Teknoloji

Telefon Numarasından Instagram Bulma 2023

Telefon Numarasından Instagram Bulma ve numaradan instagram bulma hakkında bilgiler. Telefon numarası ile instagram hesabı bulma hakkında detaylar.

Telefon numarası kullanarak birinin Instagram hesabını bulmak isteyenler aşağıdaki yöntemleri sırasıyla uygulamalıdır. Bu adımları uygulamaları halinde eğer o kişi Instagram kullanıyorsa hesabına rahatça erişebilirsiniz.

Telefon Numarasından Instagram Bulma

Telefon Numarası ile Instagram Bulma
Telefon Numarası ile Instagram Bulma

Instagram’a kayıt olan bir kişi ilk olarak tanıdığı arkadaşlarını uygulamadan bularak ekler. Peki bazı arkadaşlarını arayarak bulamayanlar ne yapmalı? İlk olarak eklediğiniz yakın arkadaşınız ile ortak arkadaşlarınız varsa o kişinin arkadaş listesine bakabilirsiniz. Ayrıca isterseniz telefon numarasından Instagram bulma işlemini de kullanabilirsiniz. Yeni Instagram açan bir kişi rehberinde bulunan kişilerin telefon numaraları ile Instagram hesaplarını çok rahat bulabilir. Fakat bu işlemin başarılı olması için aranan kişilerin de telefon numarasını Instagram’a kayıt etmiş olması gerekir.

Dünya genelinden herkesin kullandığı bu uygulamada çeşitli ülkelerden dahi arkadaş edinebilirsiniz Kişisel hesaplar genelde kullanıcının adı ve soyadı ile açılıyor. Fakat bazı kullanıcılar çok farklı kullanıcı adları da seçebiliyorlar. Bu durumda arkadaşlarınızı bulmak biraz zorlaşabiliyor. Telefon numarasından Instagram profili bulma ile bu problemi tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Telefon Numarası ile Instagram Nasıl Bulunur?

Arkadaş bulma konusunda bize kolaylık sağlayan telefon numarasından kişi bulma aşağıda belirtilen adımları uygulayarak yapılmaktadır.

  • Instagram’a giriş yapın,
  • Giriş yaptıktan sonra profilinize girin,
  • Profil sayfasında sağ üst kısımda yer alan bulunan menüdeki “Ayarlar” bölümüne girin.
  • Ayarlar sekmesinde “Kişiler” kısmına girin ve ardından çıkan “Instagram Kişilerinizi Okumak istiyor” seçeneğine izin vermelisiniz,
  • Eğer bu seçenek işaretl ideğilse telefon numarasından Instagram kullanıcı adı bulma işlemi yapılamaz,
  • Instagram uygulamasının “Kişilere Bağlan” seçeneğini açtıktan sonra Instagram’a telefon numarasını kayıt eden kişileri rahatça görebilirsiniz.

Instagramda Kayıtlı Telefon Numarasını Herkes Görünür Mü?

Instagram’da kayıt olurken ister telefon numarası isterseniz de mail adresinizi kullanabilirsiniz. Telefon numarası ile giriş yapan kişiler herhangi bir şifre ile ilgili problem olduğunda sms ile bilgilendirilirler. Telefon numarasından Instagram bulma seçeneği ile çok kolay bir şekilde tanıdığı kişileri de bulabiliyorlar.

Instagram’a telefon numarası ekleme yapıldığında hesap telefon numarası ile kontrol edilebilir. Fakat Instagram’a telefon numaranızı kayıt ettikten sonra bu numarayı herkes görebilir mi? Tabi ki hayır, sadece telefon numaranızın rehberinde kayıtlı olduğu kişiler sizin hesabınızı görebilir. Bunun dışında numaranız ile ilgili bilgiler paylaşılmamaktadır.

Instagram Telefon Numarası Nasıl Kaldırılır?

Instagram telefon numarası nasıl kaldırılır, sorusunun yanıtı. Son yılların en popüler uygulaması Instagram uygulamasıdır. İnsanlar eğlenmek ve keyifli vakit geçirmek kimi zaman sesli ve görüntülü konuşmalar yapmak için bu uygulamayı kullanıyorlar. Hatırlatma; Telefon numarasından Instagram bulma Android yada Apple cihazlardan yapılabilmektedir. Bunun yapılabilmesi için kendi telefon numaranızı Instagram’a bağlamanız gerekebilir. Peki telefon numarası Instagram’dan nasıl kaldırılır? Cevabı aşağıdaki maddelerde… 

  • Instagram hesabına giriş yapın ve profilinize girin.
  • “Profil Düzenle” seçeneğinden telefon numarasını seçin. 
  • Açılan yeni ekrandan “Telefon Numaranı Gir” bölümünde yazan telefon numarasını silip kaydet butonuna dokunun.
  • Sayfanın sağ üst kısmında yer alan onay butonu kullanılıp ayarlar kayıt edildikten sonra telefon numaranız Instagram’dan kaldırılmış olacaktır.

Bu tür konulardan haberdar olmak için Teknoloji kategorisini ziyaret edebilirsiniz. Telefon numarası ile Instagram hesabı bulmak için yukarıdaki adımları takip edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu