Haber

Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme 2023

Daha önce silinen fotoğraflar için güncel yöntemler. Buradaki adımlar ile Snapchat silinen fotoğrafları geri getirme mümkün.

Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme, sosyal medya uygulamaları gün geçtikçe hayatımızın içerisine daha çok girmekte. Sosyal medya sayesinde insanlar hem daha iyi vakit geçire biliyor ve günün yorgunluğunu alıyor. Snapchat uygulaması da bu uygulamalardan biridir. Snapchat ile edindiğiniz arkadaşlarınız ile sohbet edebilir kendi profilinize fotoğraf veya video paylaşabilirsiniz. Snapchat üzerinden yapılan gönderi paylaşım süresi 10 saniye ile sınırlıdır. Ayrıca Instagram içerisinde bulunan filtre ve özelliklerin çoğu Snapchat’ten alınmıştır. Özel efektler durum paylaşması gibi özelikler Snapchat ilk çıkardığı özelliklerdir. Ayrıca durum paylaşımlarını herkese açık veya kişiye özel olarak yapabiliyorsunuz.

Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme 2023

Snapchat üzerinden ileti gönderdiğinizde buna karşı taraf sadece 1 defa baka bilir. Eğer iletiyi gönderdiğiniz kişi mesaja tekrar bakarsa size bildirim gelir. Diyelim ki ekran görüntüsü aldı yine size bildirim gelecektir. Snapchat diğer sosyal medya uygulamalarından farklı olarak paylaştığınız videolar ve resimler 10 saniye görüle biliyor. Ayrıca kişiye özel gönderdiğiniz iletinin de eğer kaydedilmez ise 24 saatlik süresi bulunmakta. Gönderi takipçiler tarafından görüldükten 24 saat sonra kendini imha ettiği için bu silinen fotoğrafları geri getirmek isterseniz birkaç yöntem bulunmakta. Snapchat eski efektleri geri getirme filtreler kısmından mümkün.

Snapchat Silinen Fotoğrafı Geri Getirme Programsız

Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Snapchat silinen fotoğrafı geri getirme, eğer android bir telefon kullanıyorsanız Snapchat silinen fotoğraflarınız kurtara bilirsiniz. Android telefonlar iOS işletim sisteminden farklı olarak önbellekte saklama işlemi yaparlar. Bunun sebebi aynı uygulama veya sayfayı tekrar açınca daha hızlı açılması içindir. Bu sebeple android bir telefon veya tablet kullanıyorsanız yaptığınız bütün işlemler ve kullandığınız uygulamaları önbelleğe kaydedecektir. Tek yapmanız gereken cihazınızın dosya yöneticisi kısmına giriş yapmanız. Bu işlem için telefonunuzu bilgisayara bağlamanız gerekecektir.

  • Cihazınızı bilgisayara bağladıktan sonra bilgisayardan klasör olarak açıp telefonunuzun depolama sayfasına girin.
  • Sayfa içerisinde Android diye bir klasör olacaktır. Bu klasöre giriş yapın
  • Açılan sayfada data klasörünü seçin
  • Buradan da com.snapchat.android klasörüne girip önbelleğe kaydedilmiş tüm bilgileri görüntüleyebilirsiniz. (Phone\Android\data\com.snapchat.android)

Snapchat Yedeklenmeyen Fotoğrafları Geri Getirme

Snapchat yedeklenmeyen fotoğrafı geri getirme, eğer yukarıdaki alanda bu dosyayı bulamazsanız, bir ihtimal otomatik güncelleme ve yedekleme genel olarak telefonlarda açık kaldığından otomatik olarak google drive üzerinden yedekleme yapılmış olabilir. Android telefonlarda yedekleme yani senkronizasyonu açık ise tüm fotoğraflarınızı google drive hesabınıza yükler. Snpachat üzerinde silinen fotoğraflarınızı google drive yüklenmiş olabilir. Google drive kontrol edebilirsiniz.

Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme 2023

Yukarıda anlatılanlar içerisinde silinen fotoğraflarınızı bulamadıysanız bu yöntem ile büyük ihtimal bulacaksınız. Snapchat kurtarma aracı olan Photo Recovery Tool uygulamasını kullanarak silinen fotoğraflarınızı geri getirebilirsiniz. Birçok silinen dosya kurtarma aracı bulunmakta. En iyi sonuç veren ise Photo Recovery Tool uygulamasıdır. Program sadece Snapchat değil telefonunuzda silinen tüm fotoğraf ve videoları geri getirmeye yarıyor. Uygulamayı kullanarak önceden sildiğiniz veya yanlışlık ile silinen birçok verinizi geri getirebilirsiniz. Bir nevi Snapchat çöp kutusu kurtarma proğramı olarak düşünebilirsiniz. Ayrıca uygulamanın güzel özelliklerinden biri olan ön izleme ile geri getireceğiniz fotoğraf veya videoyu görüp geri yüklemek istediğiniz verileri seçip ona göre geri yükleme yapabilirsiniz.

PhoneRescue Uygulaması ile Snapchat Silinen Fotoğrafı Geri Getirme

PhoneRescue uygulaması ile bilgisayarınız üzerinden telefonunuzu kablo ile bağlayarak telefonunuz üzerinden silinmiş tüm verileri geri yükleme yapabilirsiniz. Google PhoneRescue  yazınca uygulamanın sitesi üzerinden ücretsiz olarak indirip bilgisayarınıza kurduktan sonra telefonunuzu bilgisayara kablo ile veri akışını sağlayın. Uygulama üzerinden tarama işlemi yapılmadan önce aranacak dosya türünü belirleyin. Arama işlemi başlayacak sonrasında silinmiş Snapchat fotoğraflarınızı seçip geri yükleyebilirsiniz.

Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme ile ilgili bütün detayları yayınladık. Buradaki bilgileri kullanarak silinen resimleri geri getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu