Haber

Lezbiyen Dizileri 2022 Netflix Filmleri

Lezbiyen dizileri 2022, Netflix'te izleyebileceğiniz lezbıyen diziler hakkında bilgiler. Dizi listesi arayanlar için lezbiyen filmleri ve dizileri hakkında bilgiler verdik.

Netflix Lezbiyen dizileri, son yıllarda netflix platformunda olduğu gibi yabancı kanallardaki çeşitli dizilerde de bu konu işlenmektedir. Ülkemizde bu konuda önerilecek herhangi bir Türk yapımı dizi yoktur. Fakat Netflix kullanıcıları bu tür dizilere de ulaşarak izleyebiliyorlar. Ayrıca lezbiyen dizileri kadar Netflix lezbiyen filmleri de oldukça ilgi görüyor. Meraklısı için keyifle seyredebileceği dizileri burada listeledik.

Bu dizilere Netflix’ten ulaşabilirsiniz. Lezbiyen kelime anlamı olarak, hemcinslerine karşı cinsel yada duygusal çekim hisseden kadın olarak tanımlanmaktadır. LGBTİQ+ isimli topluluğun bireyleridirler. Bu kısaltmanın tam açılımı (Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Transeksüel, İnterseksüel ve Queer) şeklindedir. Dizilere geçecek olursak;

Lezbiyen Dizileri Netflix 2022 Film Listesi

1. The Feels

The Feels adlı yapımın senaristi ve yönetmeni Jenée LaMarque’dir. 2017 Netflix yapımı bir filmdir. Andi ve Lu’nun yaklaşmakta olan nikahını kutlayan, lezbiyen bir bekârlığa veda gezisine çıkan arkadaşlar hakkında doğaçlama yazılmış bir komedi türü yapımdır. Film ile ilgili detayları fragmanlardan yada filmi izleyerek daha iyi anlayabilirsiniz.

IMDbGoogle Beğeni Oranı
5,1%73

2. Duck Butter

Duck Butter, Arteta ve Alia Shawkat’ın senaryosunu yazdığı Miguel Arteta’nın yönettiği 2018 Amerikan deneysel komedi filmidir. Shawkat, Laia Costa, Mae Whitman, Hong Chau ve Kate Berlant’ı canlandırmaktadır. Dünya prömiyerini 20 Nisan 2018’deki Tribeca Film Festivali’nde gerçekleştirmiştir.

3. The Half Of It (Bir Bilsen)

The Half Of It

The Half of It, Alice Wu tarafından yazılıp yönetilen 2020 Amerikan komedi-drama filmi. Başrollerde Leah Lewis, Daniel Diemer ve Alexxis Lemire ile Enrique Murciano, Wolfgang Novogratz, Catherine Curtin, Becky Ann Baker ve Collin Chou yardımcı rollerde yer almaktadır. Eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir dizidir.

4. Feel Good (İyi Hissetmek)

Feel Good

Feel Good, Mae Martin ve Joe Hampson tarafından yapılmış bir İngiliz komedi-drama televizyon programı. Mae Martin’in kendilerinin ve Charlotte Ritchie’nin Mae’nin kız arkadaşı George’u oynadığı yarı otobiyografik romantik komedi filmidir.

5. Orange is The New Black

Son zamanların belki de en popüler Netflix lezbiyen temalı dizilerinden biridir. Komedisi ile insanları güldürebilen bu dizi Orange Is the New Black, Jenji Kohan dizisidir ve ilk olarak 11 Temmuz 2013’te Netflix’te yayınlanan Amerikan komedi-drama dizisi olarak akıllara kazınmıştır.

6. Circumstance – Koşul

Sundance Film Festivalinde ‘Audience Award’ ödülüne layık gösterilmiş olan bu lezbiyen filmde, 16 yaşlarında ve hayatının başlangıö döneminde olan 2 genç kızın arasında oluşan gizemli ilişkiyi ele almaktadır. Kızlardan birisinin abisi, ilişkiyi öğrenir ve beraberinde olaya bakış açısı sonucunda karşılaştıkları durumlar oldukça sürükleyicidir.

7. Wynonna Earp

Wynonna Earp lezbiyen dizileri

Wynonna Earp, fantastik dizi kategorisinde yer almaktadır Çeşitli doğaüstü varlıklarla dolu bir korku filmidir. Ancak başrollerden ikisi, Waverly Earp ve Şerif Nicole Haught arasında uzun süreli bir ilişki yaşanmaktadır. Dizi hem size çeşitli gerilim, aksiyon sahneleri yaşatacak. Hem de romantik anlara şahit olacaksınız.

Daha fazla Netflix dizi önerileri bu başlık altında güncellenecektir.

8. Grace and Frankie

Grace and Frankie - lezbiyen dizileri

Grace and Frankie, Marta Kauffman ve Howard J. Morris tarafından Netflix için yapılmış bir Amerikan komedi dizi filmidir. %94 oranında kullanıcı bu TV dizisini beğenmiştir. 6 Sezon oynamış bir dizidir. Emmy adaylığı bulunan dizide, mülayim Grace ve eksantrik Frankie, kocaları birbirine aşık olup terk edilince, birbirlerine yakınlaşırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu