Haber

Marvel Karakterleri ve Kahramanların Güç Sıralaması 2023

Marvel karakterleri, Sıra dışı özellikleri ve kişisel özellikleri ile Marvel karakterleri hangi özelliklere sahipler? En güçlü Marvel karakteri hangisidir, Marvel kahramanları hakkında genel bilgiler.

Marvel Sinematik Evreni‘nde bulunan ve Avengers karakterlerini ortaya çıkaran süper kahramanlar, popüler kültürün de sayesinde hayatımızda yer almayı başardı. Bu karakterlere dünya genelinde hayranlık duyulmakta. Marvel karakterleri için hazırlanan tanıtım ile bütün karakterlerin az çok ne olduğunu ve güçlerini öğreneceksiniz.

Marvel Karakterleri ve Kahramanları

“Marvel’da kaç karakter var?” ve “Marvel karakterlerinin özel güçleri nelerdir?” Kurgusal dünyadaki bu karakterlerin güçleri ve özellikleri hakkında bilinmeyenler.

1. Iron Man (Demir Adam)

marvel karakterleri iron man

Marvel ile ilgili bir liste yapılacaksa tabi ki ilk sırada Iron Man yani Tony Stark olmalı. Hatırlayacağınız gibi yenilmezlerin son filminde dünya ve diğer insanlar için kendini feda etmişti. İron Man, Marvel’ın 1903 yılının Mart ayında piyasaya çıktı Demir Adam’ımız. Ancak Marvel karakterleri arasında en çok dikkat çeken ve sevilen o oldu, gerçek adı ise Tony Stark.

Silah tüccarı olan bu karakterimiz bir gün saldırıya uğruyor ve göğsüne bir şarapnel saplanıyor. Ardından tutsak olarak alınan Tony tutsak olduğu mağarada kendine özel bir zırh geliştiriyor. Daha sonrasında eve dönen Tony silah üretimini sonlandırıp insanlığın yararına olacak işler yapmaya özen gösteriyor.

Genelde zengin, umursamaz, havalı bir karakter olarak filmde tanıtılsa da o pamuk gibi bir karakterdir. İnsanlığın zarar görmemesi için elinden geleni yapmıştır. Diğer süper kahramanların kendilerine özel güçleri olsa da hepsi Thanos’un önünde titreyip adeta dayak yerken Tony uzun bir kavgaya tutuşmuştur. Hatta şunu da söyleyebiliriz, sonsuzluk taşları olmasa Tony Thanos’u yenebilirdi.

2. Captain America (Kaptan Amerika)

Captain America

Yenilmezler takımının kaptanı olan Steve Rogers ‘dır. Marvel karakterleri arasında yer alan Kaptan en güçlü karakterler arasındadır. Tony Stark’ın babasının geliştirdiği serum sayesinde oldukça büyük bir güce kavuşmuştur. Steve Rogers çelimsiz bir asker rolündeyken bu serum ile yenilmez asker olur. Hikayesi de böyle başlar. Tony ile zaman zaman ters düşmesi sonucunda nefret ettiğimiz bir karakter de diyebiliriz. Ama o da iyi tarafta.

Steve Rogers Kaptan Amerika olarak Amerika’yı temsil etmektedir. Film de Amerikan yapımı olduğuna göre en güçlü karakterlerden biri olması da oldukça doğal.

3.  Thor

thor

Marvel karakterleri arasında en güçlü karakter sıralamasında ilk 2 karakter arasındadır. Odin’in oğlu olan Thor, kardeşi Loki’nin türlü oyunları sonucu dünya gezegeni ile tanışır. Araştırmacı bir kadına aşık olur ve dünya macerası da böyle başlar. Dünyadaki ilk kavgasını ise Iron Man ile yapar. Iron Man Thor’un bir tehdit olduğunu düşünür fakat daha sonrasında ise aynı takımda yer alırlar.

Thor güç bakımından o anki sinirine bağlı olarak güçlenir. Son filmde ise gözlerinin mavi renk alıp etrafa şimşekler savurması da oldukça havalıydı.

4. Captain Marvel

Captain Marvel

Vatan millet sevdalısı olan Carol Danvers, NASA’nın Güvenlik direktörü olarak görev yapmaktadır. Bu görevde kaza geçirip süper kahraman olmuştur. Amerikada kaza geçiren herkes süper kahraman oluyor galiba dediğinizi duyar gibiyiz.

Gelişmiş bir teknolojiye sahip olan Kree uzaylı ırkından gelen Captain Mar-Vell kod adlı süper kahraman dünyaya indiğinde Carol ile tanışır. Captain ve Kree’nin geldiği uçak uzaylılarca saldırıya uğradıktan sonra dünyamıza düşer. Sonrasında Psyche Magnetron adlı kozmik enerji depolayan cihaz patlar tüm güç Carol Danvers’in güçlenmesini sağlar. Bu karakteri en son Thanos’un gemisinin içinden geçerken gördük.

5. Scarlet Witch (Kızıl Cadı)

Scarlet Witch

Marvel süper kahramanlar arasında en güçlü karakterlerden biri olsa da bu pek gösterilmiyor. Çizgi romana göre Scarlet Witch karakterini düşündüğümüzde Marvel evreninin en güçlü iyi karakterlerinden biridir. Fakat sinema filmlerinde daha çok seyircilere yönelik senaryo yazılır ve karakterler ön planda tutulur. Bu nedenle Scarlet Witch karakterinin tam gücü halen bize Yenilmezler filminde gösterilmedi.

Fakat son Yenilmezler filminde Thanos’u çokça hırpaladığı sahne gözlerimizde tekrar canlanıyor. Scarlet Witch kendine özel filmiyle de seyircilerinin karşısına çıkmıştır. Tüm Marvel karakterlerini bütün Yenilmezler ve Marvel filmini izleyen yazarlarımız tarafından burada anlattık. Her hafta bu listeye yeni iki karakter eklenecek. Bu içerik Genel kategorimizde yayınlanacaktır.

Fakat bir seyirci olarak bizim görüşümüz en güçlü kahramanın Iron Man olduğu. Çünkü o normal bir vatandaş olmasına rağmen kendini bütün dünya için feda ediyor. Diğer kahramanların güç bakımından özel yetenekleri olsa dahi, Demir Adam sadece bir zırh içerisinde olan sıradan bir insandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu