Teknoloji

Instagram Hakkınızda Şikayet Var DİKKAT EDİN!

Instagram’da birisi bana hakkınızda şikayet var mesajı gönderdi sonra da hesabım çalındı. Instagram hakkınızda şikayet var hesabım çalındı problemi.

Son dönemlerde çevremizden duyduğumuz kadarıyla Instagram uygulamasında hakkınızda şikayet var şeklinde mesaj gönderip ardından insanların hesapları çalınıyor. Tanımadığınız kişilerden gelen mesajları bu nedenle kabul etmemeniz oldukça önemlidir. Eğer hukuki bir şikayet durumu söz konusu ise bu telefon numaranıza bir hukuk bürosu tarafından ya da EGM tarafından bildirilir. Ancak Instagram üzerinden gelen hakkında şikayet var gibi mesajların hiçbir şekilde gerçekliği yansıtmadığını hatırlatalım.

Instagram Hakkınızda Şikayet Var Hesabım Çalındı

Son zamanlarda insanlara Instagram Hakkınızda Şikayet Var şeklinde mesajlar gönderiliyor ardından Instagram Hakkınızda Şikayet Var mesajının ardından hesaplar çalınıyor. Yapılan iş mesaj yöntemi ile insanları kandırarak gönderdikleri bağlantıya giriş yapmaları sağlanıyor. Ardından hesapları çalınıyor ve şifreleri değiştiriliyor.

Yeni Instagram hesap çalma yöntemlerinden biri olan Instagram hakkında Şikayet Var mesajlarını dikkate almayın. Eğer resmi bir şikayet durumu söz konusu olsaydı zaten direkt olarak ilgili kurumdan size bilgilendirme yapılır.

Instagram hakkında Şikayet Var Ekran Görüntüsü Dolandırıcılığı

Yapılan şikayetlerden biri ise; Tanımadığım biri bana hakkınızda şikayet var diye mesaj gönderdi. Ben de cevap verdim doğal olarak. Nereye şikayet edilmişim diye bana ekran görüntüsünü gönderdi, bende Instagram şikayet kısmından bakmayı denedim bulamadım. Giriş yapmaya çalışırken hesabım çalındı.

Özetle Instagram mesajlar bölümünden gelen bağlantılara tıklamamanız ve Instagram bilgilerinizi farklı internet sitelerinde kullanmamanız büyük önem arz etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu