Teknoloji

Instagram Hesabında Sıradışı Hareketler Tespit Ettik Hatası 2023

Instagram’da sıklıkla yaşanılan sorunlardan biri de Instagram hesabında sıradışı hareketler tespit ettik hatası’dır. Bu hatanın nedenlerini ve çözümünü bu makalemizden öğrenebilirsiniz.

Instagram dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olduğu gibi birçok kişi instagram üzerinden satış ve pazarlama işi yapmakta. Instagram hayatımıza böyle yerleşmişken bazen farklı hatalar ile karşılaşmak mümkün. Hele ki instagram içerisinde bu kadar fazla kişisel bilgimizin bulunduğunu düşünürsek çalınma veya kapanma ihtimalinin olması durumunda telaşlanmamız çok normal. Eğer Instagram Hesabında Sıradışı Hareketler Tespit Ettik Hatası alırsak nasıl bir yol izlememiz gerekir.

Instagram hesabında sıra dışı hareketler tespit ettik şeklinde bir yazıyı birden instagram uygulamasını kullanırken karşınıza çıkıp sizi uygulamadan atabilir. Bu durumun bir çok sebebi olabilir. En bilineni web postegro gibi bir uygulamaya kayıt olduğunuzdan diğer uygulama sizin hesabınıza girmeye çalışır ve aynı anda hesaba girilmeye çalışılırsa bu tip bir hata alabilirsiniz. Başka bir sebebi ise telefonunuzun GPS ayarlarından kaynaklı aynı anda iki farklı noktada gözükürse yine bu hatayı alıp uygulamadan çıkış yapabilir. Bunun dışında çok fazla kişi eklenmesi ve çok fazla DM gönderilmesi de aynı şekilde instagram algoritması tarafından instagram çalınmış olma ihtimali nedeniyle bu oturumu kapatıp hata mesajını gönderir. Takipçi kasma, kim bakmış uygulaması, beğeni artırma uygulamaları ve gizli hesabı gösterme uygulamaları gibi uygulamaları da kullanıyorsanız böyle bir hata almanız çok normaldir.

Instagram Hesabında Sıradışı Hareketler Tespit Ettik  Hatası ve Çözümü

Böyle bir durum ile karşılaşılınca izlenmesi gereken yollar şöyledir. Öncelikle kullanmış olduğunuz beğeni kasma, kim bakmış, takipçi artırma veya web postegro gibi uygulamaları silmelisiniz.

 • İnstagram hesabınıza girip şifrenizi değiştirin
 • İki faktörlü onaylamayı aktif duruma getirin

Bu işlemleri yaptıktan sonra eğer tekrar web postegro gibi bir uygulamaya şifre girişi yapmazsanız herhangi bir sıkıntı kalmayacaktır. Ama Hesabını geri almak için kimlik onayı istiyorsa yapılması gerekenler biraz daha zahmetli olacaktır.

Instagram Hesabında Sıradışı Hareketler Tespit Ettik Uyarısı

Instagram girişi sırasında “Girişte sorun mu yaşıyorsun?” yazan ekran ile karşılaştığımızda “Giriş Bağlantısı Gönder” yazısının hemen altında “Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var” seçeneğine tıklayın. Açılan sayfadaki seçenekler içerisinde

 • Kaydolurken kullandığın e-posta adresi
 • İletişim e-posta adresi (Farklıysa)

İlk kısma hesabımızı açarken hangi e-posta adresini kullandıysak onu yazmalıyız veya kullanıcı adınız ile giriş yapabilirsiniz. İkinci kısma size geri dönüş yapılması için aktif kullandığınız bir e-posta adresi yazmanız gerekir.

 • Şirket veya marka hesabı,
 • Benim fotoğraflarımın olduğu kişisel hesap,
 • Benim fotoğraflarımın olmadığı kişisel hesap

Bu kısımda girişte sorun yaşadığınız hesabın türünü belirtmeniz gerekecektir.

 • Hesabımda hangi e-posta adresinin olduğunu unuttum,
 • Hesabımdaki e-posta adresini biliyorum ama bu adrese giriş yapamıyorum,
 • Hesabım başkasının eline geçti,
 • Diğer

Bu kısımdaHesabımdaki e-posta adresini biliyorum ama bu adrese giriş yapamıyorum yazan yeri seçmelisini.

 • İlave detaylar ekle

Eklemek istediğiniz veya sıkıntı yaşadığınız arklı bir durum var ise onu eklemelisiniz.

Bütün bilgileri girdikten sonra “Destek iste” butonuna basın bir süre sonra belirtmiş olduğunuz e posta adresinize bir kod gelecektir. Gelen kodu beyaz bir kağıda yazıp yüzünüz ve kod net görünecek şekilde bir fotoğraf çekip gelen mail üzerinden cevaplamanız gerekmektedir. Sonrasında onay maili gelir ve hesabınıza giriş sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu