Haber

Kuaförde Keratin Bakımı Fiyatı Ne Kadar? 2024

Kuaförde keratin bakımı fiyatı, Keratin bakımı nasıl yapılır, Keratin bakımı nasıl yapılır işte detaylı bilgiler.

Saça keratin yüklemesi fiyatı, Keratin bakımı son dönmede oldukça popüler olan bir bakım türü. Doğal ürünler ile yapıldığı için saçı besler ve yıpratmaz. Bu nedenle oldukça tercih edilen bir bakım türüdür. Tabi doğal olunca fiyatları biraz yüksek olabiliyor. Keratin bakım fiyatları 200 TL ile 2500 TL arasında değişe biliyor. Evde de keratin bakımı yapabilirsiniz ama bir profesyonelin elinden çıkmış gibi olmayacaktır.

Pürüzsüz, parlak saçların sırrı keratin tedavisinin sonunda yatmaktadır. Kabarmayı giderme işlemi her zamankinden daha popüler, ancak bunu karşılayabilir misiniz? Nasıl yapılır, ne kadar sürecek ve fiyatı ne kadar?

Keratin tedavisi, kıvırcık saçları pürüzsüzleştiren ve parlatan kimyasal bir işlemdir. Sonuçlar altı aya kadar sürebilir.  Keratin yün, tüy veya boynuzlardan elde edilebilir. Bazı şampuanlar ve saç kremleri keratin içerir, ancak genellikle bir profesyonel tarafından yapılan bir salon tedavisinden en büyük faydaları elde edersiniz. Güncel fiyat bilgisi için: Keratin bakımı fiyatı sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Keratin Bakımı Nedir?

Keratin saçlarda bulunan doğal bir protein türüdür. Saç dökülmesi ve buna benzer sorunlar yaşayan çoğu kişi saç bakımı için Keratin yöntemini tercih etmektedir. Daha çok uzun saçlara yapılan bir bakımdır. Kadınların kuaförde sıkça yaptırdığı keratin bakımı saçların daha hacimli ve dolgun olmasına da olanak sağlar.

Keratin Bakımı Fiyatı Keratin Bakımı Ne İşe Yarar?

Keratin bakımı ne işe yarar. Keratin saç bakımı fiyatı, keratin saçlarımızda doğal olarak bulunan ana proteindir. Saç sadece Keratin içermekle kalmaz, aynı zamanda büyük ölçüde keratinle ilişkili proteinlerden oluşur. Saçınızı korumak ve sağlıklı tutmak için harici koruyucu ve dahili yapısal protein görevi görür. Güneş, kirlilik veya kimyasallar gibi dış etkenlere maruz kalma veya yaşam tarzınızdaki değişiklikler nedeniyle saçta bulunan keratin tükenir. Bu kayıp, kuru, hasarlı ve mat saçlara yol açan şeydir.

Keratin tedavisi sırasında, keratin yapay olarak saça pürüzsüz, parlak ve kıvrımsız görünmesi için eklenir, böylece kadınlar ve erkekler arasında çok popüler hale gelir. Bu tür tedaviler, saçınızdaki keratin kaybı nedeniyle oluşan gözenekli noktaları doldurur. Bu aşırı gözenekli saçlar kabarmaya, dolaşmaya ve kırılmaya neden olur. Keratin tedavisi temel olarak kayıp proteini saç tellerinize geri koyarak saçı yeniden inşa etmektir.

Bu tedavi, birkaç ay sonra yavaş yavaş solan ipeksi pürüzsüz saçlarla sonuçlanır. Keratin tedavisi, düzleştirme/yeniden bağlama işleminden farklıdır. Saçlarınız ne tam düzleşecek, hacimsizleşecek, ne de köklerinizi kıvırcık, uçlarınızı dümdüz kılacaktır. Keratin bileşeni temel olarak süper güçlü bir derin saç kremi gibidir.

Tedavinin sonuçları da kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Esasen saçın hasar görmüş kısımlarını yeniden inşa ediyor. Parlak, daha az kıvırcık ve bakımı kolay saçlar, tedavi sonrası bekleyebileceğiniz bazı avantajlardır. Aşırı kıvırcık saçlı biri, daha az kıvırcık ve hafif düz buklelere sahip olabilir. Tedavinin etkileri herkes için farklı olacaktır.

Keratin Bakımı Yaptıktan Sonra Ne yapılmalı

Keratin bakımının temel kuralı en az üç gün sudan ve at kuyruğundan uzak durmaktır. Yeni düzleştirilmiş saçınızda kıvrılma riskini almak istemezsiniz. Tedavinizi mümkün olduğunca uzun süre sürdürmenin anahtarının saçınızı yıkadığınız günlerde sülfatsız bir şampuan kullanmak olduğunu söylüyor. Yine de saçınıza bakmak için ekstra çaba göstermeniz gerekecek.

Kuaförde Keratin Bakımı Fiyatı 2024

Kuaförde keratin bakımı fiyatından önce keratin bakımı nasıl yapılır;

  •  Saç yıkama (Şampuan ama saç kremi değil)
  • Tüm nemi gidermek için fön ile kurutun
  • Keratin solüsyonunun uygulanması
  • Saçın donması için bırakılır
  • Bir tur daha fön
  • Ardından solüsyonun sızdırmazlığını sağlamak için düzleştirici
  • Hepsi tamam!

Kuaförde keratin bakımı fiyatı 2020 fiyatları daha uygunken şuanda biraz daha yüksek. Keratin bakımının temel kuralı en az üç gün sudan ve at kuyruğundan uzak durmaktır. Yeni düzleştirilmiş saçınızda kıvrılma riskini almak istemezsiniz. Tedavinizi mümkün olduğunca uzun süre sürdürmenin anahtarının saçınızı yıkadığınız günlerde sülfatsız bir şampuan kullanmak olduğunu söylüyor.

Keratin bakım fiyatı, Kuaförde keratin bakımı fiyatı olarak her sene güncellene biliri evde yapmak için setler satılmakta bu setler ile evde keratin bakımı sizde yapabilirsin. Tabi bir kuafördeki kadar profesyonel olmayacaktır. Saç keratin bakımı fiyat için saç tedavisinin maliyeti saçın uzunluğuna, dokusuna ve kalınlığına bağlıdır. Ayrıca farklı salonlarda tedavi için hangi marka ve ürünün kullanılacağına göre değişir. Fiyat aralığı ise 500 TL ile 3500 TL arasında değişmekte ortalama olarak 700 TL olarak çoğu ilde uygulanıyor tabi gideceğiniz güzellik merkezine göre de fiyat üzerinde değişiklik olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu