Teknoloji

İsimden Numara Sorgulama Ücretsiz 2023

Birinin telefon numarasına ihtiyacınız varsa bunu bulmak oldukça kolaydır. Hemen isimden numara sorgulama yöntemini nasıl kullanılır birlikte inceleyelim.

İsimden numara sorgulama ve bulma, telefon numarası bulma ücretsiz yöntemleri. Sizin için bu konu hakkında detaylı araştırmalar yaptık ve bu makalemizde Türkiye’de bulunan operatörlerin isimden numara sorgulama servisi hizmetleri hakkında bilgileri burada listeledik. Bu sayede İsim ve Soyisimden numara sorgulayabileceğiniz yöntemlere rahat ve kolayca öğrenebilirsiniz.

Bulunduğumuz yüzyılda herkesin bir cep telefonu vardır. Teknolojinin gelişimiyle beraber çeşitli mobil uygulamalar olsun ve günlük iletişim ihtiyacımızı bu cihazlardan gerçekleştiriyoruz. Evde, işte, bir şeylerle meşgulken yada dinlenirken hatta uyurken telefonlarımız hep elimizin altındadır.

Bazen bir akrabamızın bazen de arkadaşımızın numarasına acil ihtiyaç duyabiliyoruz. Bilinmeyen numaraları sorgulama yöntemleri çoğu insan tarafından bilinmediği için Telefon numarası bulma çok zor bir işlemmiş gibi görünüyor. İsimden telefon numarası sorgulama işlemi için, sorgulama yapacağınız kişinin adını soyadını ve yaşadığı şehir bilgilerini bilmeniz yeterlidir. Bu bilgilere sahipseniz isimden numara sorgulama işlemini rahatça yaparak ulaşmak istediğiniz kişilerin telefon numarasını rehberinize kayıt edebilirsiniz. Nasıl mı? hadi başlıklara bakalım…

İsimden Numara Bulma

İsimden numara bulma ve isimden numara sorgulama için birden fazla yöntem vardır. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom isimden numara bulmak için ücretsiz bir şekilde hizmet alabiliyorsunuz. Örneğin kendi adınıza aktif olan sim kartları sorgulamak için kullandığınız Operatörü arayıp adıma kayıtlı aktif telefon numaralarını öğrenebilir miyim şeklinde sormanız yeterlidir. İsimden telefon numarası bulma yolları;

 • GSM Operatörü aracılığıyla
 • Yasal yollar ile
 • Whatsapp ve Telegram gibi uygulamaları kullanarak
 • Bilinmeyen numaralar ve kim aramış servisi vasıtasıyla
 • İnternet siteleri ve sosyal medya hesaplarını kullanarak

Yukarıdaki yöntemleri kullanarak isimden numara ücretsiz bulabilirsiniz.

İsimden Numara Sorgulama Bilinmeyen Numaralar Servisi

Numaradan isim sorgulama için mobil hat kullanıyorsanız, bilinmeyen numara servisini kullanabilirsiniz. Ülkemizde bulunan 3 operatörün de bilinmeyen numaralar servisi bulunmaktadır. İsimden numara bulmak için Turkcell 11832, Vodafone 11842 ve Türk Telekom 11811 numaraları aranarak İsim Soyisim ve il bilgisi verip numarasını sorgulayabilirsiniz.

 • Dilerseniz telefonunuzun arama kısmına *100# yazıp arama tuşuna dokunarak bilinmeyen numaralar servisine ulaşabilirsiniz.

Üzerime Kayıtlı Hatları Nasıl Öğrenebilirim

Üzerime kayıtlı telefon numaralarını nasıl öğrenebilirim? Turkcell Vodafone yada Türk Telekom Gsm operatörlerinde üzerinize kaç adet hat kayıtlı, kayıtlı olan hatların numarası nedir sorgulayabilirsiniz. Bunu sadece hattın yasal sahibi yapabilir. Yapmanız gerekenler;

 • Hangi operatördeki hatlarınızı sorgulayacaksanız o operatörün Müşteri Hizmetlerini arayın,
 • Üzerime kayıtlı telefon numaralarını sorgulamak istiyorum dediğinizde,
 • Müşteri temsilcisi güvenlik teyidi yaptıktan sonra numaralarınız ile ilgili bilgiler verecektir.

İsterseniz E-Devletten üzerinize kayıtlı telefon numaralarını kontrol edebilirsiniz.

İsimden Numara Sorgulama

İsimden numara sorgulama işlemi her bir operatör için farklıdır. Hangi operatörü kullanıyorsanız o operatörün yöntemini kullanarak sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulama servisini aramanız halinde dakika bazlı olarak ücretlendirilirsiniz. Her bir operatörün sorgulama servisi ücreti farklıdır.

 • Sorgulama yapacaklar, hangi operatörü kullanıyorsa, o operatörün numara sorgulama servisini aramalıdır.

İsimden Numara Sorgulama Hizmeti Veren Operatörler

 • Turkcell
 • Vodafone
 • Türk Telekom
 • Bimcell
 • Teknosacell

Not: Numarasını sorgulayacağınız kişi, kendi telefon no sorgulamalara kapattıysa, sorgulama işlemini yapamazsınız.

Turkcell İsimden Numara Bulma

Turkcell isimden numara bulma, için farklı bir kanaldan hizmet veriliyor. Turkcell gsm operatörü sadece Turkcell müşterilerinin isimden numara sorgulama işlemini yapmaktadır. Turkcell’in kendine ait numara sorgulama servisi olan 118 32 numarası aranmalıdır.

118 32 numarası arandığında Turkcell aboneleri ücretli bir şekilde Ad Soyaddan numara sorgulama yapabilir. Bu servisin ücreti dakika bazlıdır. Turkcell’de isimden numara sorgulama servisinin arama dakikası 1,6 TL olarak ücretlendirilir. Turkcell operatörünün vermiş olduğu hizmette, sorgulama yapacağınız kişinin numara sorgulamasının dışarıya açık olması gerekir. Kişinin numarası sorgulatmaya dışarıya açık olmaması durumunda, numarayı öğrenemezsiniz.

Benzer Konular: Turkcell Faturasız Paketler

Vodafone İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vodafone isimden telefon numarası sorgulama, bu hizmeti kendi müşterilerine vermektedir. Kendi abonelerine verdiği bu hizmet sayesinde Vodafone müşterileri İsim Soyisim bilgileri vererek tel no öğrenebilirler. Ancak bu hizmet ücretlidir. Vodafone abonesi olduğunu düşündüğünüz kişinin numarasını isim ve soy isim bilgisi ile sorgulamak isteyenler bu servisi kullanabilirler. Sorgulayacağınız kişinin telefon numarasının Vodafone’da kayıtlı olduğundan eminseniz buradan öğrenebilirsiniz.

Vodafone’un 118 42 numarasını arayıp müşteri temsilcisine telefonunu bulmak istediğiniz kişinin isim ve soy isim bilgilerini vererek telefon numarasını kontrol ettirebilirsiniz. Vodafone’da 118 42 numaralı hattı aramanız halinde konuşma ücretlendirilirsiniz. Vodafone’un isimden numara sorgulama servisi ücreti dakikası 1,25 TL olarak ücretlendirilir.

Türk Telekom İsimden Telefon Numarası Bulma

Türk Telekom eski iletişim markalarından biridir. Çeşitli hizmetleri müşterilerinin hizmetine sunan Türk Telekom isimden numara sorgulama gibi işlemler yapmamıza da olanak sağlıyor. İsmini ve soyadı bilinen bir kişinin telefon numarasını sorgulamak mümkündür. Oldukça kullanışlı ve kolay bir hizmettir.

Türk Telekom uygulamalarından biri olan “Beyaz Sayfalar” uygulaması kullanılarak ismini bildiğiniz bir kişinin telefon numarasını rahatça bulabilirsiniz. Numarası bulunmak istenen kişinin adını, soyadını, yaşadığı ile ve ilçe gibi bilgilere sahip olmanız gerekir. Böylece uygulamadaki gerekli alanları doldurarak numara sorgulaması yapılabilmektedir. 11811 servisi ve beyaz sayfalar uygulaması ile Türk Telekom isimden numara sorgulaması yapılabilir.

Lakin bilinmesi gereken ayrıntılar vardır. Bu ayrıntılar ise, telefon numarasını bulmak istediğiniz kişinin hat ayarlarında sorgulanmaya açık olması gerekir. Şayet telefon numarasına ulaşmak istediğiniz kişinin hattı sorgulanmaya açık durumda değilse, bilgileri doğru dahi girseniz ulaşamazsınız. Üstelik Türk Telekom’un Beyaz Sayfalar uygulaması ücretsizdir.

E-Devlet İsimden Numara Sorgulama

Önceden Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)’nın sunmuş olduğu numara sorgulama, 2017 senesinden sonra E-Devlet üzerinden yapılmaya başlanmıştır. Telefon numaraları ile ilgili sorgulama E-Devlet üzerinden de yapılabilmektedir. Telefon numarası sorgulamak için E-Devlet’e giriş yapmanız gerekir. E-Devlet hizmetine giriş yapıldıktan sonra sorgulama bölümüne “hat abonesi sorgulama” yazarak aratın. Bu sayede hem isimden sorgulama yaparak hem de kendinize ait numaraları bu platformdan sorgulayabilirsiniz.

11880 İsimden Telefon Numarası Sorgulama Servisi

İsimden Telefon numarası sorgulama denince akla ilk gelenlerden biri 118 80’dir. Nedeni ise döneminde verdiği TV ve internet reklamlarıdır. En çok kullanılan 11880 bilinmeyen numaralar servisinden sorgulama yapmak için Numarasını aradığınız kişinin ad ve soyadı gibi bilgilerine sahip olmalısınız. 11880 servisi ücretli bir servistir.

UpCall – Bilinmeyen Numara Servisi İsimden Numara Bulma

Turkcell hizmetlerinden biridir. Upcall isimden numara bulma servisi ile aylık 500 Tane isimden numara sorgulama işlemi yapılabilir. UpCall – Bilinmeyen Numara Servisi ile sorgulamanızı çok rahat yapabilirsiniz.

İsimden numara sorgulama uygulamasını android ve ios cihazlarınıza ücretsiz yükleyebilirsiniz. Upcall uygulamasını yükledikten sonra, sizi arayan kişileri Upcall uygulaması üzerinden çok rahat sorgulayabiliyorsunuz.

Sizi arayan kişinin numarası rehbere kayıtlı olmasa dahi arandığınızda kimin aradığını görürsünüz. Tanımadığınız bir numara sizi aradığında bu numaranın Upcall üzerinden kime ait olduğunu sorgulayabiliyorsunuz. Upcall uygulamasını telefonuna yüklemek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Android için: UpCall – Bilinmeyen Numara Servisi
iPhone için: Upcall Yükle

İsimden Numara Sorgulama Ücretsiz

İsimden numara sorgulama ve isimden numara bulma ücretsiz işlemini ücretsiz yapmak için mobil uygulama ve kim aramış servisini kullanabilirsiniz. Diğer hizmetler genelde ücretli olsa da Upcall ücretsizdir. İsimden numara sorgulama yapmak için uygulama arayanlar Turkcell UpCall telefonuna yükleyebilirler. Upcall uygulaması hem Google Play’de hem de App Store’da yüklenebilir. Yüklemek için yukarıdaki indirme bağlantıları da kullanılabilir.

Ücretsiz Numara Bulmak Nasıl Yapılır?

Ücretsiz bir şekilde numara sorgulama nasıl yapılır? Bir arkadaşınızın adını soyadını biliyorsunuz acil ulaşmanız gerekiyor ve telefon numarasını bilmiyor musunuz? Sosyal medya hesaplarından o kişiye ulaşmayı deneyebilirsiniz. Facebook Instagram gibi platformları kullanıp kişinin Ad ve Soyadını yazarak arayın. Aradığınız kişiye bu platformlardan mesaj gönderebilir yada sesli görüntülü aramalar da yapabilirsiniz.

Ücretsiz Telefon No Bulma

İsimden numara sorgulama, bir kişinin telefon numarasını bulmak için kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem, bir kişinin adı veya soyadı gibi bilgilerine göre telefon numarasını bulmaya yarar.

İsimden numara sorgulama yöntemleri, genellikle aşağıdaki şekillerde yapılır:

 • İnternet arama motorları: İnternet arama motorları, bir kişinin adı ve soyadı gibi bilgilerine göre telefon numarasını bulmaya yarayan bir yöntemdir. Bu yöntemde, bir internet arama motoruna bir kişinin adı ve soyadı gibi bilgilerini yazarak arama yapılır ve bu bilgilere göre arama sonuçları gösterilir. Bu arama sonuçları arasında, bir kişinin telefon numarası da bulunabilir.
 • Telefon rehberleri: Telefon rehberleri, bir kişinin adı ve soyadı gibi bilgilerine göre telefon numarasını bulmaya yarayan bir yöntemdir. Bu yöntemde, bir telefon rehberine bir kişinin adı ve soyadı gibi bilgilerini yazarak arama yapılır ve bu bilgilere göre arama sonuçları gösterilir. Bu arama sonuçları arasında, bir kişinin telefon numarası da bulunabilir.
 • İletişim uygulamaları: İletişim uygulamaları, bir kişinin adı ve soyadı gibi bilgilerine göre telefon numarasını bulmaya yarayan bir yöntemdir. Bu yöntemde, bir iletişim uygulamasına bir kişinin adı ve soyadı gibi bilgilerini yazarak arama yapılır ve bu bilgilere göre arama sonuçları gösterilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu