Güncel Bilgiler

Kelebek Dövmesinin Anlamı Nedir? 2023

Kelebek dövmesinin anlamı, delibal kelebek dövmesi, Kadınlarda kelebek dövmesinin anlamı, Kelebek dövmesi modelleri ve anlamları nedir işte detaylar.

Dövme nedir özel iğneler ile deri altına özel renkli boyalar enjekte edilerek deri altına işlenen desenler yani estetik bir uygulama ve bir sanattır. Milattan önce ve eski zamanlarda dövme genelde işaretleme amacıyla kullanılsa da şu anda estetik amaçla kullanılmaktadır. Dövme sanatı Her geçen gün daha da gelişmektedir. Her dövmenin bir hikayesi bir anlamı vardır. Bunlar arasında en yaygın kullanılanlarından bir tanesi ise kelebek dövmesidir.  Genel olarak kadınların tercih ettiği kelebek dövmesinin Maneviyat güzellik ve sevgiye gibi birçok anlamı bulunmaktadır. 

Kelebek Dövmesi Anlamı

Kelebek dövmesinin anlamı

Kelebek dövmesi kadın, kelebek dövmesi yaptıran kişi kendisi için farklı bir anlam daha yükleyebilir. Genel olarak kelebek kabuğunu kıran yani kozadan çıkarak özgürlüklere uçan bir canlı olarak nitelendirilir. Kelebek herkese ilham veren bir yaşam süreci geçirir. Bu nedenle özellikle kadınlarda kelebek dövmesinin anlamı daha önemlidir. Öncelikle küçücük bir yumurta olarak yaşam döngüsüne başalar. Sonra yavaş yavaş büyüyerek bir tırtıl halini alır ve Tırtıl gerekli gücü topladıktan sonra bir kozaya girerek son kısım olan kelebek halini alır. Bu nedenle anlamı oldukça güçlü olan kelebek dövmesi yıllardır kullanılmaya ve tercih edilmeye devam etmektedir. Sabırla kendini geliştiren ve bu gelişimin meyvelerini toplayan kişiler bu dövmede kendi hayatlarını buldukları için yaptırmayı tercih ederler.

Kelebek dövmesi hayatta hangi zorluklar ile karşılaşırsanız karşılaşın pes etmeden çalışmaya devam ederseniz karşılığını alacaklarına inanların yaptırdığı çok sade ve anlamlı bir dövmedir. Kelebek dövmesinin hayattaki tüm zorlukların bir gün biteceği ve güzelliklerinde bir gün son bulacağı gibi sembolize bir anlamı da vardır. Ama genel olarak kabuğunu kırma ve başarma anlamında kullanılan bir dövmedir.

Kelebek Dövmesi Modelleri ve Anlamları

Kelebek dövmesinin anlamı

Kelebek dövmesi çok farklı anlamlar taşıdığı için eğer bir kelebek dövmesi yatırmak istiyorsanız kendiniz ile özleştirebileceğiniz bir çizim ve renk tonu bulmanız daha iyi olacaktır. Başkasından gördüğünüz bir model o kişinin hayatının bir parçası olduğundan sadece şekil olarak sizin vücudunuzda kalacaktır. Ama bir anlam yükleyebileceğiniz bir model seçerseniz o dövme ile bütünleşebilirsiniz. Yani ufak eklemeler ile o dövmeyi kişiselleştirebilirsiniz. Genel olarak yapılan kelebek dövmelerinde Ulysses türü kelebek sembolleri kullanılmaktadır. En çok tercih edilen kelebek dövmesi Ulysses türüdür. Monarch kelebeği bahar aylarında en çok gördüğümüz ve en popüler kelebek sembollerinden bir diğeridir. Yusufçuk dövme modeli hava ve su anlamlarına gelmektedir.

Vücudun birçok kısmına kelebek dövmesi yapılabilir. Genel olarak el ve ayak bileklerine ve omuza yapılabilir. Ayrıca bel sırt ve enseye de yapılmaktadır. Estetik olarak vücudunuzda istediğiniz bir yere yapabilirsiniz. Delibal kelebek dövmesi, Delibal filmindeki dövmede iki sevgili sağ ve sol ellerinin baş parmak kısmının devamına yarım kelebekler ile bir birini tamamlama anlamında dövme yatırır. Bu dövmede iki el yan yana geldiğinde kelebek tamamlanır. Bu iki kişinin bir birinin ruh eşi olduğunu simgeler. İki yalnız ruh bir birini tamamalar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu