Teknoloji

2. İkinci El Telefon Satış Sözleşmesi 2023

Alış ve satış yaparken kullanmak için, telefon satış sözleşmesi indir. 2. el telefon satış sözleşmesi Word PDF JPG DOC İndir. İkinci el telefon satış sözleşmesi haberimizde.

İkinci el telefon satış sözleşmesi, İkinci el telefon alırken ya da satarken sözleşme yapılması gerekir. Bunu yapmazsanız telefon faturasında sizin adınız yazıyorsa sattığınız kişinin yapacağı işlemlerden siz sorumlu tutulursunuz. Ya da alacağınız telefon yasa dışı bir olaya karışmışsa sizin başınız ağrıyacaktır. Bu nedenle cep telefonu satış sözleşmesi oldukça önemlidir.

İkinci el telefon alırken ve satarken güvenlik için cep telefonu satış sözleşmesi imzalamak oldukça önemlidir. Genelde 2.El cep telefonu satış sözleşmesi olarak bilinen bu formu doldurmak satıcıyı ve telefonu alacak kişiyi güvende tutar. Bunun nedeni ise telefonun yasa dışı işlere karışmış olma ihtimali ya da çalıntı olma ihtimali gibi sorunlar yaşamamak içindir. Birinden cep telefonu alırken bu telefonun nerelerde kullanıldığını bilmek mümkün değildir. Bu nedenle cep telefonu satış sözleşmesi imzalanarak yaşanabilecek sorunlara karşı kendinizi güvene almış olursunuz.

Telefon Satış Sözleşmesi Nedir?

Cep telefonu satış sözleşmesi telefonu satan kişiyi ve alan kişiyi güven altına almak için imzalanmaktadır. Bu sözleşmede satıcı şu tarihte telefonu sattım, alıcı ise şu tarihte telefonu aldım şeklinde sözleşme yapar. Sözleşme için herhangi bir ücret ödenmez. Yani bu sözleşme sadece iki tarafın da alışverişi ne zaman yaptığını kanıtlamak için yapılır. Cep telefonu alan kişiler satın almadan önceki dönem için sorumluluk reddi, satan kişi ise satıldıktan sonraki dönem için bir nevi sorumluluk reddinde bulunur ve imzalarlar.

İkinci 2. El Telefon Satış Sözleşmesi

İkinci el telefon satış sözleşmesi örnekleri ve 2. el cep telefonu satış sözleşmesi arayanlar aşağıdaki Png, Jpg, Doc, Word formatlarındaki cep telefonu satış sözleşmelerini indirerek kullanabilirler. Ctr+P tuşlarına basıp bu sözleşmeyi yazdırabilirsiniz.

Yukarıdaki cep telefonu sözleşmesini indirip kullanabileceğiniz gibi aşağıdaki cep telefonu satış sözleşmesini de bilgisayarınıza indirip çıktısını alarak kullanabilirsiniz.

İkinci El Telefon Satış Sözleşmesi Word

İkinci el telefon satış sözleşmesi Word üzerinden de basit bir şekilde oluşturulabilir. Yukarıdaki bilgileri bir Word dosyasında oluşturup ardından yine bunu da çıktı olarak almanız gerekir. Önemli olan şey ise satıcının ve alıcının doğru kısımlara imza atmasıdır. İkinci el cep telefonu satış sözleşmesi yaparak alışveriş sonucunda kendinizi bir nevi güvene almış olursunuz. Cep telefonu satan dükkanlarda da sıklıkla bu sözleşme yapılır. Aynı zamanda bazı durumlarda cep telefonunu satan kişiden kimlik fotokopisi de istenebilir. Bunun nedeni ise telefonun çalıntı çıkması durumunda getiren kişinin kimliğinin teşhis edilmesi içindir.

2. El Telefon Satış Sözleşmesi PDF 2023

2. el telefon satış sözleşmesi word, png, jpg, jpeg olduğu gibi Pdf olarak da bulunabilir. Pdf olarak indirdiğiniz satış sözleşmesini Ctrl + P tuşlarına basarak yazdırabilirsiniz. Çıktısını aldığınız satış sözleşmesini satıcı ve alıcı imzalamalıdır. Burada önemli olan şey alıcı ve satıcının imzasıdır.

Telefon Satış Sözleşmesi Nasıl Yapılır?

Telefon satış sözleşmesini yukarıdaki görsellerden indirerek kullanabilirsiniz. Eğer yazıcıdan çıktı alamayacak durumdaysanız, boş bir A4 kağıdına telefon satış sözleşmesi başlığını yazın “… tarihinden… imei numaralı … model ve marka cep telefonunu 2. el olarak satıcı TC No: … Satıcı Adı: … dan aldım ya da sattım. Alıcı ve satıcı isim soy isim ve imzaları kısımlarını yazıp karşılıklı olarak imzalayabilirsiniz. Örnek olarak yukarıdaki hazır sözleşmelere göre yapabilirsiniz.

Cep Telefonu Satış Sözleşmesi Neden Yapılır?

  • Satın alınan cep telefonun illegal işlemlerde kullanılması halinde sorun yaşamamanız için.
  • Satılan cep telefonunu satın alan kişi illegal bir iş için kullanırsa satış tarihinden sonra kullanmadığınızı kanıtlamak için.
  • Telefonun çalıntı olmadığını kanıtlamak için.
  • Alınan telefonun garantisi, arızası ya da bir ayıbı ile ilgili sorun yaşanması halinde elinizde yazılı bir belge ile şikâyetçi olunabilir.
  • Alım/Satım işlemlerinde güvenli bir işlem yapmak için.

Cep telefonu satış sözleşmesi ile ilgili akıllara takılan her şeyi burada yanıtlamaya özen gösterdik. Örnek telefon satış sözleşmesi de paylaştık. Ayrıca çıktı alamayacağınız durumlarda el ile nasıl hazırlanacağını da bu haberimizde anlattık. Cep telefonu alırken satış sözleşmesi yapmayı unutmayın. Çünkü biri size telefonu para karşılığı satıp daha sonrasında telefonum çalındı da diyebilir. Bu durumda bir kanıt gösterebilmek için bu sözleşmenin yapılması alıcının yararına olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu