Güncel Bilgiler

Nike Barkod Sorgulama, Ayakkabı Orjinallik Sorgulama 2023

Satın aldığınız ürünün orjinal olduğundan emin olun. Air Force Nike barkod sorgulama ve Nike ayakkabı orjinallik sorgulama nasıl yapılır? Nike orjinal barkod sorgulama yöntemleri.

Nike barkod sorgulama sayfasında da detayları var. Ancak orijinal sorgulama, genelde ayakkabıların orjinal olup olmadığını anlamak için yapılmaktadır. Satın aldığınız ya da alacağınız ayakkabının orjinalliğinden şüphe duyuyorsanız Nike ayakkabı orjinallik sorgulama yapabilirsiniz. Nike orjinal ürün sorgulama işlemi için birden fazla farklı yöntem bulunmaktadır. Ancak bunlar arasında en basit olanı ise ayakkabı orjinallik öğrenme yöntemidir. Ayakkabı satın alırken ürünün orjinalliği ile ilgili sorun yaşamamak için güvenilir yerlerden alışveriş yapmayı unutmayın. Örneğin alacağınız ayakkabının resmi internet sitesinde fiyatı 850 TL ise bunu 350 TL‘ye satan bir satıcı bulmak imkansızdır. Eğer bu fiyata satılıyorsa zaten bu ürün çakma olarak adlandırılan sahte bir ayakkabıdır.

Orjinallik testi için yapılması gereken ilk şey ayakkabı ve kutusundaki barkod ve stok numaralarını kontrol etmek olacaktır.

Orjinal bir ayakkabının hem kutusunda hem de ayakkabının içinde bulunan etikette bulunan SKU numaraları aynı olmalıdır. Eğer buna benzer bir rakam ya da kod yoksa bu ayakkabı orjinal değil demektir.

Nike Barkod Sorgulama

Orjinal ayakkabı Nike barkod sorgulama, ayakkabınız için Nike orjinallik sorgulama yapacaksanız aşağıdaki gibi kontrol sağlamanız gerekir. Böylece sahip olduğunuz ya da satın alacağınız ayakkabının orjinal olup olmadığını anlayabilirsiniz. Ayakkabı kutusu ve ayakkabının içindeki etiketleri karşılaştırmanız orjinallik sorgusu için yeterlidir. Bir dakikada Nike barkod sorgulama:

  • Orjinallik sorgulama için kod karşılaştırılması yapılabilir. Ayakkabının orjinal olup olmadığını öğrenmek için ayakkabının iç kısmındaki etiket ve ayakkabı kutusundaki etiketi karşılaştırmanız gerekir.
  • Karşılaştırma yaparken orjinal olan ayakkabının içinde ve ayakkabı kutusundaki barkod numarası, modeli ve ayrıntıları karşılaştırılır.
  • Ayakkabı ve kutusunda bulunan SKU numaralarını karşılaştırıp aynı olup olmadığına bakarak Nike barkod sorgulama yapılabilir.

Nike ayakkabı modellerinden biri olan Nike Air Force barkod sorgulama yapmak için SKU kodu yöntemini kullanabilirsiniz. Orjinal olan ayakkabı ve ayakkabı kutularında aynı SKU kodu yazmaktadır. Yani ayakkabıdaki ve kutusundaki kodlar aynı olmalıdır. Buradan kontrol ederek eşleşip eşleşmediğine bakabilirsiniz. Ayakkabı satın almadan önce de bunu yapıp orjinallik kontrolü yapmayı unutmayın.

QR Kod ile Nike Orjinallik Sorgulama

Nike ayakkabıların etiketinde ve kutularında QR kodlar da bulunmaktadır. Nike QR kod sorgulama yöntemiyle de orjinallik sorgulaması yapılabilir. Yapmanız gereken tek şey telefonunuz destekliyorsa kamerasını açıp QR kodu okutmaktır. Eğer telefonunuzun bu özelliği yoksa Google Play ya da App Store‘dan QR kod okutma uygulamalarından birini indirip kodu okutmak olacak.

QR kodu okuttuğunuzda Nike resmi internet sitesinde ayakkabı ile ilgili bilgilerin olduğu bir sayfanın açılması gerekir. Eğer açılıyorsa bu ayakkabı da orjinaldir. Ancak bazı ayakkabılarda QR kod okunamayabiliyor. Yani kod okunmadı diye bu orjinal değil deyip tereddüt etmenize gerek yok. Yukarıdaki başlıkta anlattığımız kodlar eşleşiyorsa bu ayakkabı orjinaldir.

Nike Ayakkabı Orjinallik Sorgulama

Nike Ayakkabı Orjinallik Sorgulama

Nike ayakkabı orjinallik sorgulama, yeni alınacak ya da kullanılmış ayakkabılar için yapılabilmektedir. Sahip olmanız gereken şey okunabilir QR kod ya da ayakkabı kutusudur. Eğer ayakkabı içerisinde bulunan etiket kısmındaki yazılar silinmediyse SKU kodu eşleştirmesi yaparak orjinalliğini inceleyebilirsiniz.

Kısa sürede Nike ayakkabı orjinallik sorgulama işlemi için, ayakkabının dil kısmında bulunan etikette yazan SKU kodu ve ayakkabı kutusundaki kodu karşılaştırmanız gerekir. Ayrıca yine ayakkabı etiketinde bulunan diğer bilgilerin de ayakkabı kutusunda yazıyor olması gerekir. Çakma ayakkabı üreticileri bu işte kendilerini geliştirdiğinden dolayı satın alırken güvenilir mağazalardan alışveriş yapmaya dikkat edilmelidir.

Nike Barkod Sorgulama Ayakkabı Orjinallik Sorgulama

Orjinallik sorgulama adımlarını tamamen doğru yaparsanız ayakkabının orjinal olup olmadığını anlayabilirsiniz. Aynı zamanda ayakkabının kalitesinden de orjinalliği anlaşılmaktadır. Bir ayakkabıyı elinize aldığınızda ve giydiğinizde de kalitesini belli etmektedir.

Ayakkabınızı satın aldıktan sonra orjinal olduğundan emin olmak için aşağıdaki yöntemlerden birini de kullanabilirsiniz.

Nike Orjinal Ürün Sorgulama

Nike Orjinal Ürün Sorgulama

Nike orjinal ürün sorgulama işleminin nasıl yapılacağını yukarıda detaylı şekilde anlattık. Ayrıca ürünü alırken faturasını da almayı unutmayın. Yani orjinal ürün satan her yer değişim ve iade işlemleri için ayakkabının satış fişini verirler. Bu fişte de yine ayakkabı ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

Merak ettiğiniz zaman Nike orjinal ürün sorgulama işlemi ayakkabılarda SKU kodu ile yapılabilir. Eşofman ve benzeri şeylerde ise QR kod okutma ya da barkod sorgulama yöntemi kullanılmaktadır.

Nike Hangi Ülkelerde Üretiliyor?

Nike hangi ülkede üretiliyor sorusu da kullanıcıları tarafından araştırılıyor. Nike sadece bir ülkede üretilmiyor. Yani üretim amaçlı birden fazla ülkede hizmet vermektedir. Bu ülkeler ise; ABD, Türkiye, Çin, Malezya, İngiltere ve benzeri ülkelerdir. Bu ülkelerde de üretilip satışı yapılmaktadır.

Özetle Nike birden fazla ülkede üretilmektedir. Yalnızca bir ülkede üretilmiyor. Genelde çoğu kişi bu markanın yalnızca tek bir ülkede üretildiğini düşünüyor.

Nike, dünya çapında birçok ülkede üretim yapmaktadır. Nike, özellikle Asya ülkelerinde çok sayıda fabrika ve atölyesi bulunmaktadır. Özellikle Çin, Vietnam, Tayland ve Filipinler gibi ülkelerde Nike’ın üretim tesisleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, Nike aynı zamanda Avrupa ve Latin Amerika ülkelerinde de üretim yapmaktadır. Örneğin, Almanya, Hollanda, İtalya, İspanya, Brezilya gibi ülkelerde de Nike üretim tesisleri bulunmaktadır. Nike, dünya çapında birçok ülkede üretim yaparak, ürünlerinin yaygın olarak satışını sağlamayı hedefler. Bu sayede, Nike, tüm dünyada talep gören bir marka olmayı hedefler.

Ayakkabının Orjinal Olduğunu Nasıl Anlarız?

Bilmeyenler için Nike ayakkabının orjinal olduğunu nasıl anlarız sorusunun yanıtı ise SKU kodu ve barkod numarasıdır. Aynı zamanda QR kod okutma yöntemiyle de ayakkabının orjinal olup olmadığını öğrenmek mümkündür. Bahsettiğimiz yöntem ile yaklaşık 1 dakikada sorgulama yapılabilir ve ayakkabının orjinal olup olmadığı anlaşılabilir.

Ürün Orjinallik Sorgulama

Nike ürün orjinallik sorgulama yöntemlerini bu haberimizde sizin için adım adım anlattık. Bahsedilen yöntemleri kullanıp satın aldığınız ayakkabı ve eşofman gibi ürünlerin orjinalliğine bakabilirsiniz. Ancak orjinallik kontrolünden önce alacağınız ayakkabıları güvenilir mağazalardan almanızı öneriyoruz. Çünkü bu mağazalar sahte ürün sattıklarında büyük yaptırımlarla karşılaşacaklarından dolayı sadece orjinal ürün satarlar.

Nike ayakkabının orjinalliğini en hızlı kontrol edebileceğiniz yöntem ise SKU kodu yöntemidir. Ayakkabı dilinde ya da iç kısmında yazan kod ile kutudaki kodları karşılaştırıp seri numarası ve üretim yeri gibi bilgileri karşılaştırın. Bu sayede sorgulama işlemini tamamlamış olursunuz.

Internetten aldığım ayakkabının orjinal olduğunu nasıl anlarım?

İnternetten aldığınız ayakkabının orjinal olup olmadığını sorgulamak için yine yukarıdaki yöntemi kullanabilirsiniz. Fakat yine de güvenilir olan satıcılardan alışveriş yapmayı unutmayın.

Nike UPC kodu nedir?

UPC kodu, (Universal Product Code – Evrensel Ürün Kodu), Amerika ve Kanada firmalarının kullandığı ürünlere verilen 12-basamaklı bir barkod numarası olarak kullanılmaktadır. Nike orjinallaik sorgulamasında Upc karşılaştırmasıyla da ürün orjinalliği anlaşılabilir.

Nike Air Force Orjinallik Sorgulama

Nike Air Force orjinallik sorgulama yaparken de SKU kodu ve UPC kodu yöntemi denenebilir. Ayakkabı alırken orjinallik sorgulama yapmadan almayın. Aynı zamanda güvenilir olmayan mağazalardan da alışveriş yapmamanızı öneririz.

Bu haberde Nike barkod sorgulama ve Nike ayakkabı orjinallik sorgulama hakkında merak edilenleri yanıtladık. Aldığınız ayakkabının orjinalliğinden şüphe duyuyorsanız Nike barkod sorgulama yöntemini siz de yapabilirsiniz. Ürün alırken sorgulamayı unutmayın.

Ayakkabınızın orjinalliğinden şüphe duyuyorsanız nike barkod sorgulama yöntemini kullanabilirsiniz. Bu yöntem birkaç dakikanızı alacaktır.

Nike Hakkında Kısa Bilgi

Nike, dünya çapında tanınan bir spor giyim ve ayakkabı üreticisi olan Amerikan şirketidir. Nike, 1964 yılında Phil Knight ve Bill Bowerman tarafından kurulmuştur ve bugün dünya çapında birçok ülkede mağazaları ve satış noktaları bulunmaktadır. Nike, özellikle koşu, basketbol, golf, futbol ve diğer sporlar için ürünler üretmektedir ve bu ürünler, profesyonel ve amatör sporculardan genel olarak da kullanılmaktadır.

Nike, aynı zamanda çeşitli moda ürünleri de üretmektedir ve özellikle gençler arasında popüler olmuştur. Nike, genellikle “Swoosh” olarak bilinen bir logo ile tanınmaktadır ve bu logo, şirketin tüm ürünlerinde yer almaktadır.

Nike, dünya çapında birçok profesyonel spor kulübü ve takımın sponsorudur ve ayrıca, birçok ünlü sporcula da sponsorluk anlaşmaları yapmaktadır. Nike, aynı zamanda, çeşitli sosyal ve çevresel sorumluluk projelerine de destek vermektedir.

Nike Ayakkabının Orjinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Ayakkabının orjinalliğini anlamak için bazı basit işlemler yapmak yeterlidir. Bunları sıralayacak olursak:

  • Orjinal internet sitesinden alınmış olmalı.
  • Ürün kalitesi incelenmeli.
  • Ürün kutucu incelenmeli.
  • Ayakkabı dikişlerini inceleyin.
  • Ayakkabının ürün kodlarını karşılaştırın.

Bunları yaparak satın aldığınız ürünün orjinal olup olmadığını anlayabilirsiniz. Fakat en önemli iş ise güvenilir yerlerden satın almaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu