz, ilk buluşmanın o kadar güzel geçeceğinden emin olabilirsiniz.

İlk Buluşmada Ne Konuşulur Konuşulacak konular

İlk Buluşmada Ne Konuşulur, İlk buluşmada konuşulacak konular, bir ilişkinin başlamasına yada başlamadan bitmesine neden olur. Dünya genelinde bütün insanlar ilk buluşmada biraz gergin ve çekingen olabiliyorlar. Bunun nedeni ise yeni biri ile tanışmanın vermiş olduğu adrenalin ve duygulardır. Fakat gerginliği bırakıp konuşacak konular bulmanız gerekiyor. Hadi beraber ilk buluşmada konuşulacak konulara bakalım.

 • Kendinizden bahsedin ve karşınızdaki kişinin de kendi hakkında konuşmasını sağlayın.
 • Hobilerinizden ve hayata dair beklentileriniz ile ilgili konuşabilirsiniz.
 • Aile yapısı hakkında fikirlerinizi söyleyebilirsiniz.
 • Sosyal medya kullanımı ile ilgili bilgi ve fikirlerini karşındaki kişi ile paylaşmayı sakın unutma.
 • Eğer ilk defa buluşulan kişi çalışıyorsa izin günlerini sorun.
 • İşi hakkında merak ettiğiniz şeyler sorun. Çünkü bu karşıdaki kişinin hoşuna gidecektir ve uzun soluklu bir muhabbete dahil olacaksınız.

İlk Buluşmada Neler Konuşulur

İlk Buluşmada Ne Konuşulur, Buluşmalarda yapılan en büyük hata telefonla ya da bir başka şeyle uğraşmak. Eğer biriyle ilk buluştuğunuzda sürekli telefona bakıyorsanız bu karşınızdaki kişiye sizi olumsuz tanıtacaktır. Karşınızdaki kişi umursanmadığını ve orada olduğunuz için rahatsız olduğunuzu düşünebilir. Bu yüzden telefonla uğraşmamaya dikkat edin. Zamanınızı direkt karşıdaki kişiye ayırın ve onu tanımaya çalışın.

 1. Aslen nerelisin?
 2. Çocukluğun nerede geçti?
 3. Çocukluğunu geçirdiğin yeri özlüyor musun?
 4. Ne iş yapıyorsun?
 5. Şu an yaptığın işi yapmıyor olsan hangi işi yaparsın?
 6. Hayallerini anlatır mısın?
 7. Çocukluğundan anılarını anlatır mısın?
 8. Nasıl bir yapıya sahipsin?
 9. Zaman senin için neyi ifade ediyor?
 10. Ailenle mi yaşıyorsun?
 11. Ailen seni nasıl tanımlar?
 12. Kaç kardeşsiniz?
 13. En sevdiğin kardeşin hangisi?
 14. Kendini eğitmek için nasıl yollar izledin?
 15. Kişisel gelişimine önem verir misin?
 16. Seni diğer insanlardan farklı kılan nedir?
 17. Beni nasıl buldun, düşündüğün gibi biri miyim?
 18. Bu şehirde en sevdiğin şey nedir?
 19. Nasıl müzikler dinlemeyi seversin?
 20. Üniversitede yaşadığın ve unutamadığın bir olay var mı?
 21. Üniversite dönemlerine dair en çok özlediğin şey ne?
 22. Şu an yaptığın iş okuduğun bölümle alakalı mı?
 23. Eski arkadaşlarınla halen görüşür müsün?
 24. Çocukluğuna dönmek ister miydin?
 25. En sevdiğin dizi ya da film hangisi?

Yeni Tanıştığınız Biri ile İlk Buluşmada Ne Yapılır?

İlk buluşmada ne yapmalıyım? İnsanlar genelde ne yaparlar, diye merak edebilirsiniz. İlk görüşmelerde genelde birbirinizi tanımaya çalışın. Karşınızdaki kişiyi anlamaya, karşınızdaki kişiye kendinizi doğru bir şekilde anlatmaya odaklanın. Karşınızdaki hakkında ne kadar çok bilgi edinirseniz o kadar iyi tanımış olursunuz ve iletişiminiz de o kadar kuvvetli olur.

 • Sinemaya gitmek
 • Yemeğe Çıkmak
 • Lunapark
 • Kahve içmek
 • Yürüyüş yapmak

İlk Buluşmada Ne Konuşulur ne konuşacağını şaşıranlar için bazı konuları listeledik. İlk buluşmada konuşulacak konular ve ilk buluşmada ne konuşulur sorularının yanıtlarına buraden bakabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu