Haber

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama ESHOT 2024

İzmirim kart bakiye sorgulama internetten yapılabilmektedir. Eshot bakiye öğrenme sistemi kullanılarak kartınızdaki bakiyeyi çok hızlı bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Bu konumuzda sizin için eski adıyla kent kart olan izmir kartın kart bakiyesi sorgulama nasıl yapılır detaylı bir şekilde paylaştık.

İzmirim Kart Nedir?

izmirim kart bakiye sorgulama

İzmir şehrinde otobüs, metro, vapur, izban ve tramvay gibi araçlarda kullanılmaktadır. Bütün büyük şehirlerde olduğu gibi İzmirde de bu kart olmadan bu tür toplu taşıma araçları kullanmak mümkün değildir. Tabi ki tek kullanımlık kartlar alarak acil kullanımınızı karşılayabilirsiniz. Eski adı Kent Kart olan İzmirim kart şehirde yaşayan hemen hemen herkes tarafından kullanılmaktadır.

KentKart Kart Bakiye Sorgulama

İzmirim bakiye sorgulama, İzmir’de yaşayanların şehir -içinde toplu ulaşımı kullanırken sahip olmaları gereken kartın bakiyesini öğrenmeye yarar. İzmirli vatandaşlar bu sistemi kullanarak izmir kart bakiyelerini hemen öğrenebilirler. Cep telefonundan, tabletten ya da bilgisayardan kontrol etmek mümkündür. Ulaşım için kullanılan otobüs, metro, vapur, izban ve tramvay gibi araçlarda izmirim kart, eski adıyla kent kart kullanmak zorunludur. İzmirim kart’a şehir içinde hemen hemen her yerde bakiye yükleme yapılabilir. Bu kart ikiye ayrılmaktadır, tam ve öğrenci şeklinde. İzmir’de öğrenci ücreti 1,64 TL iken tam ücreti ise 3,56 TL’dir. İzmirim kart bakiye sorgulama cep telefonundan internet ile hemen yapılabilir.

Eshot Bakiye Sorgulama

Eshot Bakiye sorgulama sistemi sayesinde eski adıyla Kent Kart yeni ismiyle İzmirim kartınızın bakiyesini öğrenebilirsiniz. Kartınızda ne kadar para kaldığını sorgulamak için yapmanız gereken işlemler alt başlıkta detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Aşağıdaki adımları takip ederek Eshot bakiye sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Eshot kart bakiye sorgulama nasıl yapılır? sorunuzun cevabı alt başlıktadır.

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

İzmirim kart sorgulama işlemini aşağıda verdiğimiz adımları uygulayıp bir dakika içinde gerçekleştirebilirsin. Bu sistem sayesinde istediğiniz zaman istediğiniz yerde bakiyenizi sorgulayabilirsiniz. İzmirim kart bakiye sorgulama için yapmanız gerekenler;

  • İzmirim kart sorgulama için İzmir Belediyesinin yapmış olduğu Eshot sitesine giriş yapmalısınız. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak giriş yapabilirsiniz.
  • İlk olarak https://www.eshot.gov.tr adresini kullanarak Eshot resmi web sitesine giriş yapmalısınız.
  • Site açıldıktan sonra izmirim kart bakiye sorgulama seçeneğine giriş yapın.
  • Gelecek olan ekrandaki kutucuklardan ilkine akıllı kart numaranızı, ikincisine ise ekranda görmüş olduğunuz kodu girmelisiniz.
  • Kutuları doğru ve eksiksiz doldurduktan sonra “Devam et” seçeneğine dokunun izmirim kartınızın içerisinde bulunan bakiyeyi yüklenecek olan ekrandan kontrol edebilirsiniz.
  • Yukarıdaki yöntemi kullanarak birden fazla izmirim kart bakiyesini sorgulayabilirsiniz.

İzmir Belediyesinin kurmuş olduğu bu sistem ile sadece bakiye sorgulama değil bakiye yükleme yapılabilir. Yine bu sistemi kullanarak banka kartı ya da kredi kartı yöntemi ile izmirim kart bakiye yükleme işlemi yapılabilir. Bu işlem için yine eshot internet sitesine giriş yapmalı, bu defa bakiye yükleme menüsüne giriş yapmalısınız.

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama Eshot Bakiye Öğrenme ile ilgili aklınıza takılanları yorum kısmından sorabilirsiniz.

İzmirim Kart TL Yükleme

İzmirim kart tl yükleme nasıl yapılır? sorusu da kart kullanıcıları tarafından sıklıkla merak edilen şeylerdendir. Eshot internet sitesi üzerinden sorgulama yapılabildiği gibi TL yükleme işlemi de gerçekleştirilmektedir. Ayrıca İzmir’de görevli yerlerde de İzmirim kart TL yükleme işlemi gerçekleştirilebilir.

İzmirim kart TL yükleme işlemi yapıldıktan sonra bakiyenizin yüklenip yüklenmediğini de yukarıdaki sorgulama adımlarını uygulayarak kontrol edebilirsiniz. Tekji güncel haber platformuna abone olmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu