Teknoloji

Instagram Reels Hikayede Paylaşamıyorum Paylaşma Seçeneği Çıkmıyor

instagram reels hikayede paylaşamıyorum, instagram reels hikayede paylaşma seçeneği çıkmıyor, Instagram Reels hikayede paylaşma seçeneği çıkmıyor, reels hikayede paylaşma seçeneği yok.

Instagram dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de en çok kullanılan sosyal medya platformudur. Bu platform sunmuş olduğu çeşitli özellikler sayesinde kullanıcıların uygulamada uzun vakit geçirmesini planlamaktadır. Son güncellemeler ile getirmiş olduğu Reels özelliği sayesinde adeta Tiktok gibi uzun videolar paylaşılabiliyor. Bazı Instagram kullanıcıları reels videolarını hikayede paylaşmak istiyorlar. Bu işlem hali hazırda mümkün zaten, fakat kullanıcıların bir kısmı Reels’i hikayede paylaşma butonunun olmadığına dair şikayetler oluşturup problem yaşadıklarını belirtmekte.

Peki Reels videosu hikayede paylaşılır mı? Reels videosu neden hikayede paylaşılamıyor gibi problemler yaşayanlar ne yapmalı? Sorunuzun yanıtı yazımızın devamında.

Instagram Reels videosunun tamamını hikayede paylaşma

Instagram Reels videosunun tamamını hikayede paylaşma oldukça basittir. Aşağıdaki adımları uygulayarak sorunsuz şekilde Instagram Reels videosunun tamamını hikayede paylaşabilirsiniz.

Instagram Reels Hikayede Paylaşamıyorum

Instagram Reels Videolarınızı hikayede paylaşabilmek için normal adımları izlemeniz gerekir. Reels Videonuzun hikayede oynaması için 15 saniye ve altında olması gerekmektedir. 15 saniyeden daha fazla olan videolarınız hikayede paylaşılamaz.

Reels Videoları 15 saniye ya da daha kısaysa ve halen daha hikayede paylaşılamıyorsa, Instagram güncelleyin, problem devam etmesi halinde Instagram üyeliğinizden çıkış yapıp tekrar girerek deneyebilirsiniz. Problemin sürekliliği durumundaysa konu ile alakalı Instagram’a bildirim gönderin. Bu sayede yaşanan problem kısa süre içinde çözülecektir.

Instagram Reels Hikayede Paylaşamıyorum
Instagram Reels Hikayede Paylaşma Seçeneği Çıkmıyor Reels hikayede nasıl paylaşılır?

Instagram Reels Hikayede Paylaşma

15 Saniyenin altındaki Reels videoları hikayede paylaşılamaz. Malesef, 15 Sn… Geçince pos olarak paylaşabilirsiniz. Instagram Reels videolarını hikayede paylaşabilmek için 15 saniye ya da altında olması gerekmektedir.

Reels Videolarını yüklemek için özel olarak Reels menüsünü açıp, videonuzu buradan paylaşmanız gerekir. Paylaşılan Videolarınızın çok daha fazla kişi tarafından izlenmesini istiyorsanız profilinizi açık profil yapmanızı öneririz. Çünkü daha fazla etkileşim alarak Reels keşfete çıkacaktır. Aynı zamanda gündemdeki etiketleri kullanarak çok daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.

Instagram Reels Hikaye Şikayetleri

Şikayet 1

Reelslerimi gönderi olarak değil hikaye olarak paylaşmak istiyorum ama öyle bir seçenek bende görünmüyor telefonumda başka açık olan Instagram hesabında bu seçenek var ama benim hesabımda yok gereken güncellemeleri yaptım fakat halen daha bu seçenek gelmedi.

Şikayet 2

Bende de aynı problem var. Uygulamayı güncelledim hatta telefonun yazılımını bile güncelledim fakat hala sorun çözülmedi. Nedeni nedir anlamıyorum bilen varsa söyleyebilir mi?

Instagram Reels Hikayede Nasıl Paylaşılır

Instagram reels hikayede nasıl paylaşılır, yazılı anlatım yerine videolu anlatım yerine videolu anlatımı sizler için yayınladık. Videodaki adımları uygulayarak Reels videolarınızı hikaye kısmında paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu