Güncel Bilgiler

Saç Ekimi Fiyatları 2021 – Saç Ekimi Hakkında Bilinmeyenler

Saç ekimi fiyatları, Saç ektirme fiyatları ne kadar, Saç ekim fiyatları ortalama, Saç ekimi fiyatları İstanbul için ne kadar işte detaylar.

Saç dökülmesi erkek kadın her bireyin bir sorunu. Bu sorunun birçok nedeni olabilir. Bu genetik, mevsimsel değişiklik, stres, vücuttaki vitamin eksikliği, hormonsal bozukluklar gibi birçok neden saç dökülmesine neden olabilir. En çok genetik ve stres kaynaklı olan dökülmeler gözlemlense de diğer nedenlerden kaynaklıda bu sorunu yaşamaktayız. Eğer belirli bir dönemde yaşanıyorsa genelde mevsimsel geçiş nedeni ile olan dökülme kaynaklı olabilir. Bu dökülme süresi uzadıkça sorun hastalık veya genetik sebeplerinden olabilir. Saç dökülmesinde öncelikle bir cildiye uzmanı veya dahiliye bölümüne gidilerek bunun herhangi bir sağlık sorunu nedeniyle mi yoksa farklı bir nedenden kaynaklı döküldüğünü öğrenmek daha doğru olacaktır.

Normal sağlıklı bireylerde yüz bin üzerinde saçı bulunmaktadır. Günlük yıpranma veya doğal nedenlerle 150 – 200 saç teli dökülmesi normal kabul edilir. Bunun üzerindeki saç dökülmeleri beslenme şekliniz, ilaç kullanımınızın olup olmaması, kimyasal bir maddeye maruz kalıp kalmamanız, hormonsal bozukluklar ve genetik olarak saç dökülmesine yatkın olup olmamamızdan kaynaklı olabilir.

Saç çıkma evreleri olarak üçe ayrılır. Büyüme evresi, bu evrede aylık ortalama bir santim olarak saç büyür, bu evreden sonra dinlenme evresi olan iki veya dört haftalık bir süreç bulunmaktadır. Dinlenme evresini tamamlayan saç dökülme evresine girer bu evrede saç için hangi işlemi yaparsanız yapın saçınız dökülecektir. Bu süreç yaklaşık üç veya dört ay sürer. Dökülen saç yerine yeni saç oluşumu başalar. Bu genelde herhangi bir rahatsızlık, stres ve genetik yatkınlık yok ise ömür boyu devam eder.

Saç Dökülmesinin Nedenleri ve Saç Ekimi

Saç Ekimi Fiyatları
Saç Ekimi Fiyatları

Saç tellerinin bir yaşam döngüsü vardır, 5 veya 6 yıl yaşar sonra dinlenme evresine geçer ve sonrada dökülür. Günlük 100 ile 200 saç arası saç dökülmesi normal kabul edilir. Ama bunun üzerinde bir dökülme sürecine girdiyseniz bu herhangi bir rahatsızlık veya farklı çevresel etkenlerden kaynaklı olabilir. Günlük saçınızı tararken, banyo yaparken veya bakım yaparken 5 – 10 saç teli elinize elinize gelebilir. Bu her elinizi saçınıza attığınızda bir kaç tane geliyorsa bu bir rahatsızlıktan kaynaklı olabilir. Bu yüzden bir uzaman görünerek sebebini belirlemeniz gerekebilir.

 • Başlıca nedenleri sıralamak gerekirse
 • Genetik yatkınlıklardan kaynaklı saç dökülmeleri
 • Yoğun iş hayatı veya sosyal hayattan kaynaklı Stres ve depresyona bağlı dökülmeler
 • Yanlış saç bakım ürünü veya saç şekillendirici ürünü kullanımı kaynaklı dökülmeler
 • Kadınlarda doğum kaynaklı hormonsal değişiklikler
 • Hormonsal bozukluklardan kaynaklı dökülmeler
 • Kemoterapi sürecinde kullanılan ilaç ve tedavi sürecinden kaynaklı stres dökülmeler
 • Kullanılan ilaç ve hastalık kaynaklı dökülmeler
 • Vitamin eksikliği ve mineral eksikliğinden kaynaklı dökülmeler
 • Yeme içme alışkanlığından kaynaklı dökülmeler
 • Deri hastalıklarından kaynaklı dökülmeler

Genetik yatkınlık nedeniyle olan saç dökülmesi erkeklerin yarısında kadınlarında %25 inde görülen bir saç dökülme sorunudur. En çok saç dökülmesi bu sebepten kaynaklı görülmektedir. Aile bireylerinin üst soylarının saçları ile ilgili dökülme problemi varsa bu genelde alt soylara da yansımaktadır. Bazen saç seyrekliği ve saç inceliği gibi genlerde alt soylara taşındığından buda saç dökülmesi gibi görülebilir. Bundan birkaç yıl öncesine kadar saç ekme işlemeleri tamamen bir hayaldi ama tıptaki gelişmeler ile bu işlem artık çok basit ve hızlıca yapılan bir işlem oldu. Kellik arık bir kader olmaktan çıktı.

Saç Ektirme Fiyatlarını 2021 ve Fiyatlar Nasıl Belirlenir

Saç Ekimi Fiyatları
Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekim fiyatları saç dökülme problemi yaşayan kişiler tarafından oldukça aranan bir konudur. Saç ekimi yapmak isteyen kişiler öncelikle saç ekim fiyatlarını araştırarak bütçesinin uygunluğuna göre ve gelir düzeyine göre bir yere gitmeyi tercih etmekte bu en doğal harekettir. Bütçenizin durumu ne olursa olsun öncelikle bir ürünü veya hizmeti almadan önce araştırma yapılmalı sizi tatmin edecek ürün veya hizmeti almanız gerekir. Tabi her araştırdığınız firmada farklı ücretler çıkması oldukça normaldir. Büyük şehirlerde çok fazla bu işlemi yapan yerler ve hastaneler olduğundan bu ücretler daha düşmektedir. Saç ekimi fiyatlarını birçok etken etkilemekte. Bunları sıralamak gerekirse

 • Saç ekimi yapacak doktorun ismi, deneyimliliği
 • Ekilecek Greft sayısı
 • Saç ekim tipi (hangi tür operasyon yapılacak)
 • Saçın alınacağı bölge
 • Saç ekimi yapılacak yerin bulunduğu şehir ve semt

Saç ekimi fiyatlarını etkileyen başlıca faktörler bu yukarıda saydığımız faktörlerdir. Bu faktörleri açıklayacak olursak

1. Saç Ekimi Yapacak Doktorun Marka Değeri

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekim fiyatını büyük ölçüde bu kriter belirlemektedir. Saç ekimi yapan birçok yer ve poliklinik görebilirsiniz. Ama tercih edilen genelde en çok başarılı işlem yapan ve en doğru yöntemle yapan doktorlar olur. Ayrıca internetteki ve çevredeki doktor yorumları da bu seçimi etkilemektedir. Saç ekimi işlemini yapan birçok doktor olmasına karşılık tercih edilen yani çok gidilen doktorlar ve poliklinikler oldukça az, internetten gideceğiniz yeri araştırdığınızda birçok yorumla karşılaşırsınız. Bu yorumlarda da doktorun nasıl olduğunu ve ne kadar başarılı olduğunu öğrenebilirsiniz.

Ayrıca saç ekiminin başından sonuna kadar işlemi doktor mu yoksa yanında çalışanlar mı yapıyor bunları da araştırmanız gerekir. Birçok saç ekim merkezinde işlemi doktor yerine doktorun yetiştirdiği ekip işlemi yapıyor. Takip işlemi içinde yine ekipteki kişiler tarafından işlemler yapılıyor. Bu yüzde saç ekimi işlemi araştırırken tercih ettiğiniz yerdeki doktorun işlemin başında sonuna kadar orda olup olmadığını sormanız daha mantıklı olacaktır.

 • Saç ekim işlemin in başından sonuna kadar doktor orda olur ise ücretlendirmede ona göre yükselecektir. Bu ücretlendirmelerde greft başına hesaplanır. (Greft: bir dokunun vücut parçasından alınıp vücuttaki başka bir dokuya eklenmesi işlemine denir.) bazı yerlerde bu ücretlendirme greft başına 3 – 4 euro arasında olabiliyor.
 • Doktor saç ekim işlemini yardımcıları ile birlikte yapıyor ise ücretlendirmeler greft başına yine hesaplanır bu ücretlendirme 1 – 3 euro arasında değişir.
 • Eğer saç ekimi yaptığınız yerde doktor vardır ama operasyona girmiyor ise saç ekim işlemi biraz daha uygun olur işlem greft olarak hesaplanmaz maliyeti 8.000 TL ile 10.000 TL arsında değişir.
 • Türkiye’de en çok bulunan yani saç ekim merkezinde doktor yok ise yani merdiven altı olarak adlandırılır. Ücretlendirme çok düşer operasyon başına 3.000 – 5.000 TL arası ücretlendirme çıkar. Bu ücretler tamamen sürümden kazanmadan kaynaklı bu kadar uygun fiyatlıdır. Çok fazla saç ekimi yapıldığından ücret olarak düşük ücret sunulur.

2. Ekilecek Greft Sayısı

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekim işlemlerinde ücreti etkileyen en önemli ikinci etmen ise ekilecek Greft sayısıdır. Saç ekilecek bölge ve saçın alınacağı bölgeden toplam kaç adet Greft alınacak bu hesaplamalar saç ekim maliyetini değiştirmektedir. Saç ekimi yapılacak yere çok fazla greft gerekiyorsa büyük ekim gerekeceği için ücret artar. Ayrıca bunları önceden klinik ile görüşüp bilgisini almanız ve ona göre işleme başlamanız daha uygun olacaktır. Çünkü saçın alınacağı yerin sağlıklı olması da önemlidir. Ayrıca günlük olarak belirli bir sayının üstünde greft ekilmemesi daha sağlıklı bir saç çıkma süresi geçirmenizi sağlayacaktır. Kullanılan malzeme ve doktor markasına göre ekilen her Greft için ücretlendirme artacağından 5000 greft saç ekim fiyatı belirlemek mümkün değildir.

3. Saç Ekim Tipi

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekim yöntemi olarak doktorların ve kliniklerin tercih ettiği birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler genelde zorluğuna ve kullanılan malzemelere göre ücretlendirmeyi artırmaktadır. Önceden FUT yöntemi kullanılırdı. Bu yöntem kafa derisinde iz bıraktığı için artık ülkemizde kullanılmamaktadır. Cerrahi bir işlem olarak saç ekimi için bölgeden saç kökleri alınır. Sonrasından kökler ayrıştırılarak kafada planlanan yere ekilir.

Fue yöntemi ülkemizde çok kullanılan cerrahi işlem olmadan ve kafa bölgesinde herhangi bir iz bırakmayan oldukça başarılı bir yöntemdir. Özel iğneler ile saç telinden greft alınır sonrasında ekilir.

Robotik Fue ile saç ekimi yine oldukça başarılı bir yöntemdir. Saç köklerinin alınacağı yer önceden belirlenir sonrasında bunlar bilgisayar girilerek bir robot yardımı ile bu bölgelerden greftler alınır ve ekilecek yer belirlendikten sonra ekilir.

dhi saç ekimi diğer yöntemler gibi saç kökü alım işlemi değil sadece ekim işlemidir. Bir kalem yardımı ile saç ekim işlemi sağlanır. Bu kalemin uçları özlem implanter iğne olduğundan olukça maliyeti fazladır. Kanal yöntemi ise bu yönteme göre daha uygun fiyatlıdır.

4. Saçın Alınacağı Bölge

Saç Ekimi Fiyatları

Greft alınacağı bölge genelde ense ve kulak arkasından alınır. Eğer bu bölgeler yetersiz gelir ise ilerleyen dönemde o bölge kendini yenilerse tekrar o bölgeden alım yapılır veya sakaldan alınarak işlem yapılır. Sakaldan alınması biraz daha zorlu bir süreç olduğundan bu fiyatı artırabilir. Saçın alınacağı kısım ve ekileceği kısım oranları fiyatı etkilen bir diğer etmendir. Saçın alınacağı bölgede fazla saç yoksa buda sac ekim fiyatlari etkiler.

5. Bulunduğunuz Şehir ve Semt

Bulunduğunuz şehirde çok fazla saç ekim merkezi var ise bu rekabetten kaynaklı fiyatları düşürebilir. Ama genelde büyük şehirlerde semtlere göre fiyatlar değişkenlik gösterir. Lüks bir semtteki saç ekim merkezinin fiyatı gelir düzeyi daha düşük olan bir semte göre daha yüksek olabilir. Ayrıca müşteri potansiyeli yüksek semtlerde fiyatlar daha uygun olabilir. Ayrıca saç ekim İstanbul dışında diğer büyük şehirlerde fiyatlar fazla rakip firma olmadığından daha yüksek olabilir. Küçük şehirlerde ise alım gücüne göre fiyatlar biraz daha uygun olabilir.

Saç ekimi yapmak istiyorsanız firmaların kampanyalarını da takip etmeniz uygun olacaktır. Bazı dönemlerde yabancı müşteri azaldığından yerli müşterileri çekmek için saç ekim merkezleri fiyatlarında indirim sunarlar bunları takip ederek daha uygun fiyatlı saç ekimi yapabilirsiniz. Saç ekimi fiyatları İstanbul için daha uygun olabilir çünkü çok fazla rakip vardır.

Saç Ekimi Ne Kadar

Saç ekim merkezleri müşteri potansiyeline göre farklı fiyat politikası uygulayabiliyor. Bu ücretler bazı merkezlerde TL bazlı bazı merkezeler de Euro veya Dolar bazlı olarak karşımıza çıkar. Kullanılan malzeme işlemi yapan hekim ve kur fiyatlarını göz önünde bulundurursak 5000 – 20000 TL arası ortalama fiyatlandırma söz konusudur. Ayrıca greft başına 1 ile 4 Euro olarak ücretlendirme ortalama olarak gideceğiniz merkezlerde size sunulabilir. Yasal mevzuattan kaynaklı hiçbir merkez online olarak fiyat bilgisi paylaşamaz bu yüzden yaklaşık fiyatlar olarak bilgilendirmeler yapılır.

Saç ekimi yaptıracaksanız bu işlem için sadece uygun fiyatlı yerler olarak değil bilindik saç ekim merkezlerinde işlem yapmanız sağlığınız açısından uygun olacaktır. Gideceğiniz saç ekim merkezi hijyen kurallarına uymuyorsa veya işlem sonrası ilgi alaka bulunmuyorsa tercih etmemeniz daha sağlıklı bir karar olacaktır. Saç ekimi fiyatları yukardaki saydığımız nedenlere göre şekillenmekledir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu