Güncel Bilgiler

Netflix Türk Dizileri 2023

Hem dünyada hem de ülkemizde birçok kullanıcıya hizmet veren dijital içerik platformu olan Netfilix ülkemizdeki dizi ve film sektöründeki talebi görerek ve birçok abonesinin Türkiye’den olduğunu bildiği için Türk dizi ve filmleri çekerek platformda yayınladı. Bazı diziler birkaç sezon sürdü bazıları ilk sezonunda. Ayrıca ülkemizdeki dizlerin en büyük sıkıntısı olan uzun süreli diziler olma durumundan da platform sayesinde kurtulmuş olduk. Netfilix için çıkarılan diziler 45- 50 dakika bandında ilerlediği için izlerken sıkılmadan diziyi izleyebiliyor ve eğlenebiliyoruz. Genel olarak dizi konuları iyi ve oyuncularda kaliteli olduğundan projelerde bir o kadar kaliteli oluyor.

Ayrıca yapımcılığını Netflix üstlendiği için maddi konularda diziler herhangi bir sıkıntı ve görsel ve sanatsal olarak çok daha başarılı işlere imza atılabiliyor. Türk dizileri konusunda oldukça başarılı diziler çıkaran Netfilix’in yapımcılığını üslendiği dizileri sıralamak gerekirse aşağıdaki gibi sıralayabiliriz. Tabi bu sıralama sadece yapımcılığı yani sadece Netflix platformunda yayınlanan dizileri içerecektir.

Netflix Hangi Türk Dizileri Yayınlanıyor

Netflix hem yapımcılığını üslendiği hem de sonradan farklı platformlardan satın aldığı bazı Türk dizilerini yayınlamakta. Farklı platformlardan aldığı diziler olarak ; BÖRÜ, Diriliş Ertuğrul, Avlu, Kördüğüm, Masum, Fi, Mehmetçik, Yanık Koza, 46 Yok Olan gibi dizilerin yayın hakların satın alarak kendi platformunda yayınlamakta. Ayrıca Netflix için özel olarak çektirdiği yani yapımcılığını üslendiği dizilerde bulunmakta. Bu dizileri sıralayacak olursak.

Kulüp

Netflix Yayınlanan Türk Dizileri
Kulüp

Hapishaneden yeni çıkan Matilda 1950’li yılların Beyoğlu civarlarında kızı Raşel’i bulma ve onunla arasında iyi bir ilişki kurma çalışırken bir yandan da çalıştığı işyeri olan gece kulübündeki patronu Orhan, yöneticisi çelebi ve sanatçısı Selim ile yaşadıklarını konu alan dizi oldukça sevilen sanatçıların oynaması ve çok başarılı performans sunması ile en çok izlenen diziler arasında yer almakta.

Bir Başkadır

Netflix Yayınlanan Türk Dizileri
Bir Başkadır

Bir ara replikleri ve konusuyla sosyal medyada akım olan dizi farklı yaşam tarzlarına sahip kişilerin kesişen yolları ve yaşadıkları olayları konu alıyor. Yaşanan tesadüflerin ve olayların neticesinde geçmişleri ile yüzleşen insanların ve farklı karakterlerin yaşam hikayesini anlatan dizi oldukça hoş vakit geçirmenizi sağlayacaktır. Oyuncularının çok başarılı performans sundukları diziyi sıkılmadan izleyebilirsiniz.

Fatma

Fatma

Burcu Biricik’in baş rolünü oynadığı dizide temizlik işleri ile ilgilenen Fatma hapishaneden çıkan kocası Zafer aniden ortadan kaybolur. Kocası Zaferi ararken çok farklı olayların içerisinde kalıyor. Çok sıradan birisi olduğundan kimsenin ondan şüphelenmediğini fark eden Fatma bu durumu kullanarak kocasının bulaştığı karanlık bağlantılı insanlardan intikam alırken bir yandan da kocasını aramaya devam eder.

Aşk 101

Aşk 101

Türk gençlik dizisi olan Aşk 101 dizisi 90’lı yıllarda çok sevilmeyen bir grup genç ile onları okuldan atılmasını devamlı engelleyen öğretmenlerinin okuldan ayrılmaması için onu birine aşık edip okulda kalmasını için plan yaparken yaşadıkları durumları anlatan dizi. Bu grubun yaşadıkları ve birbirleri ile olan ilişkilerini anlatan oldukça beğenilen bir Netflix dizisidir. Sosyal medyada oldukça çok tartışılan dizi 2 sezon halinde sunulmaktadır.

50 M2

50 M2

Dizide gerçek kimliği bilinmeyen bir tetikçi olan gölgenin hiç beklemediği birinden hiç beklemediği bir anda ihanete uğraması ile yaşadıkları ve kaçarken bir mahallede 50 M2‘lik bir terzi dükkanında saklanmaya başalar. Mahalleli yakın zamanda vefat eden terzinin oğlu sandıkları tetikçiye iyi davranırlar. Tetikçinin bu ihaneti araştırması ve geçmişi ile yüzleşmesini anlatan bir Netflix yapımıdır.

Atiye

Atiye

Atiye ailesi ile İstanbul’da mutlu bir yaşam sunmaktadır. Devamlı rüyalarında gördüğü sembolleri resmeden atiye bir gün Göbekli tepede yapılan keşifle oraya gitmeye karar veriri. Devamlı rüyasında gördüğü semboller Göbeklitepede bulunmuştur. Bu olayın üzerine Göbeklitepe de arkeolog Erhan ile tanışan Atiye’nin yaşadıkları ve Göbeklitepe ile arasındaki gizemli bağı anlatan bir Netflix yapımıdır.

Hakan Muhafız

Hakan Muhafız

İlk yerli Netflix yapımı olan Hakan Muhafız sıradan bir yaşam sürdüğü İstanbul’da normal ufak bir dükkanı vardır. Hakanı evlat edinen Neşet’in öldürülmesi ile Hakanın geçmişi ile ilgili sırların açığa çıkmasını anlatan bilim kurgu ve fantastik bir dizidir. Hakan babasının aslında şehri korumak için oluşturulan bir oluşumun içinde olduğu ve bu oluşumun aile aracılığı ile alt soylara iletildiğini öğrenir. Hakanın en önemli görevinin İstanbul’u yok etmeye çalışan ölümsüzleri öldürmek olduğu ve İstanbul’u korumak için ölümsüzler ile yaşadıkları olayları anlatan fantastik bir Netflix yapımıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu