Teknoloji

Postegro Instagram Hesabımı Çaldı 2023

Postegro Instagram hesabımı çaldı nasıl geri alabilirim? Postegro instagram hesabım çalındı ne yapmalıyım hakkında bilgilendiriyoruz.

Postegro instagram hesabımı çaldı, bu ve buna benzer çeşitli konularla çokça karşılaşır hale geldik. Peki gerçekten postegro instagram hesabımı çalar mı? Buna net bir yanıt vermek imkansızdır. Çünkü yabancı kaynaklı bir platformdur ve yapılan işlem pek de normal bir işlem değildir. Bu özelliği kullanabilmek için doğal olarak hesap bilgilerimizi paylaşmamız gerekiyor. Kullandıktan sonra ise hesabımız çalındığında akla ilk olarak acaba postegro kullandığım için mi hesabım çalındı sorusu geliyor.

Postegro Instagram Hesabımı Çaldı

İnternette bir forumda gördüğümüz şikayet tam olarak şöyleydi. Fakat direkt olarak postegro kaynaklı mı net bir cevap veremiyoruz.

“Instagram hesabımı çaldı hesaba giriş yapamıyorum. Şifrem değiştirilmiş mail başka bir mail ile değiştirilmiş, herhangi bir SMS de gelmiyor telefonuma. Mail de bana ait olmadığı için oradan da giriş yapılamıyor. Lütfen Postegro hesabımı geri bana ver kişisel hesabım bana geri verin.”

Şikayet eden kişi varsayım üzerinden hareket ediyor, fakat yine de postegro uygulamasına çok güvenmemenizi öneririz. Her ne kadar masum görünse de bu uygulama da sonuç olarak bilgilerimizi kayıt etmektedir.

Çözüm: Bir kullanıcı çözüm olarak aşağıdaki yolun izlenmesi gerektiğini önermiştir.
“Merhabalar, çözümü şu şekildedir. Bu sorundan dolayı hesabına giriş yapamayan arkadaşlar; Hesaba bağlı olan numarayı başka bir hesaba ekleyerek eklediğiniz hesapta numaraya faktör açmalısınız. Faktör açtıktan Sonra, şifremi unuttum seçeneğinden daha fazla yardıma basıp şifre yenileme talebinde bulunabilirsiniz.”

Postegro hesap çalar mı

Postegro hesap çalar mı, çalar ya da çalmaz şeklinde net bilgi vermek mümkün değildir. Bu nedene bu uygulamayı kullanırken web sürümünü kullanın. Web sürümü için Web postegro yazımızı ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda ikinci kullanılmayan bir hesap açarak bu ve buna benzer uygulamaları kullanmanız önerilir. Çünkü mevcut hesabınızı riske atmamak için sahte bir hesap kullanmanız sizin için daha faydalı olacaktır.

İkinci bir hesapla bu uygulamayı kullanarak mevcut gerçek hesabınızı dış etkenlerden korumuş olursunuz. Ayrıca postegro kullanan hesapların profili yine bu uygulama üzerinden başkaları tarafından sorgulandığında gizli dahi olsa görülmektedir.

Instagram Çalınan Hesap Nasıl Geri Alınır?

Instagram çalınan hesap nasıl geri alınır, eğer hesabınız çalındıysa Instagram ile iletişime geçerek şifre ve bilgileri değiştiren kişinin siz olmadığınızı bildirmeniz gerekiyor. Aşağıdaki bağlantıyı ziyaret ederek Instagram iletişim kanalına ulaşabilirsiniz.

Instagram Yardım Paneli Giriş

Yardım paneline giriş yaptıktan sonra sorununuzu belirten seçenekleri seçip, ardından detaylı bir açıklama oluşturmanız gerekmektedir. Böylece Instagram şikayetinizi inceler ve hesabınızı tekrardan size geri verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu