Haber

Uyku Kaçıracak Gerçek 5 Korku Hikayeleri

Korku hikayeleri filmlere çokça konu olmuştur. Gerçek korku hikayesi ile arkadaşlarını korkutmak isteyen ve bu tür hikayeleri sevenler için yaşanmış korku hikayeleri.

Korku hikayeleri, yaşanmış korku hikayeleri. Gerçek korku hikayeleri arayanlar için haberimizde 5 farklı hikaye.

Korku hikayeleri kimi zaman gerçek kimi zaman da uydurma olabilir. Gerçek korku hikayeleri ile arkadaşlarını korkutmak isteyenlere özel hikayeler. Korku hikayeleri oku listemizde 4 hikaye sizi bekliyor.

Korku filmlerine dahi konu olan korku hikayelerini okumayı seviyor musunuz? Arkadaşlarınla beraberken veya tek başınıza korku filmleri izlemekten ve birbirinize korku hikayeleri anlatmayı seviyorsanız bu hikayeler tam size göre. Toplu ortamlarda hele ki gece oturulduğunda korku hikayeleri çokça anlatılır. Sizin de bir hikayeniz olsun. Okuduğunuzda arkadaşlarınızın tüylerini ürpertecek korku hikayelerinin tamamı gerçek hikayelerdir. Listemizde “BuzzFeed” kullananlar tarafından anlatılmış ve gerçek olduğu iddia edilen tüylerini diken diken edecek korku hikayeleri!

1. Bir Gece

Bir Gece Korku Hikayeleri

“Bir gece yarısı saat 2 civarında uyuyordum. Fakat bacağıma birinin yada bir şeyin dokunduğunu hissederek uyandım. Odada hiç kimse yoktu, ben de çok korkmama rağmen tekrar uyudum. Ertesi günün sabahı annem, büyükannemin dün gece 2’de vefat ettiğini bana söyledi. Hissettiğim o dokunuş, büyük annemin bana veda edişi diye düşündüm. Böyle düşünmek bana her zaman huzur veriyor.”

2. Kayıp Hemşire

Kayıp Hemşire Korku Hikayesi

“Ben 7 yaşındayken annemin çok yakın arkadaşı olan (hemşire) vefat etti. O gece annemin yatağında uyuya kaldım, fakat ters giden bir şeyler vardı uyandım. Uyanıp anneme döndüğümde, üzerine uzanmış bir kadın olduğunu fark ettim. Bu kadını hayatım boyunca hiç görmemiştim Bana bakarak, gülümsedi; daha sonra koridorda yürüyerek kayboldu. Bu olaydan bir süre sonra annem eve geldi ve iş arkadaşının fotoğrafını gördüm. Fotoğraftaki kadın, o gece annemin üzerine uzanmış vaziyette olan kadındı.”

3. Merdiven

Merdiven

“Evden ayrılıp işe başlayalı 2 ay olmuştu. Kuzenimle beraber kalıyordum fakat bir süre sonra o evden ayrılmak zorunda kalmıştım. Yeni bir ev arayışına girdim ve 2 gün sonra yeni eve taşındım. Taşındığım ev biraz eskiydi, muhtemelen ilk sahipleri çoktan vefat etmişlerdi. Eve yeni taşındığımdan pek bir eşyam yoktu ve ev sobalıydı. Soğuk havada yorganın altında uyumaya çalışırken, merdivenlerde birinin koştuğunu fark ettim. Fakat giriş kapısı ve evin kapısı tamamen kapalıydı ve birinin girmesi imkansızdı. Çünkü ev iki katlıydı, ikinci katta ben kalıyordum alt kat ise tamamen boştu.”

4. Asansör

Asansör

Doktor ameliyattan çıkarak, beşinci kattaki ofisine inmek için asansöre yöneldi. Hemen yanında bir hasta vardı. Asansör dokuzuncu kata gelip durdu ve asansörün kapısı açıldı. Asansör kapısının hemen önünde bir çocuk duruyordu.

‘Aşağı mı iniyor?’ diye soru sordu çocuk. Doktor, çocuğu dikkatlice süzdükten sonra cevap verdi:

-‘Hayır, yukarı çıkıyor.’ Sonra kapıları kapamak için düğmeye bastı ve asansörün kapıları kapandı. Yanındaki hasta, doktora meraklı gözlerle dönüp sordu:

-‘Neden çocuğun bizimle beraber asansöre binmesine izin vermediniz? Zaten aşağı iniyorduk.’ Doktor:

-‘O çocuk çoktan ölmüştü. Geçtiğimiz gün lösemi yüzünden hayatını kaybeden hastalardan biriydi.’

-‘Ölü olduğunu nerden anladın ki?’ diye sordu yanındaki hasta.

-‘Çocuğu inceleseydiniz fark ederdiniz, sol bileğindeki mavi bilekliği görmediniz mi? Ölen kişileri morga götürülmeleri için mavi bileklikle işaretlerler.’ diye söyledi doktor. 

-‘Yani benimki gibi mi?’ dedi hasta bilekliğini doktora göstererek. Bu hikayeyi çokça duymuşsunuzdur.

5. Stres Korku Hikayesi

stres korku hikayesi

“İşten, ailemden ve her şeyden çok bunaldığım bir dönemdi. Abim İstanbul’a gitmişti. Yalnız yaşıyordum, ev arkadaşımla tartışmıştım. Odama uyumaya gittikten bir kaç dakika sonra abimin bana bu televizyon bozuldu bir bak istersen maç başlayacak diye seslendiğini duydum. Odamın kapısını açtım ve salona geçip televizyonu tamir ettim, o esnada merdiven boşluğundan abimin arkadaşlarının sesi geliyordu. Yatağıma dönerken odamın kapısını açık bıraktım ve uzandım. Ardından doğrularak abime – Sen İstanbul’a gitmemiş miydin diye sordum, o esnada abimin gözlerinin simsiyah olduğunu ve merdiven boşluğundan gelen seslerin kapıyı tekmelediğini fark ettim. Ardından korkudan uyanmışım” Olay paranormal mi değil mi bilmiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu