Güncel Bilgiler

Orjinal Barkod Sorgulama

Orjinal barkod sorgulama, ürün orjinallik sorgulama işlemi nasıl yapılır? Satın aldığınız ürünün orjinal olup olmadığını barkod sorgulama yönteminden öğrenebilirsiniz.

Satın aldığınız ürünün orjinalliğini kontrol edebilmek için barkod sorgulama yapabilirsiniz. Ayakkabı, tişört, şort, eşofman gibi ürünleri satın aldığınız zaman orjinalliğinden şüphe ediyor olabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken şey oldukça basit. Barkod sorgulama yöntemi sayesinde ürünün orjinal olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

Sahte ürün üreticileri son yıllarda o kadar çok kendilerini geliştirdiler ki, neredeyse orjinale yakın ürünler çıkarır oldu. Bunun farkında olan tüketiciler de aldıkları ürünün orjinal olup olmadığını merak etmekteler. Adidas, Nike, Puma, New Balance, Colombia gibi markalardan aldığınız ürünlerin orjinalliğini sorgulamak için aşağıdaki yöntemi kullanabilirsiniz.

Orjinal Barkod Sorgulama

Orjinal barkod sorgulama işlemi ürünün orjinal olup olmadığını test etmek için yapılır. Nasıl yapıldığını bilmiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

  • iPhone telefonlar için bu işlem daha basittir.
  • iPhone telefonunuzdan kamerayı açın.
  • Ardından üründeki barkodu okutun.
  • Barkodu okuttuğunuzda ürünün resmi internet sitesinde bir sayfa açılacaktır.
  • Android cihazlarda ise, barkod okuyucu uygulamasını açın.
  • Yine bu ekrandan üründeki barkodu okutarak orjinalliğini kontrol edebilirsiniz.

Ürün Orjinallik Barkod Sorgulama

Satın alınan ürünlerin orjinalliğini kontrol edebilmek adına bu yöntem tercih edilmektedir. Sahte ürün satın almamak için güvenilir satıcılardan alışveriş yapmaya özen gösterdin. Spor ayakkabı, klasik ayakkabı, basketbol ayakkabısı, eşofman, eşofman üstü, eşofman altı, tayt ve çorap gibi ürünlerin orjinalliğini bu yöntem sayesinde çabucak sorgulamak mümkündür.

Ürünleri satın almadan önce güvenilir bir satıcı bulmanız gerekir. Örneğin adidas bir ayakkabı alacaksanız, köşe başındaki ufak dükkanlarda orjinal ayakkabı bulmak neredeyse imkansızdır. Hele ki ayakkabıların ve giyimin bu kadar pahalı olduğu dönemlerde bu tür mağazalardan alışveriş yapmak yerine direkt olarak markanın kendi mağazasını ziyaret etmeniz daha faydalı olacaktır.

Barkod sorgulama kıyafetlerde de yapılabilir. Günümüzde büyük markalar sattıkları ürünlere özel barkod kodları yerleştirmektedir. Telefonunuzdan rahatlıkla okutabileceğiniz bu barkod kodları ile sorgulaması yapılabilmektedir.

Pahalı ürünler satın alacağınız zaman orjinalliğinden şüphe ettiğiniz hiçbir ürünü satın almayın. Bununla birlikte büyük mağazalardan satın alırken de orjinallik sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Büyük mağazalardan satın aldığınız ürünün fişini ve faturasını da kaybetmemeye özen gösterin. Çünkü ürün ile ilgili bir problem yaşadığınızda bu fatura ile değişim ya da iade talebinde bulunabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu