Güncel Bilgiler

Steam Oyun İade Etme ve İade Şartları 2023

Steam oyun iade etme, Steam iade şatları, Steam oyun iadesi, Steam oyun iadesi ne kadar sürer, Steam de oyun iade etme nasıl yapılır işte detaylar.

2003 yılında kurulan Steam Dijital oyun dağıtım platformudur. Beğendiğiniz ve satın almak istediğiniz oyunum templar formu üzerinden ödemeyi gerçekleştirerek daha uygun fiyatlı olarak satın alabiliyorsunuz. Steam Üzerinden Satın almış olduğunuz oyunlar platforma kayıt olduğumuz hesapta saklanır. Birçok işletim sistemini desteklemektedir.

Belirli zamanlarda yapmış olduğu kampanyalarla çok daha uygun fiyatlı oyun almanız mümkün olabilir. Özel günlerdeki kampanyaları devamlı olarak takip ederek özel indirimlerle çok daha uygun fiyatlı oyunlar alabileceğiniz dijital bir oyun dağıtım platformudur.

Platform Üzerinden aldığımız oyunlar her zaman istediğimiz kadar güzel çıkmayabilir.  Oyunların fragmanları ve ön incelemeleri bazen beklentilerimizi yükseltebilir. Yalnız oyunu aldıktan sonra o beklentiyi karşılamayabilir. Bunun dışında bir tanıdığımız veya bizi seven birinin hediye etmiş olduğu oyun beğendiğimiz oyunlar arasında olmayabilir. Böyle bir durumda oyunu iade etmek isteyebiliriz.

Steam Nedir?

Steam, Valve Corporation tarafından geliştirilen bir video oyunları dağıtım platformudur. Steam, PC, Mac ve Linux işletim sistemleri için kullanılabilir ve çok sayıda video oyunu satışa sunar. Kullanıcılar, Steam üzerinden oyunları satın alarak indirebilir ve oynayabilirler. Steam ayrıca oyunların yanı sıra oyun içi öğeler, koleksiyonlar ve diğer ürünler satışa sunar. Steam ayrıca oyun oynama, arkadaş listesi yönetimi ve oyun içi sohbet gibi özellikler de sunar.

Steam Oyun İade Etme Şartları 2023

Steam iade şatları. Steam üzerinden oyun iadeleri nasıl yapılır.  Steam üzerinden alınan oyunlar her zaman beklentileri karşılamayabilir. Oyunlara verilen paralarda az miktarlar olmadığından bu ücretlerin iadesi yönünde kullanıcılar internet üzerinden Steam iade, Steam iade şartları, Steam oyun iadesi gibi konuları araştırırlar. Bunun sebebi oyun iadesinde herhangi bir problem yaşayıp yaşamayacağınızdan kaynaklıdır. Steam oyun iade etme şartları birçok dijital oyun dağıtım platformu için aynıdır. 

  • Tüketici Hakları yönetmeliği gereği iade süreçlerinde iade edeceğimiz ürünün alınma tarihi itibari ile maksimum 14 gün içerisinde olmanız gerekmektedir. Bu sebepten ötürü Steam üzerinden almış olduğunuz oyunun üzerinden 14 gün geçmiş olmaması gerekiyor.
  • Ayrıca Steam iade koşullarına istinaden bir oyun 14 gün içerisinde maksimum 2 saat oynanmış olması gerekmektedir. 2 saatten fazla oynanan bir oyunun iadesi  Steam tarafından kabul edilmeyecektir. 
  • Ayrıca oyun iadelerinde Steam üzerinden alınmamış herhangi bir oyunu iadesi söz konusu değildir. Yani başka bir satıcı üzerinden alınmış oyunu iadesi kesinlikle Steam üzerinden sağlanmaz.

Steam Oyun İade Etme 2023

Steam Oyun İade Etme
Steam Oyun İade Etme

Steam oyun iadesi için öncelikle Performa üye girişini yapmanız gerekmekte. Sonra yukarıda bulunan Kütüphane kısmına tıklayarak (sol) yan tarafta Sahip olduğunuz oyunların listesi gözükecektir. Buradan iadesini sağlamak istediğiniz oyunun üzerine tıklayarak açılan sayfadan (sağ) yan tarafta bulunan Destek seçeneğine tıklamanız gerekir.  Desteye tıkladıktan sonra “Bu ürünle ilgili yaşadığınız sorun nedir?”  şeklinde bir soru çıkacaktır. Seçenekler arasından size en yakın olanı seçerek sonrasında “İade talebinde bulunmak istiyorum”  seçerek iade talebinde bulunmanız gerekir.

Steam İade Ne Kadar Sürer

Steam üzerinden oyun iade evleri yukarıda aktarılmış olduğumuz gibi yapılmaktadır. iade talebin oluşturmuş olduğunuz süreç içerisinden bir hafta geçtikten sonra olumlu veya olumsuz bir şekilde size geri bildirim yapılır. Şayet olumlu olursa kabul edilir ve iadeniz bir hafta sonrasında bakiyenizi yüklenir.  yani iade  talep süreciniz bir hafta içerisinde sonuçlanmaktadır 

Şayet iadeyi iptal etmek isterseniz satın alma geçmişinden İade talebinde bulunmuş olduğunuz oyunu seçerek İade talebinde bulunmak istiyorum bağlantısını içeriğinden “iade talebini iptal et” seçeneğini seçmeniz yeterlidir.

Steam üzerinden 2 saatten fazla oynanan oyunu iade edebilir miyim?

Maalesef Steam iade kuralları geri bir oyunun kalitesini belirlemek için maksimum 2 saatlik bir süre tanımlanmıştır. Bundan kaynaklı 2 saati geçen oynama süresi bulunan oyun iadesi mümkün değildir.

Oyun içi satın alma iadeleri nasıl yapılır?

Valve yapımı herhangi bir oyun içerisinde satın almış olduğunuz oyun içi işlemlerde 48 saati geçmemek şartıyla, kullanılmamış ve transfer edilmemiş ise iade işlemleri mümkündür.

Ön sipariş ile satın alınmış oyununu iade edebilir miyim?

Steam üzerinden ön sipariş ile satın alınan oyun çıkış tarihinden önce iade edilebilir.  Çıkış tarihinden sonra ise maksimum 14 gün süre de maksimum 2 saat oynama süresi açılmamış ise iade talebinde bulunabilirsiniz. 

Steam hediye iade Etme

Kabul edilmeyen hediyeler steam belirlemiş olduğu süreç aşılmadığı sürece iade edilebilir. Kabul edilmiş hediyelerde ise alıcı iade talebinde bulunabilir. Yani hediye iadesi hediye alan kişiye sadece gönderilir.

Makalemizde Steam’de oyun iade etme ile ilgili yaşayabileceğiniz soruların cevabını paylaştık. Steam oyun iade talebi nasıl oluşturulur. Oyun iade etme Steam üzerinden nasıl gerçekleştirilir. Steam iade koşullarını paylaştık. Makalemiz umarım faydalı olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu