Haber

Parol Fiyatı – Parol Tablet Fiyatları 2023

Parol fiyatları, Parol tablet fiyatı ne kadar, Parol fiyatı 30 Tablet 2023, Parol 500 mg fiyatı, Parol Plus fiyatı 2023, PArol şurup fiyatı işte detaylar.

Parol aile hekimleri ve doktorlar tarafında en çok yazılan ve reçetesiz olarak da eczaneden alabileceğiniz hafif ve orta şiddetli ağrılar için kullanılan bir ağrı kesicidir. Normalde Parol Grip ve soğuk algınlığında yaşanan döküntü ve ağrılar için doktorlar tarafından önerilen bir ilaçtı. Pandemi süresinde aşı olanlar ile birlikte doktorlar tarafından aşı yaptıranlar da ağrı oluşursa ve halsizlik olması durumunda ağrı dindirmesi için Parol önermekte. İdeal dozu günde on iki sat arayla 1 tablettir. Parol yetişkin ve çocuklar için tablet şeklinde 6 yaş altı için ise şurup şeklinde eczanelerde bulabilirsiniz.

Parol çok etkili ve ağır bir ilaç olmadığı için yan etkileri çok fazla değildir. Ama nadiren de olsa Bulantı, kusma, baş dönmesi ve uyku hali gibi şikayetler görülmektedir. Bu nedenle eğer ilaç kullanılmaması gereken bir dönmede iseniz doktor tavsiyesiyle sadece kullanım sağlamanız gerekecektir.

Parol Tablet Etkileri ve Parol Tablet Fiyatı Ne Kadar

Parol tabletin etki alanları arsında Migren (Baş ağrısı), Diş ağrısı, Vücutta oluşan ağrılar, Kas ve eklem ağrıları (Özellikle aşı olanlarda), Vücutta oluşan romatizma ağrılarında, Nezle ve grip hatalıklardan ötürü oluşan ateşlenmelerde ateş düşürücü özelliği de vardır. Parol tablet özellikle ülkemizde çok fazla kullanılan bir ağrı kesicidir. Bu sebeple fiyatı da diğer ağrı kesicilere göre daha uygun fiyatlıdır. Parol fiyat olarak arveles gibi muadillerine göre daha uygun fiyatlıdır. Parol fiyat 30 tablet 2023 şuan 8.74 TL olarak satılmakta.

Parol Kullanım Şekli ve Parol Ağrı Kesici Fiyatı

Parol Kullanım Şekli ve Parol Ağrı Kesici Fiyatı
Parol Kullanım Şekli ve Parol Ağrı Kesici Fiyatı
  • Parol kullanmadan önce mutlaka kullanım şekilleri ve yan etkiler kısmını okuyun. Eğer herhangi bir hastalığınız veya alerjiniz var ise doktor kontrolünde bu tip ilaçlara başlanılmalıdır.
  • Parol tablet kullanılırken çiğnenmeden direk yutulmalıdır.
  • Sonrasında su içilmelidir
  • Günde 1-2 tablet kullanılması önerilir. Ama ağrınız fazla ise 4 veya 5 saat ara ile 1 tablet kullanımı yapabilirsiniz. Günlük maksimum 7 tablet almanız önerilir. Bu sınırı geçmemeniz gerekir.
  • İlacı doktor tavsiyesi harici uzun süreli kullanmayın. Eğer ağrı ve ateş şikayetinizde etkili olmadığını düşünüyorsanız doktorunuz ila danışın kesinlikle kendi kendinize doz yükseltme yapmayın.

Parol reçetesiz olarak alınır mı? Sorusunun cevabı evet Parol reçetesiz olarak eczanelerden alabilirsiniz. Eczaneden bulabileceğiniz Parol 500 mg, Parol Plus, Parol Şurup gibi Parol çeşitlerini bulabilirsiniz. Parol ağrı kesicileri içerisinde en çok merak edilen ise Parol tablet fiyatları

Parol Fiyat 2023

Parol kaç TL sorusunun cevabı olarak alacağınız Parola göre değişmekte. Parol şurup fiyatı yıldan yıla değinmekte. Parol şurup 2023 fiyatı 21 TL. Parol 500 mg fiyat, en çok kullanılan ağrı kesici ve en hafif ve yan etkisi olmayan ağrı kesici olduğu için bir çok kişi tarafından kullanılıyor. Sırt ağrısı, baş ağrısı, eklem ağrıları, diş ağrısı ve Ateş düşürücü özelliği de olduğundan nezle veya grip gibi rahatsızlıklarda oldukça başvurulan bir ilaçtır. Parol 500 mg fiyat 2023 güncel fiyatı 12 TL olarak satın alabilirsiniz.

Parol Plus fiyat 2023, Parol tablete göre daha etkili olan Parol plus, içerisindeki maddelere alerjisi olan veya böbrek yetmezliği gibi sıkıntıları olanlar doktor kontrolü ile alması gereken bir ilaçtır. Ayrıca 12 yaşından küçük çocuklar kullanmamalıdır. Ayrıca 10 günden uzun süren ağrılarda kullanılmamalıdır. Hafif ve orta şiddetli ağrılar için kullanılan Parol Plas fiyatı 2023 yılı için 29 TL’dir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu