Güncel Bilgiler

Instagram Hikayeye Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram hikayeye müzik ekleme detayları. Instagram story müzik ekleme nasıl yapılır haberimizde anlattık. Instagram’da paylaşacağınız hikayeye müzik ekliyorsanız bu işlemleri yapmalısınız.

Instagram‘da hikayeye müzik ekle, oldukça basit bir kaç adım ile yapılabilir. Fotoğraf ya da videonun üzerine müzik eklemek isterseniz ekstra bir program kullanmanıza gerek yok. Direkt olarak Instagram hikayeye müzik ekleme yöntemi kullanılarak şarkı eklenebilir. Çıktığı ilk günden günümüze çeşitli özellikler ile kendini geliştiren Instagram‘ın bir diğer özelliği ise hikayeye müzik eklemedir.

Fotoğraf ve video paylaşımları dışında hikaye paylaşma ve canlı yayın açma Instagram’ınen çok kullanılan özelliklerindendir. Instagram kullananlar Instagram hikayesi paylaşıp 24 saat sonra silinecek gönderiler yayınlayabilirler. Sosyal medyada hikaye veya story olarak bilinen bu paylaşımlara müzik eklemek mümkündür.

Instagram Hikaye

Instagram hikaye, bilinen adıyla Story 24 saat sonrasında otomatik olarak silinen fotoğraflar ve videolar tanımı yapılabilir. Paylaşılan hikaye 24 saat profilinizde kalacaktır. Süresi dolduğunda ise otomatik olarak silinir. Paylaştığınız bütün hikayeler Instagram’ın arşiv bölümüne kaydolur.

Paylaşacağınız hikaye, Instagram‘da kayıtlı takipçilerin önüne gelir. Eğer açık hesap kullanıyorsanız hikayenizi takip etmeyen kişiler de izleyebilir. Ana sayfanın üst bölümünde bulunan hikaye bölümünde profil resminize tıklayarak paylaştığınız hikayeyi görüntüleyebilirsiniz.

Instagram kullanıcıları fotoğraf ve videoya müzik ekleyip daha eğlenceli hikayeler paylaşabilirler. En fazla 15 saniyelik müzik eklenebilen bu özellik sayesinde şarkının herhangi bir kısmını da seçebilirsiniz.

Instagram Hikayeye Müzik Ekleme

Instagram hikayeye müzik ekleme nasıl yapılır bilmiyorsanız buradaki adımları uygulayarak müzik ekleyebilirsiniz. Instagram hikaye özelliği android ve iPhone telefon ve tabletlerde kullanılabilmektedir. Instagram kullanıcıları anlık olarak bu hikayeleri paylaşabilirler. Örneğin çok güzel bir yerdesiniz ve bu anı arkadaşlarınızın da görmesini istiyor fakat profilinizde de kalıcı olmasını istemiyorsanız Story olarak paylaşabilirsiniz. Hikayeleri daha eğlenceli bir hale getirmek için müzik ekleyebilirsiniz. Instagram hikayesine müzik eklediğinizde seçtiğiniz bir şarkının en fazla 15 saniyelik kısmı kullanabilirsiniz. Kullanıcılar bu süreyi değiştirebilirler.

Basit birkaç adım ile Instagram hikayeye müzik ekleme özelliği kullanılabilir. Yapmanız gerekenleri aşağıda adım adım anlattık.

  • Instagram hikaye müzik eklemek için ilk adımda Anasayfadan hikaye bölümüne girin.
  • Hikayede paylaşmak istediğiniz fotoğraf ya da videoyu seçin.
  • Seçtikten sonra ekranın üst kısmında etikete benzer bir düğme bulunmaktadır.
  • Buna dokunarak açılan menüden müzik yazan kısmı seçip istediğiniz şarkının adını yazarak şarkıyı arayın. Arama sonucu kısmında istediğiniz şarkıyı seçip, istediğiniz 15 saniyelik kısmını hikayeye ekleyebilirsiniz.
  • Müzik oynatma çubuğu ile story‘de çalmasını istediğiniz bölümü seçip hikayeyi paylaşın.

Instagram story müzik ekleme özelliğini bütün storyleriniz için kullanabilirsiniz. Fakat, videoya müzik eklerseniz videonun sesi otomatik olarak kısılacaktır.

Hikaye ayarlama kısmında müzik ayarlarını bulamadıysanız Instagram uygulamasını güncelleyip tekrar kontrol edin. Uygulamanın eski sürümlerinde hikayeye müzik ekleme özelliği olmayabilir.

Instagram Story Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram Story ekleme özelliğini hem iPhone hem de Android işletim sistemli telefon sahipleri yukarıdaki adımları uygulayarak yapabilirler. Ancak video şeklindeki story‘e müzik eklerseniz otomatik olarak videonun sesi kısılır. Story‘de kullanacağınız müziğin başını, sonunu ya da ortasını seçebilirsiniz. Müzik ekleme işlemlerini yaptıktan sonra, story gönderinizi paylaşabilirsiniz. Paylaştığınız hikaye yayınlandıktan sonra anasayfada profil resminize dokunarak müzikli hikayenizi kontrol edebilirsiniz.

Instagram hikaye izlenmelerine de yine kendi hikayenizi açıp aşağıdaki kısımdan bakabilirsiniz. Burada izleyen kişiler random olarak listelenir. Instagram hikayeye müzik ekleme işlemini herkes yapabilir.

Instagram Hikaye Nasıl Paylaşılır

Instagram‘ın en popüler özelliği hikaye paylaşma özelliğidir. Bu özellik sayesinde fotoğraf ve videolar paylaşabilirsiniz. 24 saat sonra otomatik olarak silinecek olan bu gönderiler Arşiv bölümünde listelenir. İstediğiniz zaman arşiv kısmından telefonunuza indirebilir ya da yine hikayenizde paylaşabilirsiniz.

İşletme hesapları ürünlerinin ya da dükkanlarının fotoğraf ve videolarını hikayede paylaşarak kendi tanıtımlarını takipçilerine yapabilirler. Eğer hesabınız gizli hesapsa paylaştığınız hikayeyi sadece sizi takip eden kişiler görebilir. Eğer profilinizin gizlilik ayarı kapalıysa paylaştığınız hikayeyi Instagram kullanan herkes profilinizi ziyaret edip görüntüleyebilirler.

Paylaştığınız hikayeleri kimlerin gördüğünü görüntüleyebilirsiniz. Paylaştığınız hikayenin altında bulunan listede kimlerin hikayenize baktığını görebilirsiniz.

Instagram’da isterseniz hikayelerinizi görmesini istemediğiniz kişi ya da kişilerden gizleyip paylaşabilirsiniz. Hikaye ayarları bölümünden kişileri gizle menüsü kullanılıp hikayenizi görmesini istemediğiniz kişileri seçerek onların görmesini engelleyebilirsiniz. Aynı zamanda, yakın arkadaşlar listesi oluşturup özel hikaye paylaşımlarınızı sadece yakın arkadaşlarınızın göreceği şekilde paylaşabilirsiniz.

Yakın arkadaşlar için paylaşılan hikayelerin çerçeve rengi yeşildir ve hikaye açıldığında alt kısımda yakın arkadaşlara özel paylaşılan bir hikaye olduğu uyarısı çıkar. Instagram hikayeleri anasayfada üst kısımda bulunur. Buradan kendi ve arkadaşlarınızın paylaştığı hikayeleri görüntüleyebilirsiniz. Hikaye paylaşan arkadaşlarınızın profili anasayfada üst kısımda görünür. Profillerine dokunarak paylaştıkları hikayelere bakabilirsiniz.

Tekji sosyal içerik platformu olarak Instagram hikayeye müzik ekleme nasıl yapılır detaylı şekilde anlattık. Anlatımları uygulayarak hikayelere müzik ekleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu