Güncel Bilgiler

Lotus Çiçeği Dövmesi Anlamı Nedir? 2023

Lotus çiçeği dövmesi anlamı nedir, lotus dövme, lotus dövmesi anlamı, unalome anlamı nedir, lotus dövme anlamı nedir işte detaylar.

Dövme İnsan derisi üzerine yapılan işaret ve desenlerin genel adı olsa da anlam bakımından çok daha derindir.  dövmenin tarihi M. Ö 2000 Yıllara dayanmaktadır.

Dövmeler insanlar için kendini ifade etme şeklidir. Dövme sadece bir resim veya şekil değil bir yaşam biçimi ve sanattır. Her dövme bir sanat eseri olarak kabul edilir. Çok farklı şekillerde dövmeler vardır.

Bunlar Hayvan, insan, çiçek, tarih, yazı gibi birçok dövme şekli vardır. Son zamanlarda en çok kullanılan dövmelerden birde çiçek dövmeleridir. Dövmede her şekil kendine göre bir anlam ve duygu taşır.

Aynı şekilde çiçek dövmelerinde de her çiçek kendine göre farklı bir anlam taşımaktadır. Aynı şekilde çiçek dövmesi de dostluk sevgi ve aşkı ifade ettiği gibi her insan için farklı bir anlamı ve hatırlattığı anılar da vardır. 

Lotus Dövme Anlamı

Lotus çiçeği dövmesi

Lotus dövme anlamı, Aynı şekilde çiçek renklerinin de farklı anlamları vardır. Her çiçek ve her renk kendi içinde temsil ettiği şeyler farklıdır. Çiçek dövmeleri arasında son dönemlerde en çok yapılan dövme ise lotus çiçeği dövmesidir.

Genel olarak kadınların tercih ettiği bir döveme olmasından ötürü anlamı da merak edilmektedir. Anlam bakımından lotus çiçeği mutluluk Saflık ve gerçek sevgiyi temsil ettiği gibi iyiliği de simgelemektedir. Ayrıca Lotus çiçeğinin her rengi farklı bir şeyi temsil eder. Yani lotus çiçeği renginin de farklı anlamları bulunmaktadır.

Renklere Göre Lotus Çiçeği Dövmesi Anlamı

Renklere göre lotus çiçeği dövmesi anlamı, Her rengin kendine göre temsil ettiği bir anlam vardır. Lotus çiçeği için renklere göre anlamları Mavi Lotus çiçeği dövmesi anlamı yeniden doğuşu ve bilgelik anlamına gelmektedir. Beyaz Lotus çiçeği dövmesi anlamı saflığı temizliği ve sevgiyi temsil eder, Pembe lotus çiçeği dövmesi anlamı aydınlanmayı temsil eder.

Mor Lotus çiçeği dövmesi anlamı asilliği temsil eder. Kırmızı Lotus çiçeği dövmesi anlamı aşk tutku ve merhameti temsil eder. Ayrıca Unalome anlamı unalome sembolü şeklinde lotus dövmesi aydınlanmaya ulaşan yol olarak tasvir edilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu