Güncel Bilgiler

Instagram Şifre Yenileme 2023, Instagram Şifre Değiştirme Eski Şifremi Unuttum

Instagram şifre yenileme nasıl yapılır? Instagram şifre değiştirme eski şifremi unuttum. Instagram şifre değiştirme linki haberleri.

Instagram şifre yenileme, şifremi unuttum ne yapmalıyım sorusunu soranlar için asıl cevaptır. Instagram şifresi uzun süre oturum açılmadığı zaman unutulabiliyor. Telefon değiştirildiği zamanlarda da yeni telefondan Instagram’a giriş yapmak istenildiğinde şifre hatırlanmayabiliyor. Bu durumda Instagram şifre değiştirme linki kullanılarak bilgisayardan ve telefondan parola değiştirilebilir. Bazı durumlarda ise eşimize, sevgilimize Instagram şifremizi vermemiz gerekebiliyor. Daha sonrasında ise Instagram şifresi nasıl değiştirilir diye araştırılıyor. Bu durumda aşağıdaki başlıklarda anlatılan yöntemleri kullanarak Instagram şifre değiştirme eski şifremi unuttum sorununu çözebilirsiniz.

Android ve iPhone telefonlarda Instagram şifre değiştirme adımları için aşağıdaki başlıkları inceleyin. Böylece kısa sürede Instagram şifresi değiştirilebilir.

Instagram Şifre Yenileme

Instagram şifre yenileme linki kullanılarak şifrenizi birkaç dakika içerisinde değiştirebilirsiniz. Instagram şifrenizi hatırlıyorsanız ve yenisiyle değiştirmek istiyorsanız sırasıyla aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekir. Bu sayede şifrenizi yaklaşık bir dakika içerisinde değiştirmiş olursunuz.

 • Android ya da iOS cihazınızdan Instagram‘ı açın,
 • Sağ alt kısımda bulunan profil resminize tıklayın,
 • Sağ üst kısımdaki üç çizgiye tıklayın,
 • Adım adım Ayarlar > Güvenlik > Şifre adımlarını takip edin,
 • Kullandığınız şifrenizi bir defa, yeni şifrenizi de iki defa aynı olacak şekilde yazın,
 • Sağ üst kısımdaki kaydet seçeneğini kullanarak Instagram şifre yenileme işlemini tamamlayın.

Android ve iPhone telefonlardan hatırladığınız şifrenizi yenisiyle değiştirmek için yukarıdaki anlatımı uygulamanız gerekir. Ayrıca isterseniz yukarıdaki görselde belirtmiş olduğumuz menüleri takip ederek şifre değiştirme işlemini daha rahat yapabilirsiniz.

Instagram Şifre Değiştirme Linki

Instagram Şifre Değiştirme Eski Şifremi Unuttum

Instagram şifre değiştirme linki kullanılarak şifre değiştirmek isteyenler için şifre yenileme bağlantısını aşağıda verdik. Bu bağlantıyı ziyaret ederek hatırlamadığınız şifrenizi kısa sürede değiştirebilirsiniz. Gelen şifre değiştirme bağlantısı ya da kodunu kullanıp yenileme ekranında yeni bir şifre belirleyeybilirsiniz.

Yukarıdaki bağlantıyı ziyaret ederek Instagram şifre resetleme ekranına girin.

Buradan kullanıcı adınızı, cep telefonu numaranızı ya da mail adresinizi yazarak şifre sıfırlama bağlantısı gönderin.

Gelen bağlantıdaki adımları takip ederek şifre değiştirme işlemini gerçekleştirin.

Daha sonrasında Instagram’a giriş yapacağınız zaman kullanıcı adınız ve yeni şifrenizi kullanarak giriş yapabilirsiniz.

Instagram Şifre Değiştirme Eski Şifremi Unuttum

Instagram şifre değiştirme eski şifremi unuttum diyorsanız panik yapmanıza gerek yok. iPhone ya da Android işletim sistemine sahip telefonunuzdan Instagram uygulamasına giriş yaparak birkaç dokunuşla şifre değiştirmek mümkün. Yapmanız gerekenler;

 1. Telefonunuzdan Instagram uygulamasına giriş yapın,
 2. ‘’Giriş yapmak için yardım al’’ seçeneği ile karşılaşacaksınız buna tıklayın,
 3. Hesabınızın kullanıcı adı, e-posta ya da telefon numarasını girin ardından ‘’ileri’’ seçeneği ile devam edin,
 4. Telefon numaranızı yazarsanız SMS olarak bağlantı, e-postanızı yazarsanız mail olarak bir bağlantı gelir,
 5. Gelen bağlantıya tıklayarak şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Telefona Instagram Şifre Değiştirme Linki Gelmiyor

Telefona Instagram Şifre Değiştirme Linki Gelmiyor

Telefona Instagram şifre değiştirme linki gelmiyor hatası da sık rastlanan hatalardan biridir. Ancak bunun nedeni genelde hesabınız ile cep telefonu numaranızı ilişkilendirmemiş oluşunuzdur. Yani daha öncesinde telefon numaranızı Instagram‘a bağlamadığınızdan dolayı şifre değiştirme linki telefona gelmez.

 • Bu durumda Instagram hesabının bağlı olduğu mail adresini yazarak şifre değiştirme linkini mailinize gönderebilirsiniz.

Instagram Parola Sıfırlama

Instagram Parola Sıfırlama

Instagram parola sıfırlama adımlarını bilmeyenler yukarıdaki anlatımı uygulayarak şifrelerini birkaç dakika içerisinde değiştirebilirler. Görsel ve yazılı anlatımlara bakarak Instagram şifre yenileme adımlarını siz de öğrenebilirsiniz. Unuttuğunuz ya da mevcut şifrenizin güvenli olmadığını düşünüyorsanız şifrenizi değiştirin.

Haberimizde Instagram Şifre Yenileme 2023 Instagram Şifre Değiştirme Eski Şifremi Unuttum ile alakalı merak edilen bütün soruları yanıtladık. Bilgisayardan, telefondan ya da tabletten bu adımları uygulayarak şifre değiştirmek oldukça kolay.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu