Teknoloji

QR Kod Okuyucu Web Google – Uygulama İndirmeden Karekod Okutma

Qr kod okuyucu web Google ile nasıl yapılır? Uygulama indirmeden karekod okutma detayları. Karekod okutma haberleri.

QR kod okuyucu, uygulama yüklemeden QR kod okutma nasıl yapılır haberimizde detaylıca anlattık. Bazen restoranda bazen de kafelerde menü yerine QR kod okutmamız gerekebiliyor. Aynı zamanda çeşitli ürünlerin orjinalliğini teyit etmek için yine QR kod okutucu kullanılmaktadır.

Qr kod okuyucu için çeşitli ücretsiz uygulamalar vardır. Android ve iOs telefonlar için bu uygulamaları ücretsiz bir şekilde indirip kullanabilirsiniz. Ayrıca burada Uygulama indirmeden QR kod okutma nasıl yapılır bunu da anlattık. Android telefon ve tabletlerde bunu yapmak oldukça basit. Yapacağınız basit birkaç ayar sayesinde karekod okutma işlemini yapabilirsiniz.

QR Kod Okuyucu Web Google

QR Kod Okuyucu Web Google kullanarak yapılabilir. Çoğu Android ve iOs işletim sistemine sahip çoğu telefonda QR kod okutma sistemi vardır. Örneğin iPhone telefonlardan direkt olarak kamerayı açıp QR koda sabit tutarak kodu okutabilirsiniz. Ardından ekrana gelen bildirime dokunarak QR kodun yönlendirdiği sayfaya bakabilirsiniz.

Aynı zamanda Google PLay ve App Store’dan QR kod okuyucu indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Çeşitli ücretsiz uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamalardan herhangi birini kullanmaya başlayabilirsiniz.

QR Kod Okutma Google Chrome

QR kod okutma google chrome, ile yapılabilir. Bunun için çeşitli eklentiler bulunmaktadır. Bu eklentileri Chrome için yükleyerek diledikleri QR kodu okutabilirler. QR kod okutma web’den yani bilgisayardan tarayıcıyla da yapılabilir.

Bu eklentiyi bulmak için QR kod okutma Google Chrome yazarak aratın. Ardından gelen eklentiyi yükleyin. Daha sonrasında eklenti bölümünden aktif hale getirin. Bu sayede QR kod okuyucuyu bilgisayardan da kullanabilirsiniz.

Uygulama İndirmeden Karekod Okutma

Uygulama indirmeden karekod okutma, nasıl yapılır bilmeyenler yukarıda belirttiğimiz yöntemi kullanabilirler. Aynı zamanda aşağıdaki yöntemleri de kullanarak karekod okutma işlemleri gerçekleştirebilir.

iPhone Qr Kod Okutma: iPhone telefonunuzdan QR kod okutma işlemi oldukça basittir. Yapmanız gereken tek şey Kamera uygulamasını açın. QR kodu taratın. Bu sayede QR kod anında taranır ve ilgili sayfanın bildirimi ekrana düşer.

Android QR Kod Okuyucu: Android telefonunuzdan QR kod okutmak için telefonun ayarlar bölümünden QR yazıp QR kod okutucu programı bulun. Eğer telefonunuzda bu özellik bulunmuyorsa buradan Google Play üzerinden QR kod okutma uygulaması indirebilirsiniz.

Karekod Okutmak İstiyorum

Karekod okutmak istiyorum diyorsanız yukarıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz. Eğer bir iPhone cep telefonu kullanıyorsanız karekod okutma daha basittir. Hemen kameranızı açıp karekoda tutun. Bu sayede kod hızlı bir şekilde okunur. Android telefon kullanıyorsanız QR Kod okutma uygulamasını bulun, eğer uygulama yoksa yine yukarıda belirtmiş olduğumuz uygulamayı indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

QR Kod Oluşturma

QR kod oluşturma için çeşitli ücretsiz internet siteleri vardır. Bir internet sitesini, Youtube videosunu, Instagram profilini ya da bir fotoğrafı QR koda çevirmek mümkündür. QR kod oluşturmak için:

  • QR kod oluşturma sayfalarından birine girin,
  • Ardından QR kod oluşturacağınız bağlantıyı seçin,
  • Sonrasında yükleyin,
  • Oluşturduğunuz QR kod link olarak size verilecektir.

QR Kod Nedir?

QR kodlarını daha öncesinde bir çok yerde görmüşsünüzdür. Kıyafet, ayakkabı, restoran, kafe ve benzeri yerlerde QR kodlar bulunmaktadır. QR kod internet sitelerindeki reklamlardan, satın aldığımız yiyecek ambalajlarına kadar karşımıza çıkmaktadır. Barkod’a benzese de QR kod kare şekilde üretilmektedir. QR kullanımı firmalar ve şirketler tarafından her geçen gün daha fazla kullanılmaya başlıyor.

Ayrıca siz de isterseniz QR kod oluşturma sitelerinden QR kod oluşturabilirsiniz. Herhangi bir dosya, ya da internet sitesinin bağlantısını QR koda çevirmek mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu