Güncel Bilgiler

Netflix Anime Önerileri 2023 Netflix Anime Dizileri

Netflix anime önerileri 2023, Netflix anime dizileri, Netflix anime filmleri, Netflix en iyi animeler hangileri işte detaylar.

Netflix anime dizileri, en büyük dijital yayın yapan platform olan Netflix bünyesinde birçok film ve diziyi kattığı gibi birçok film ve dizinin de yapımcılığını üstlenen Türkiye’deki ve Dünyadaki en büyük yayın platformudur. Özellikle pandemi sürecinde ismini çokça duyuran Netflix birçok Türk dizi ve filmi de kendi platformunda yayına sokmuştur. Netflix üzerinden yerli yabancı dizi, film, çizgi film, anime ve belgesel gibi birçok içerik bulmak mümkün. Türkiye’de pek kıymeti bilinmese de Netflix içerisinde birçok anime filmi de bulunmaktadır. Anime kelimesi Japonlara özgü ve Japonlara has çizim ve hikâyelendirme ile mangaları ekrana yansıtmak diyebiliriz. Animelerin dünya genelinde çok fazla fanı ve takipçisi bulunmaktadır. Animeler’in izlenmesinde herhangi bir üst yaş olmadığından tüm yaş guruplarından izleyicilerin merakla takip ettiği animeler bulunmaktadır.

Netflix Anime Dizileri 2023

Netflix anime dizileri 2023, Animler kendi içerisinde birçok alt dala yani türe ayrılmaktadır. Anime dizi, Aksiyon animeleri, büyü animeleri, bilimkurgu animeleri, dram animeleri, dövüş animeleri, ecchi animeler, gerilim animeleri, korku animeleri gibi birçok türü bulunmaktadır. Anime sevgisinin ve izleyici kitlesinin çok fazla olduğunu gören Netflix anime sektöründen birçok animenin yayın haklarını alarak kendi platformunda yayınlamaya başladır. Farklı türlerde anime dizi ve filmlerini bünyesine katan Netflix anime sektöründe de söz sahibi olma yolunda hızla ilerliyor. Netflix ayrıca en iyi animasyon dizilerini de kendi bünyesine katmış ve yayınlamaktadır. Netflix anime önerileri olarak Netflix en iyi animeler olarak sıralayacak olursak;

One Punch Man

Netflix Anime Önerileri - Netflix Anime Dizileri
Netflix Anime Önerileri – Netflix Anime Dizileri

Netflix animeleri arasında belki de en eğlenerek izleyeceğiniz anime olabilir. Komedi dövüş animeleri arasında yer alan anime mangadan animeye geçirilen oldukça eğlenceli bir anime dizidir. Konusu olarak Süper kahramanlar ile dolu bir dünyada bulunan kahramanımız sır eğlencesine süper kahraman olmaya karar verir ve dünyanın en güçlü süper kahramanı olur. Ama süper kahramanlığı bir meslek olarak hiç sevmediğinden bu gücü kimseye göstermek için çabalamaz. Birçok suçlu ve kötü adam tarafından şehirlere ve dünyaya bir çok saldırı yapılır ve bu saldırıları kahramanız bir şekilde durdurur. Anime kahramanınızın komik hikayesini anlatan oldukça eğlenceli bir Netflix animesidir.

İblis Keser – Kimetsu no Yaiba

Netflix Anime Önerileri - Netflix Anime Dizileri
Netflix Anime Önerileri – Netflix Anime Dizileri

Kimetsu no Yaiba tüm dünyayı kasıp kavuran en çok izlenen ve mangası en çok satan anime olma özelliğini taşıyor. Netflix anime listesinde ismi İblis Keser olarak geçen animenin tam adı Kimetsu no Yaiba dır. Konusu olarak Tanjiro kasabaya kömür satmaya gittiğinde tüm ailesi iblislerin bir saldırısı sonrası katledilir ve kız kardeşi iblise dönüşür. Kız kardeşi Nezuko’yu kurtarmak için iblis avcısı olarak iblislerin başını yakalamaya karar veren Tanjironun eğitimi ve arkadaşları ile başında geçenleri anlatan hem komik hem dram içeren oldukça eğlenceli bir animedir. Bir oturuşta bitirebileceğiniz kadar akıcı bir konusu olan anime Netflix en iyi animeleri arasında yer alıyor.

My Hero Academia

Netflix Anime Önerileri – Netflix Anime Dizileri

Doğan tüm çocukların bir yeteneğinin bulunduğu bir dünyada Kahramanımız olan Midoriya Izuku herhangi bir yeteneği olmadan doğan ender çocuklardandır. Herhangi bir yeteneği olmamasına rağmen oldukça cesaretli olan Midoriya bir olayda arkadaşını kurtarmak için yine gözü kara bir şekilde kötü adama saldırınca Efsane kahraman olan All Might dikkatini çeker. Gücünün son zamanlarında bulunan All Might kendi gücünü devrede bileceği bir öğrenci aramaktadır. Kendine öğrenci olarak cesaretinden ve iyi kalbinden kaynaklı Midoriya seçer ve ona gücünü verir. Midoriya bu süreçte yaşadıkları ve kahramanlık akademisine kabulünü konu alan anime oldukça eğlenceli Netflix anime filmleri arasındadır.

Kuroko’nun Basketbolu – Kuroko No Basket

Netflix Anime Önerileri - Netflix Anime Dizileri
Netflix Anime Önerileri – Netflix Anime Dizileri

Spor animeleri arasında en iyi animler arasında olan Kuroko No Basket orta okulda Japonya’nın en iyi takımı olan Teiko bulunan Mucizevi Nesil takımının 6. hayalet oyuncusu olan Kuroko’nun Seirin lisesinde Kagami ile tanışıp o sıralar yeni açılmış olan ve durumu iyi olmayan Seirin basketbol takımına girmesi ile takımın gün geçtikçe iyi hale gelmesi ve kupalara katılarak başarı elde etmesini konu alan çok eğlenceli bir animedir. Hiç sıkılmadan izleyeceğiniz animede Kuroko turnuvalarda eski okulu olan Teiko’daki takım arkadaşları ile karşılaşması ve onlarla olan mücadelesini ele alan çok güzel bir Netflix animesidir.

Baki

Netflix Anime Önerileri – Netflix Anime Dizileri

Çok genç olan ve Japonya’nın en zorlu dövüş turnuvasında birinci olduğu için Japonya’nın güçlü çocuğu olarak nitelendirilen Baki bir dövüş sanatları ustası haline gelmiştir. Onun bu yenilmezliği tüm dünyada giderek bilinir hale gelince farklı ülkelerden farklı özelliklere ve güçlere sahip 5 idam mahkumu hapishaneden kaçarak Japonya’ya gelirler. Kaçarken hepsi de en güçlü dövüşçü ile dövüşmek için kaçtıklarını belirten bir not bırakırlar. Japonya’nın en güçlü dövüşçüsü Baki olduğu için onu uyarırlar ve sonrasında Bakinin bunlarla olan dövüşleri ve eğitimi ile ilgili olan Baki oldukça beğenilen bir Netflix dövüş animesidir.

Akame Ga Kill

Netflix Anime Önerileri – Netflix Anime Dizileri

Oldukça başarılı bir anime olan Akame Ga Kill Fakirlik ve açlık içinde yaşamını sürdüren köyler ve zenginlik ve sapkınlık içinde istediği her şeyi yapan soyluların kendilerini koruması için köylülerden asker ve hizmetli alırlar. Tatsumi’de arkadaşları ile birlikte asker olmak ve çalışmak için büyük şehre gelirler. Yolda arkadaşlarını kaybeden Tatsumi yolda bir kız görür ve onu evine alır. Ama O aile zengin ve cani bir ailedir Tatsumi’yi de işkence edip öldürmek için almışlardır. O gece Night Raid adında bir suikast ekibi tarafından o ailenin evine bakın yapılır ve şans eseri Tatsumi’yi de kurtarmış olurlar. Sonrasında Tatsumi arkadaşlarının da bu aile tarafından öldürüldüğünü öğrenince Night Raid ekibine katılmaya karar verir. Oldukça güzel ve hareketli bir Netflix dizileri arasında olan animeyi çok beğeneceksiniz.

Death Note

Netflix Anime Önerileri – Netflix Anime Dizileri

Tüm dünyada oldukça beğenilen animenin filmi de çekildi. Oldukça başarılı bir lise öğrencisi olan Light Yagami bir gün dersteyken gökyüzünden bir defter düştüğünü görür. Ders çıkışı gidip defteri alan Light Yagami defteri okur. Üzerinde defterin nasıl kullanılacağı yazmaktadır. Deneme amaçlı olarak haberlerdeki bir suçluyu yazar pek inanmasa da ama suçlu tamda yazdığı gibi ölür. Bunun üzerinde kendine dünyadaki suçluları öldürmeye adayan Light Yagami birçok suçlunun ölmesini sağlar. Bu ölümlerin arkasında birin parmağın olduğunu anlayan birimler katilin peşine düşer ve peşine L adlı dedektifi verirler. Light Yagami yaşadıklarını anlatan oldukça iyi ve çok klasik bir animedir. En iyi animeler arasında yer almaktadır.

Hellsing Ultimate

Netflix Anime Önerileri – Netflix Anime Dizileri

Avrupa da birçok köyü ele geçiren vampirler ile savaşan Hellsing Institute örgütünün en önemli adamı olan Alucard, tüm köyü ele geçirmiş bir vampiri avlamaya yollarlar. Polis ekibi oraya daha önceden elmiş ve sadece bir polis hayatta kalmıştır oda Seras Victoria’dır. Dövüş sırasında yaralanan Seras ölmemek için Alucard;’ın sunmuş olduğu teklifi kabul eder ve onun kanını içer. Olaylar bu şekilde yönlenir. Oldukça eski bir anime olsa da çok güzel bir konuya ve çizimlere sahip animedir. Netflix animeleri içerisinde en iyi anime dizileri arasında yer almaktadır.

Code Geass

Netflix Anime Önerileri – Netflix Anime Dizileri

Anime Britanya’nın Japonya’ya savaş açıp fethetmesi ve Japonya’ya Alan 11 adını vermesi ile başlar. Japonlara ise 11’ler adı verilir. Savaştan birkaç yıl sonra Lelouch adlı çok zeki bir genç bir askeri kamyonu çalan teröristler ile karşılaşır. Kamyonet kaza yapınca merakla kamyonun içerisinde ne taşıdıklarına bakar ve olaylar böylece gelişir. Kamyon içerisinde özel yetenekleri olan bir kız ile karşılaşır ve askerler tarafından yakalanırlar. Askerler tarafından vurulmak üzeryken ölmesini engelleme isteyen kız vurulur ve özel yeteneği olan Geass’ı Lelouch aktarır. Yeni elde ettiği bu yetenek ile Britanya’yı yok etmeye karar veren Lelouch başından geçenleri anlatmaktadır. En iyi netflix anime filmleri arasındadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu